Jump to content

Atomic TV


Recommended Posts

Atomic TV nadawano tylko cyfrowo - nigdy nie trafili do analogu. To były początki TV Cyfrowej i jednocześnie Wizji TV - raczej nie w tym temacie trzebaby poruszyć sprawę, bo tu dyskutujemy o analogu ;)

 

EDIT: Wydzieliłem osobny wątek o tym kanale ;) Teraz lepiej. Wystartował w 1997 roku - nieco informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Atomic_TV

 

Atomic TV trafił na tp. 99 (12,382 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4). Obecnie korzysta z niego UPC Direct, czyli taki jakby następca Wizji TV, ale nie dostępny w Polsce.

Link to post
Share on other sites
 • 10 months later...

Nie cieszono się z końca Atomic TV, który jako jedyny w Polsce odpowiadał standardom prawdziwej telewizji muzycznej, lecz ze startu MTV, które początkowo tylko przejęło większość programów nadawanych w starej stacji. Później w ramówce zamiast muzyki zaczęliśmy oglądać "Doggy Fizzle Televizle", "Dismissed" oraz "Rodzinę Osbourne'ów". Wtedy zaczęto pakować w ramówkę MTV tanie programy rozrywkowe, które były dostarczane z USA za darmo a zarabiały na siebie równie dobrze jak pasma muzyczne. Teraz dopiero tęskni się za tamim Atomic TV.

Link to post
Share on other sites

Atomic TV nie miało gdyż okienko na TVNie (albo to nie było okienko tylko magazyn tworzony przez załogę stacji) miała Viva. Potem doszło jeszcze 2 godzinne okienko Vivy (nie wiem także czy MTV) w Tele 5 :)

Link to post
Share on other sites
 • 9 months later...
 • 2 years later...
 • 5 months later...
 • 1 year later...

Kanał Atomic TV rozpoczął oficjalną emisję w Polsce już 10 kwietnia 1997 jednak wcześniej był nadawany jak kilkugodzinne pasmo w mniejszych stacjach TV.

Najbardziej w Atomic TV podobał mi się program "Bitwa o Anglię" w którym pokazywano najpopularniejsze przeboje z Wielkiej brytanii.

Link to post
Share on other sites
 • 5 months later...
 • 4 months later...

@Telewizja Urbanski

Na forum SK dozwolone jest napisanie kolejnego swojego posta jeden pod drugim, jeśli od napisania poprzedniego upłynęły już 24 godziny. Także, spokojnie. ;)

 

Co do kanału Atomic TV to pamiętam go jeszcze, jak dawniej był dostępny w kablówce, którą miałem, gdy mieszkałem jeszcze w Opolu. Jakiś czas później stacja ta zmieniła się w MTV Polska.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...