Skocz do zawartości

Forum Medialink - czy ktoś pamieta? ;)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 grudnia stuknie okrągłe 10 lat w sieci ;)

 

https://satkurier.pl/news/414/sat-kurier ... prace.html

 

Trochę musiałem się nakombinować, żeby odkopać ten news, ale widzę, że baza newsów ma się generalnie dobrze i wszystkie teksty od grudnia 2000 wiszą, niestety nie do wszystkich jest dostęp z poziomu serwisu... Pierwszym "regularny" news w serwisie dotyczył schyłku emisji analogowej Polsatu z 13E ;)

 

Dla osób lubiących statystyki: w serwisie opublikowano do teraz ponad 30 000 newsów (łącznie w bazie jest dokładnie 30 296 tekstów, średnio daje to 8 tekstów na dzień). W galerii znajduje się 1547 ZAP-ów (ale nie wszystkie się wyświetlają, część starszych plików się zagubiła, pierwszy wstawiony ZAP to ekran z kanału TV Polonia, dodatkowo przez pewien okres ZAP-y wędrowały do złej kategorii, gdzie jest jeszcze ok. 1000 ZAP-ów). Oprócz ZAP-ów w bazie tkwi ponad 6000 grafik (logosy, zrzuty itp.)

 

Kopie z web.archive.org:

- najstarsza z lutego 2001 (bez grafik): http://web.archive.org/web/200103020656 ... kurier.pl/

- stosunkowo kompletna z lipca 2001: http://web.archive.org/web/200107211118 ... kurier.pl/

- ten sam news co wyżej w wersji oryginalnej: http://web.archive.org/web/200109031024 ... ty/?id=414

- najstarsza kopia forum z lutego 2001: http://web.archive.org/web/200102212133 ... ialink.pl/

 

Ponieważ wtedy nie współpracowałem jeszcze z serwisem, to pytanie do Was: kiedy właściwie ruszyło forum? Też 20 grudnia? Z kopii można wyczytać, że pierwsze wypowiedzi pojawiły się w grudniu 2000, ale kiedy był start forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zaczęło się wypalać, powstały odłamy w postaci SkySunSat, potem podział pomiędzy ML i SK i nagłe skrócenie jego żywotu. To forum jest całkiem inne, ale nie porównuję, które lepsze. Każde ma swój czas. Ważne, że z jednego forum ML/SK powstały teraz dwa - SK i M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum ML sypało się stopniowo. Z powodu dziwnych decyzji ówczesnych zarządców ML w maju 2006 roku pojawiła się koncepcja założenia nowego forum. Odpowiedzią na to było uruchomienie forum przy serwisie Media2.pl, na którym pojawiła się spora ekipa userów z forum ML. W drugiej połowie lipca 2006 forum ML ostatecznie zamknięto i zostało tylko forum Media2, forum SAT Kuriera nie było i nie było planowane jego tworzenie, sytuacja zmieniła się w połowie sierpnia 2006 i dostałem zielone światło na postawienie forum przy serwisie SAT Kuriera (wcześniej "korzystaliśmy" z forum ML, po jego zamknięciu zostaliśmy bez forum). O ile pamiętam sprawami technicznymi zajął się Marcin (już nie współpracuje z SK), a ja resztą. Na początku nie było na forum SK moderacji, dopiero jak nie dawałem sobie rady samemu - dobrałem ekipę, niektórzy są z nami do dziś ;)

 

PS: Gdyby teraz zaszła taka sytuacja, forum SAT Kuriera by nie powstało - nie wziąłbym tego na siebie (wtedy była inna sytuacja, współpracowałem z redakcją na innych zasadach, miałem dużo więcej czasu a i też do pewnych spraw podchodziłem zbyt niefrasobliwie), a nie byłoby w redakcji nikogo innego, kto podjąłby się tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora M2 i SK, to dwa różne miejsca. Jedno skupia się na mediach - stacjach telewizyjnych czy programach w nich nadawanych, drugie podobnie, ale dorzućmy do tego jeszcze ogólnikowo telewizję cyfrową, metody odbioru, rodzaje sprzętu, ogólny FAQ. Ten drugi model przyjął się trochę lepiej, ale to z uwagi na tematykę portalu Satkurier.pl. Oba fora jednak nie są dla siebie konkurencją i oba czasem odnosiły się do postów tego "drugiego". W każdym razie pewnie gdyby nie pomysły Adriana, nie byłoby nas tutaj - bo zawziętość w dążeniu do celu a także chęci skupienia i wymiany zdań większej rzeszy użytkowników to właśnie jego zasługa. O SDTV już się zapomniało, Satnews dalej kontynuuje to co zaczął poprzez SK i M2. Trzeba było tylko chęci kilku osób - a powiem wam, że w moim przypadku czy Mr. Orbity jeszcze kiedyś nie zapowiadało się, że będziemy prowadzić dwa fora dyskusyjne czy w jakiś sposób "zaistniejemy" na orbicie - ja bawiłem się w małe strony internetowe i wpadałem czasem na forum MediaLink, natomiast Mr. Orbita tworzył bodajże stronę z softami do jakichś dekoderów (Neotion?). Pomagał także przy tworzeniu niekomercyjnego Satnews w nowej odsłonie. Ale to było kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem o ile pamiętam na przełomie 2003-2004 roku stronę ze zmianami na orbicie z 13E i 19,2E na Republice ;) Gdzieś mam jej kopię na płytkach CD ;) Później Adrian mnie znalazł i dołączyłem do ekipy Satnews (wrzucając zmiany na orbicie na satnews.tivi.pl), w jakimś tam niewielkim stopniu współtworząc w ten sposób Satnews z Karolem (Adrian już wtedy współpracował z SK), a dalej, chyba już po zakończeniu istnienia Satnews (był jeszcze tvnews) Adrian ściągnął mnie do SAT Kuriera w tej samej roli (tj. zmiany na orbicie). Gdyby nie ten ciąg zdarzeń to nigdy bym się tym nie zajmował profesjonalnie, w pewnym momencie pracowałem przy produkcji styropianu i nie jest wykluczone, że tam bym teraz siedział ;) Seria szczęśliwych przypadków ;) W styczniu 2007 pojawiło się ciśnienie, żeby mnie ściągnąć do Krakowa i za sprawą Redaktora Naczelnego SK - Janusza w marcu 2007 wynająłem klitkę 24m2 na Olszy (już tam nie mieszkam :P ) i rozpocząłem normalną pracę w redakcji. Cztery lata minęły, sporo się pozmieniało ;) Zmian na orbicie już nie robię, bo ilość satelitów i co za tym idzie ilość zmian w pewnym momencie urosła do tego stopnia, że żeby to solidnie zrobić musiałem codziennie poświęcać od godziny (w najlepszym przypadku) do nawet 8 godzin (najczęściej na początku miesiąca jak wysypało zmianami), teraz tworzę oprogramowanie, które docelowo pozwoli na zautomatyzowanie Zmian na orbicie oraz tabel w drukowanym SK :D

 

Skierowanie na profesjonalne tory w dużej mierze zawdzięczam Adrianowi i Karolowi ;) Co ciekawe - nie tylko my pochodzimy ze Starachowic, starachowiczan jest tu nieco więcej :] Kiedyś się musimy zgadać na jakieś dobre zimne piwko w rodzinnych stronach, tylko ciężko się zgrać, bo przykładowo na święta teraz ja nie zajrzę do Starachowic :/

 

PS: O SDTV pamięta szczególnie jeden user na W, aktualnie zbanowany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się wypalać, powstały odłamy w postaci SkySunSat, potem podział pomiędzy ML i SK i nagłe skrócenie jego żywotu. To forum jest całkiem inne, ale nie porównuję, które lepsze. Każde ma swój czas. Ważne, że z jednego forum ML/SK powstały teraz dwa - SK i M2.

Kolego nie do końca było tak jak piszesz na forum ML byłem dość długo Może nie za dużo pisałem lecz czytałem i widziałem co się dzieje podobny los spotkał byłe forum SSS też do władzy doszli userzy którzy chcieli mieć władze absolutną.Na forum SSS byłem od pierwszego dnia powstania do samego końca nawet gdzieś mam zrzuty postów o co poszło i dlaczego forum zostało zlikwidowane, po prostu nie odpowiednie osoby do rządzenia i jest efekt że praca wielu ludzi i wielu lat oraz ich doświadczeń legła w gruzach.

Ja swoim nickiem posługuję się od samego początku gdy pojawiłem się w sieci,troszkę wiedzy o technice satelitarnej od kuchni posiadam zdobytej na wlasnym doświadczeniu.

Ogólnie szkoda ze tak byłe prężne forum jak ML padło bo gdyby istniało do dnia dzisiejszego było by największym forum medialnym w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie do końca było tak jak piszesz na forum ML byłem dość długo Może nie za dużo pisałem lecz czytałem i widziałem co się dzieje podobny los spotkał byłe forum SSS też do władzy doszli userzy którzy chcieli mieć władze absolutną.

A wiem więcej niż Ci się wydaje. Forum ML zostało wyłączone z dnia na dzień przez pana W., który w jego rozwój nie włożył nic, a pełnił funkcję redaktora naczelnego oraz właściciela całego ML. Powody może i były, ale wyłącznie w głowie tego człowieka, bowiem jego zachowanie nie było niczym wytłumaczone - po prostu "pstryk" i forum nie było. Bez ostrzeżenia.

 

Ogólnie szkoda ze tak byłe prężne forum jak ML padło bo gdyby istniało do dnia dzisiejszego było by największym forum medialnym w sieci.

O ile Mediarun.pl chciałby je dalej ciągnąć, zważywszy na to, jak obniżył wartość ML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jako że dzisiaj 14-te urodziny mają nasi bracia z forum Media2 (które też podobnie jak Satkurier powstało na gruzach Medialinku) nie jako odświeżam temat. Pamiętam że na forum Medialinku było mnóstwo działów i to chyba w moim odczuciu najbardziej przejęło te forum wraz z tematyką satelitarną. Forum Media2 raczej przejęła medialno-telewizyjną część tamtego forum przez co oba fora mają się teraz czym wyróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął szmat czasu od usunięcia forum Medialink, później powstanie forum SAT Kurier, kolejne lata leciały i tak do dziś. Zmieniała się ekipa, niestety wśród nas nie ma już niektórych osób z którymi wymienialiśmy się poglądami i tworzyliśmy forum. Inni po prostu odeszli, usuwając swoje konto, czy pozostawiając je i znikając. Niewielu zostało takich kilkunastoletnich bywalców, jednak forum cały czas ma się dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...