Skocz do zawartości

Forum Medialink - czy ktoś pamieta? ;)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście, można było, od razu napisać, że przeprosił. @KwiateK, to teraz zupełnie inna osobowość - pozdrawiam kolegę. :) Od samego początku, jest na Forum SATKURIERA - pewnie już o tym, wiesz.

Po MEDIALINK-u rozeszła się cała "ferajna" i rozsiała się po całym internecie - gdzieś jest na portalach, na swoich i innych stronach internetowych - a jednocześnie są tu, blisko nas.

Naprzykład @leonidas - osoba wyjątkowa - kto pamięta. Gościnnie - rzadko - lecz regularnie, do nas zagląda. Też pozdrawiam. :)

 

P.S.

...mówię dość tych wspominek. He, he szkoda, że nie słyszycie mnie, z tą mutacją głosową - "młodzieńca" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tez zaglądam, ale nie piszę :P

Jeszcze dodam, że forum Medialink było jako jedne z pierwszych po SDTV i prowadził je Marcin Wabik, a ja byłem tam adminem, więc IZA pisze trochę nie zgodnie z historia tego portalu. Ze mną był jeszcze Coxxi i taki był początek tego forum. Potem była przerwa itp itd. Forum powróciło po roku w takiej samej oprawie jak przed przerwą, czyli takie białe.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnień czar :smile:

 

Na forum ML zarejestrowałem się jakieś 8 miesięcy przed jego upadkiem, po pewnym czasie zostałem wyróżniony przez IZE rangą "Innowator". Pisałem pod nickami RA_P a później RaPi. Okres spędzony na forum wspominam bardzo miło, był to akurat czas kiedy dosyć dużo czasu spędzałem przed komputerem i wizyta na forum była bardzo miła odskocznią. Bardzo dobrze pamiętam również koniec forum. Najpierw odbyły się wybory które wygrał chyba @gosc, niestety nie nadano mu uprawnień i jednocześnie odebrano je Adrianowi, swoje pamiętne oświadczenie wydał wtedy PW. Po tym wydarzeniu duża część ekipy przeniosła się na tymczasowe forum http://medialne.fora.pl/ o którym wspominał Karol. Nawet nie sądziłem że jeszcze ta strona działa. rozwijanie forum na fora.pl nie miało sensu, dlatego przy media2 powstało nowe forum, które jak widać działa do dziś, ale to już inna historia.

Cieszę się że tak dużą część starej ekipy można spotkać tu i ówdzie w tym naszym wirtualnym świecie. Jedyną sosobą której jakoś nie widać a która zapamiętałem jest Szymonek, moderator na ML a później na M2

Doskonale pamiętam również początki tego forum, zarejestrowałem się w pierwszych dniach jego istnienia ale jak widać po ilości postów częściej tutaj zaglądam i czytam niż piszę....

Pozdrowienia dal wszystkich którzy pisali na ML :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze temat zamkniento więc postanowiłem troszkę uzupełnić, więcej informacji o tym forum , jak wiadomo forum to pierwsze kroki zrobiło na stronie satnews.pl,pierwszymi założycielami był Krzysiek i Adrian potem dołączyła cała plejada osób , to jest Hugo, Dybas, Dudson Dzidek- lesiaond/ i Krzysiek i Karol.

Niektórzy nie wiedzą ze Krzysiek to perełka na satnews, wiele wiedział który dużo pisał , a po drugie nikt nie jest doskonały.

Po wielkiej burzy i zlikwidowaniu strony i forum jakiś czas było na medialink. i po czasie zaginęło całkowicie, cześć osób szybko za zmowa Karola pospiesznie popędziła do media2 a inni po czasie do satkurier gdzie otworzyło swoje forum.

Przypominam tez ze to już to nie jest to czy ktoś już prowadzi stronę i gdzieś jest na innych forach, forum i strona satnews to były pierwsze początki bawienia się z tv satelitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspominamy, to ja najmilej wspominam sat-digital-tv.provider.pl i tamtejszy Bulletin Board. Nawet swego czasu redagowełm jedną z podstron dotyczącą kanałów dostępnych na wizyjnych philipsach. No i ten ich upload. I te problemy poruszane na forum i pierwsze rozpracowania wizyjnych philipsów w kwestii list kanałów (słynny DSXEdit, którego byłem testerem i opracowywałem do niego słowackie i czeskie wersje językowe). Wiecie może kim był ów admin - Roberto Berquist i gdzie zaginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..fajnie ze otwarto temat znów i można się wypowiedzieć na temat forum i tvsat, dzięki MR.Orbita, ale wrócę do tematu i do wspomnień. Jak napisano po MEDIALINK-u rozeszła się cała "ferajna" i rozsiała się po całym internecie - gdzieś jest na portalach, na swoich i innych stronach internetowych - a jednocześnie są tu, blisko nas.Wiadomo niektórym forum satkuriera przypomina forum satnews, ale to tu już inni ludzie inne pokolenie, ale jak widać jeszcze bywają z nami może pod innymi nickami, lub pozostawili te same.Chciałbym tylko moja prośba pogadać na gg z tymi co kiedyś byli z pierwszym forum, może zapukacie do mnie dziękuje

PS: pozdrawiam IZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć osób szybko za zmowa Karola pospiesznie popędziła do media2

 

W tej kwestii nie mogę zgodzić się z kolegą, decyzją o odejściu z ML była podjęta przez grupę osób, która była rozgoryczona tym co się na nim działo. Nie było tu żadnej zmowy Karol. A cały "bunt" rozpoczęli gosc vel Piotr i Mario98 tworząc tymczasowe forum na fora.pl. Dopiero po kilku dniach cała przeszła na media2.

 

PS A kolega ten avatr to miłą chyba jeszcze na ML :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesioand: Jak zwykle nie myślisz zanim coś napiszesz. Jest dokładnie tak jak napisał @RaPi. Forum Medialinka zostało zamknięte nieoczekiwanie. Gdy wszedłem na forum nie było już nic, nawet nie miałem kontaktu z większością jego użytkowników. Dopiero zauważyłem, że powstała "kontynuacja" forum na jakimś serwisie z darmowymi boardami. Na jego sukces nie można było liczyć, wtedy też zdecydowałem się załatwić serwer portalu Media2.pl, na którym postawiono całkiem nowe forum. Osoby same przechodziły do nas, nie trzeba było nikogo namawiać czy reklamować u konkurencji (której wtedy w ogóle nie było). Forum Media2.pl powstało dosłownie tego samego dnia lub może 1-2 dni po zamknięciu forum Medialink.pl. Od początku gwarantowało niezależność względem redakcji portalu. To może potwierdzić @RaPi, że nikt z Media2.pl za wyjątkiem mnie (wcześniej byłem administratorem, teraz jestem moderatorem) nie kieruje tym forum. Sam też nie mam dużo do gadania, ostateczne decyzje podejmuje @RaPi, które może ewentualnie ze mną konsultować wedle własnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Karol nie pamięta to on chyba nie myśli??, ale jak wiem dokładnie pisał na gg i zapraszał do rejestracji pospiesznie się reklamował aby tylko forum drgnęło, więc nie a pamięta wół....

ps: zawsze Karolu byleś zgryźliwy dla wszystkich kto wysoko mierzy szybko spada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz: No właśnie nie pamiętam... chociaż może masz rację. :) W końcu dwa lata minęły :)

 

lesioand: Zejdź człowieku ze mnie, bo najbardziej się wymądrzasz, a najmniej wnosisz na forum. Twój serwis w ogóle woła o pomstę do nieba, gdy piszesz newsa kopiując komentarz z innego portalu i wklejając do siebie. Tylko nie widzisz nigdy tekstu, że to są wymysły autorów, a nie prawda. Przykład: tekst o ramówce TV Silesia. Sprawdziłem - było to marzenie jednego z użytkowników serwisu tvpolsat.info, który podzielił się nim w komentarzu :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby głupota mogla mówić, ale co zrobić!!! ja nie wtrącam sie do twojego serwisu i nie wchodzę a ty zawsze swoje pięć groszy musisz dołożyć , aby innych zdołować , ale co zrobić co rude to wredne, a forum jest dla wszystkich nie tylko dla ciebie.

PS:miało być wspomnienia a została kłótnia? co zrobić :lol2: jak niektórzy zapominają gdzie ich miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się wojenka, aby znowu do rękoczynów tutaj nie doszło...

 

Szanuję wszystkich tutaj się wypowiadających, a szczególnie tych, którzy udzielali się na nieistniejącym już Forum ML ( w tym topicu jest Was sporo). Moim głównym motywem założenia tego tematu było poznanie historii Forum ML, a nie Waszych konfliktów. Byłem bardzo ciekawy, gdyż zżyłem się z Forum SK, a jednocześnie bardzo mnie intrygowała myśl o Forum ML, na którym dane mi było bywać tylko jako "gość" i to w ostatnich tygodniach jego istnienia przed niespodziewanym wyłączeniem.

 

To ja jestem autorem tego wątku, więc proszę, nie zmuszajcie mnie do ostatecznego zamknięcia tematu. Jeszcze raz to podkreślę, szanuję wszystkich, którzy brali udział w dyskusjach na Forum ML, a dzisiaj systematycznie odwiedzają Forum SK - stąd ten temat. Przez takie wypowiedzi jakie miały miejsce wczoraj, a nie daj jeszcze dzisiaj, nie chcę podjąć drastycznych kroków, przez które ucierpiałyby jeszcze osoby w tym nieuczestniczące, a jednocześnie zainteresowane "życiem" tego wątku.

 

Dziękuję za uwagę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee Karol forum na M2, nie powstało tuz po zamknięciu forum ML. :) Nie pamietasz jak dawalismy linki do podpisów i spamowaliśmy w tematach i na Shoutboxie?

 

Jeszcze chyba z tydzień istniało ML, chyba Ty i gosc odstaliście nawet bana za to że napisaliście coś niewygodnego dla PW. Było tez trochę spamowania itp ale długo to nie potrwało bo forum nagle zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, Forum ML wcale nie zniknęło tak nagle i natychmiast. Znikało powoli i na naszych oczach oraz w "bólach". W każdym dniu, przez dwa lub trzy? kolejne dni, z każdym dniem zostawało coraz mniej tematów a wraz z nimi znikały nasze posty. I już nic nie można było zrobić - tylko patrzeć, jak to wszystko znika bezpowrotnie. Pamiętam ostatnie wpisywane posty, informujące o tym, że ktoś ma coraz mniej postów i towarzyszyło temu wielkie zdziwienie a zarazem wielka bezradność. Drugiego lub trzeciego? dnia był już zupełny koniec. :(

Wielka szkoda i wielki żal :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz są "miliony" takich for, kiedyś nie było. Poza tym na SDTV poruszane były sprawy dotyczące odbioru sat za pomocą alternatywnych rozwiązań na tzw. niewidocznych tematach, jak np. D(H)K. Teraz for o takiej tematyce jest jest dużo, np DVB, sat-4-all i leżą na egzotycznych serwerach, SDTV jest na Niemieckim i jesteśmy w Unii, wtedy nie. Takie fora jak DVB, czy sat-4-all zabrało sporo czytelników z SDTV.

Oczywiście nie piszę i tu z całą stanowczością zaprzeczam, że SDTV było forum o tematyce pirackiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW znałem bardziej z grupy pl.rec.radio, ale jakoś się nie dziwię, że to tak się skończyło. A propos to co PW teraz porabia?

Jeśli chodzi o tego PW z Medialink, to przez kilka miesięcy był on dziennikarzemTVP Katowice, a teraz jest katowickim reporterem "Wydarzeń" Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie piszę i tu z całą stanowczością zaprzeczam, że SDTV było forum o tematyce pirackiej.

 

Pamiętam, że D(V)H na SDTV było działem dostępnym dla elity po wprowadzeniu przez zaufaną osobę. To były czasy... powstańcze można by rzec i to w okresie kiedy ani Wizja TV, ani Canal+ nie domyślali się nawet, że ich systemy mogą być kiedyś złamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zauważyć tą strona jest jeszcze w internecie http://sat-digital-tv.isp.net.pl/index.php, ale została zamknięta nie wiadomo z jakiego powodu, działała od 19.12.1997 - 29.06.2005.

wiele dobrych i czytanych stron i obleganych for już zostało zamknięte pozostały tylko wspomnienia, ale jakie!! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...