Jump to content
Frontowiec

Radio w Niemczech

Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć wątek poświęcony niemieckiej radiofonii. U siebie w Polsce (okolice Kamienia Pomorskiego) mam przyjemność odbierać stały odbiór niemieckich stacji radiowych z nadajników w Helpterbergu k. Neubrandenburga oraz w Heringsdorfie, które nadają stacje radiowe publicznego nadawcy regionalnego Norddeutscher Rundfunk (NDR), należącego do ARD:

NDR 1 Radio MV - radio regionalne z muzyką oldies.

NDR 2 - radio z muzyką pop.

N-JOY - radio młodzieżowe.

NDR Kultur - radio z muzyką klasyczną.

NDR Info - radio informacyjne bez muzyki.

Odbieram również Deutschlandfunk Kultur, który należy do publicznego nadawcy Deutschlandradio (również należącego do ARD), oraz komercyjne stacje radiowe Meklemburgii-Pomorza Przedniego: Antenne MV i Ostseewelle.

W zachodniej części województwa zachodniopomorskiego i województwa lubuskiego można również odbierać stacje radiowe Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb), a na zachodniej części województwa lubuskiego i dolnośląskiego można odbierać stacje radiowe Mitteldeutscher Rundfunk (MDR).

Co ciekawe, stacje radiowe ARD nadają wspólny nocny program dla swoich rozgłośni: ARD Hitnacht, ARD Popnacht, ARD Jungenacht, ARD Konzertnacht oraz ARD Infonacht, gdzie także NDR 1 Radio MV i NDR Info nadają o godz. 20:00 radiową wersje telewizyjnego "Tagesschau" Das Erste.

Zapraszam do dyskusji dotyczącej niemieckiej radiofonii no i tego, czy mieliście już do czynienia ze słuchaniem niemieckiego radia?

Edited by Frontowiec

Trochę odkopię temat.

Ja w młodości grzebiąc na Astra 19.2 swego czasu znalazłem niemieckie N-JOY radio i od tamtego czasu katowałem mojego pionka 1530 kiedy tylko mogłem tym radiem.

Niestety potem namierzyłem radio 538 z Holandii i N-JOY poszło w odstawkę.

Ach ta muza wtedy😊😊

Z niemieckich stacji słucham głównie KiSS FM Berlin. Ale zdarza mi się słuchać JAM FM, 104,6 RTL czy N-JOY.

Ale najbardziej odpowiada mi KiSS FM. Szczególnie mają fajny poranny program z Niną i Big Moe. Nadawany od poniedziałku do piątku od 5:00 do 10:00.

Nie zawsze udaje mi się załapać na tę audycję, bo albo zaśpię lub nie ma mnie w domu. Ale naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić poranek w KiSS FM.

Również inne audycje też są ciekawe, ale moja ulubiona to właśnie audycja poranna. :)

Teraz aktualnie słucham tej stacji i fajnie klubowo grają. Pierwszy raz trafiłem na tą klubową audycję. Z tego co słucham... warto posłuchać!

Edited by Vampi