Jump to content

Recommended Posts

Nie, to nie jest to samo.

Jeśli Polsat nadaje bitrate 17 Mbps, a inni nadają 10 to ma prawo to jakoś wyróżnić.
Jeśli Play zapewni w swojej usłudze lepsze prędkości niż konkurencja (na razie jest na drugim miejscu za T-Mobile) tak samo.

A czy to już będzie "super HD", "HQ" czy coś tam jeszcze to wybór czysto marketingowy. I nie stosuje tego tylko Polsat o czym już była mowa - taki sam termin używa Sky Italia.

Edited by bugmenot

Super HD to przede wszystkim chwyt marketingowy, który miał podnieść wartość kanałów PSP. To takie udawane 4K, które w przeciwieństwie do prawdziwego 4K można oglądać na zwykłym tunerze HD, dlatego w praktyce kanały PSP mogą nawet mieć większy zasięg od takiego C+4K.

25 minut temu, bugmenot napisał:

Jeśli Polsat nadaje bitrate 17 Mbps, a inni nadają 10 to ma prawo to jakoś wyróżnić.

Ba, pewnie. Ale jeśli potem powielają to dziennikarze, blogerzy, itp. mówiąc o nadawaniu w jakości Super HD (której nie ma), to już jest raczej kłopot.

Tyle ze gdyby to zrobili gdy to HD wchodziło..to owszem.Dzis to jakby się chwalić dźwiękiem 5.1...ehh tego tez nie maja.Pewnie będą mieć super 5.1

49 minut temu, jaszek napisał:

Ba, pewnie. Ale jeśli potem powielają to dziennikarze, blogerzy, itp. mówiąc o nadawaniu w jakości Super HD (której nie ma), to już jest raczej kłopot.

Do Włochów tez miej pretensję, a nie tylko do SAT Kuriera! :P

https://www.digital-news.it/news/sky-italia/43956/torna-il-super-hd-ogni-giorno-un-contenuto-sky-senza-cambiare-canale

• Upvote 1

Ten brak Multiligi to jest po prostu porażka. Dzisiaj jest wręcz idealnie do przeprowadzenia transmisji Multiligi. 5 równoległych spotkań o 18.55 oraz 3 mecze o 21.

A skład dzisiejszego studia to wręcz nie porażka, a katastrofa. 4 gości, którzy mają problem z konkretnym wypowiadaniem się w temacie, w którym podobno są ekspertami.

• Like 1

Wracając do LM to na moje oko wczorajszy mecz PSG - MU całkiem fajnie "zrobił" wyjątkowo  dobrze dysponowany Tomasz Hajto - który czuł klimat sensacji i zawsze w formie Tomasz Smokowski. Co do "lifestylowego" studia czy się komuś podoba czy nie, to indywidualne preferencje widza - w każdym razie kuchnia mistrzów i paplanina adresowana jest do mniej zaangażowanych w futbol widzów, ale całkowite pominięcie w pomeczowym bełkocie gadających głów trzymającego w napięciu meczu Porto - Roma i lakoniczny niewiele mówiący skrót - toż to jaja piłkarskie są :/ 

Myślisz, że "mniej zaangażowany w futbol widz" wykupuje ten kanał? Wątpię, jakiś tam odsetek pewnie tak przy przedłużeniu umowy ale ogólnie to te kanały wykupują ludzie którzy dużo piłki oglądają a nie kibic, który ogląda od czasu do czasu co leci.

Dokładnie to samo chciałem napisać co kolega powyżej. Tego typu studio miałoby może sens gdyby mecze były na przykład na Polsacie Sport. Gdzie wielu przypadkowych kibiców mogłoby oglądać. Natomiast świadomi kibice, nie tylko siedzący przed TV, ale również grający sami, chcą słuchać ciekawych, pasjonujących rozmów, w których dochodzi się do jakichś wniosków, a nie przytacza suche fakty czy gada o banałach. Bo to naprawdę ja bym potrafił. 

Dla mnie Polsat zupełnie odarł Ligę Mistrzów i Ligę Europy z wyjątkowości.

Dawniej o 20 odpalałem Canal+ i słuchając zwięzłej fachowej zapowiedzi meczów tego wieczora szykowałem sobie szamę.

Teraz w tym czasie oglądam... "Na wspólnej", a potem przełączam na kanał z meczem, który chcę oglądać i wyciszam głos dopóki nie pojawi się obraz ze stadionu.

Tego już się nie da uratować - trzeba czekać na nowe rozdanie praw telewizyjnych i mieć nadzieję, że trafię kogoś kto się zna na piłce.

I dobrze, że chociaż w środę jest LM na TVP :) 

• Confused 2
  • Upvote 4

Wczoraj na przykład Iwanowa i Wichniarka fajnie się słuchało. Dla mnie głos Wichniarka=głos Bońka. :DByli przygotowani do meczu, nie marudzili. Jakby ze studia Dziekanowskiego i Paolo "nie" Cozza wyrzucić to też byłoby znośnie.

Edited by Kiler
11 godzin temu, dynecik napisał:

Dawniej o 20 odpalałem Canal+ i słuchając zwięzłej fachowej zapowiedzi

Tylko zwróć uwagę że Canal+ mecz nadawał w ramówce programu więc ten czas w jakiś sposób był ograniczony PP to kanał/y dedykowane, nikt im czasu klepsydrą nie wydziela więc pier.... do oporu( ja tego pier... w ogóle nie oglądam)

nSport kiedyś też był dedykowany i nie ma czego porównywać nawet. W studiu: Kołodziejczyk, Pol, Tuzimek, Gilewicz, Białas itd. Studio od 20, na finał chyba od 19. Do tego multiliga, komentarz krytykowany, ale sądzę że generalnie lepszy. Więc, jak mówił Borek LM wraca do domu, tylko że po 20 latach pozostała rudera.

Jak pisałem Solorz w pewnym momencie zrozumiał ze musi to opchnac bo nie zarobi.Wiec stwierdził ze sensu nie ma by zrobić z LM sztandarowej atrakcji.I mamy produkt jakby go Gessler zrobiła.Bez ambicji,fachowców ..no zupełnie nie ma niczego.Tego nawet nie chce się oglądać.

Majac porównanie do n wcześniej a teraz BT to mam wrażenie ze chętnie to by ja oddali bo zwyczajnie nie chcą tego mieć u siebie..

Transmisje w „UHD” w necie...ludzie dla kogo to?:)

Zebym mecz w stereo oglądał..

Uwielbiam te wszystkie żale dookoła wszystkiego traktujące o niczym. To tak jakbyście kupili swoje ulubione chipsy i krytykowali że zdjęcie na opakowaniu jest brzydkie, że pani ekspedientka była niemiła, albo że wychodząc ze sklepu zaczepił Was pijaczek prosząc o Zeta na piwo a zapominacie o tym jak bardzo lubicie ich smak. Mnie kompletnie nie przeszkadza otoczka przed otoczka po bo mnie interesuje sam mecz. A co do studia i gadających głów. Jest tyle analiz w necie że wiem wszystko zanim się zacznie mecz więc to też jest dla mnie zbedne

• Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 3