Jump to content
Barti

Kanały Polsat Sport Premium

Recommended Posts

Bo prawa do emisji FTA (także skrótów) ma TVP..

Nie, nawet jak Canal+ miał Ligę Mistrzów, to bramki można było w sporcie na TVN zobaczyć. To jest olbrzymia wtopa Polsatu, że wszędzie puszczają reklamy LM, a nawet bramek w sporcie po Wydarzeniach nie pokazują...

A tu porównanie z BT Sports w aplikacjach na iPad,IMG_1680.pngIMG_1681.png

Edited by umek

Nie, nawet jak Canal+ miał Ligę Mistrzów, to bramki można było w sporcie na TVN zobaczyć. To jest olbrzymia wtopa Polsatu, że wszędzie puszczają reklamy LM, a nawet bramek w sporcie po Wydarzeniach nie pokazują...

Gdyby mieli prawa to by pokazali, najwidoczniej pakiet tego nie obejmuje.

CP kupił LM i podstawowym obowiązkiem powinno być zabezpieczenie bramek z meczów dla Polsatu i Polsatu News - przecież to też zachęca do oglądalności tych kanałów.

Dzisiaj będzie można sobie fajnie porównać ile daje bitrate, jak będzie ten sam mecz na TVP1 co na PSP1

U mnie na Ultimo4k w trakcie meczu wyglądało tak :

TVP 1 (kablówka światłowód) - 12-14Mb/s

TVP 1(satelita) - 4-6Mb/s

TVP 1(naziemna) - 3-5,7Mb/s

PSP 1(satelita)- 16-18Mb/s

A tu porównanie z BT Sports w aplikacjach na iPad,IMG_1680.pngIMG_1681.png

Może dałbyś porównanie obrazu z tego samego meczu?

Nie wiem, czy potrzebne są gole ze wszystkich meczów w przerwie. Oglądanie powtórek innych meczów, jak widziało się już bramki jest bez sensu...

Edited by _Artek_

I evobox ustawiony na 1080p złapał dwa resety po przestawieniu na 1080i wszystko śmiga.

U mnie WifiPremium nie muszę przestawiać, bo mi działa na 1080p.

Jeśli nie będzie to szkoda. Lubiłem multiligę. :(

Tak, oprawa znana z PS. ;) Są zapowiedzi meczów LM, mam do nich jedno zastrzeżenie, końcowa plansza wygląda w nich trochę słabo i to PSPremium napisane zwykłą czcionką, ładniej wyglądałoby wstawione logo. :)

Edited by bart18

Zmajstrowaliśmy podsumowanie dot. jakości emisji ze wczoraj i dziś: https://satkurier.pl/news/173225/jeszcze-lepsza-jakosc-polsat-sport-premium.html

Są zrzuty w pełnej jakości (fajny z PSP 2) i ogólnie to co już zauważyłem dziś w wątku - czyli w drugim dniu podkręcenie audio i przede wszystkim - stała przepływność wideo :)

Popatrzcie szczególnie na to: https://forum.satkurier.pl/images/zap/Polsat_Sport_Premium_2.png

Dziękuję, pozamiatane ;)

@Mr. Orbita no i to są zrzuty, a nie foty telewizora ;). Naprawdę dobrze widać jak ładne może być porzadne HD...

PS. Screen podpisany "Przekaz kanału Polsat Sport Premium 3" ma miniaturkę z PSP1.

Edited by bugmenot

Tak...ale świat idzie w UHD.To zmienia postać rzeczy..Sky wcześniej miał HD ponad 22 Mbps...

Owszem - UHD idzie, poza tym w poprzednim sezonie UHD był od nc+. Odnotowaliśmy to w naszej analizie na portalu w części "Perspektywy".

PS: @bugmenot - dzięki, pomylona miniatura, zamieniłem ;)

@umek  Wcześniej to znaczy kiedy? Na digitalbitrate.com są wykresy SKY na rok wstecz i sportowe nie przekroczyły 16 Mbps i to w VBR, na PSP dziś mialeś stałe 18 mega, to naprawdę jest coś i nie umniejszajmy tego. 4K też dostaniesz, tyle, że paradoksalnie 20 Mbps nawet w H265 w 4K nie musi być aż takie lepsze od 18 Mbps w H264 HD, bo rozdzielczość to jedno, ale nie bez powodu bluraye w 4K maja po 40 i więcej mega... ;).

Fajnie że wreszcie coś się rusza i nasz rodzimy nadawca pokazuje że można i się da. Fajnie że wreszcie mogę włączyć naszą TV i mieć co to ma cały bogaty zachód..

Edited by Mr. Orbita
Wycięty offtopic, wstrzymywałem się licząc, że dyskusja wróci do tematu, ale nie udało się.

Może to będzie jakiś kamyczek, który sprawi, że zacznie się większa dbałość o jakość emisji w ogóle. Wiadomo, że nie każdego stać, ale Polsat Sport Premium pokazał, że jak się naprawdę postara to można robić dobre, ładne HD. Nie jest to tanie, bo cały transponder zajęty, ale choćby zrzut z PSP2, który wstawiłem wyżej - no powiem tak: jakbym był inżynierem na emisji w CP to po prostu byłbym kurka dumny i tyle ;) Nie chodzi o żaden zachwyt, po prostu wreszcie HD to HD. Do tej pory w sumie tylko nc+ na głównych antenach dawało coś porównywalnego (mowa o HD, nie UHD - tu wiadomo nc+ jest o dystans na przód).

Ale ogólnie trzeba ich pochwalić. Nie spodziewałem się takiej jakości obrazu. Tylko dźwięk z trybun do poprawy..... Ale to już taki szczególik.