Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lamuerte jak to policzyłeś ?

Eleven Sport 1 4K - 15 Mb/s

Polsat Sport Premium 1 - 15 Mb/s

Polsat Sport Premium 2 - 15 Mb/s

Polsat Sport PPV3 - 15 Mb/s

Już jest 60 Mb/t

Więc praktycznie nic nie zostaje na pozostałe kanały ;)

 

Nawet przy optymistycznym wariancie jak:

 

Eleven Sport 1 4K - 15 Mb/s

Polsat Sport Premium 1 - 15 Mb/s

Polsat Sport Premium 2 - 15 Mb/s

 

Jest 45 Mb/s więc zostaje 15 Mb/s na pozostałe 4 kanały Polsat Sport PPV 3 do Polsat Sport PPV6. Czyli wychodzi po max 3,5 Mb/s.

 

Do tego dodać że trzeba też zostawić coś na zapas żeby nie blokować całej pojemności transpondera.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 Doskonale sobie zdaję sprawę że tp. nie są z gumy. Dlatego napisałem, że to eksperymenty Polsatu bo wcisnęli na jeden tp. 1 kanał 4K i wedle własnych logo i zapowiedzi 6 kanałów Super HD. Jaka super jakość wczoraj z tego wyszła to każdy widział 😅 O ile z tego tp. stale nadają 2 kanały HD (Super HD), jeden 4K i 4 statyczne plansze to idzie to pomieścić wszystko. Jednak przy jednoczesnym działaniu 6 serwisów HD i jednego 4K robi się ciężko.

Dodatkowo cierpią na tym wszyscy odbiorcy Polsatów Sport Premium, bo wychodzi że ten tp. jest źródłem sygnału tak dla obu platform satelitarnych jak i odbiorców kablowych (takie UPC właśnie) + ten sam sygnał leci do serwisów internetowych jak Canal+ Online czy UPC TV GO. Jestem ciekaw czy taki sam dramat był w Polsat Box GO. Oznaczałoby to, że nawet oni wysyłają sygnał na sat i potem biorą też do własnego serwisu. Do UPC mam osobiście zarzut, że nie biorą tych kanałów światełkiem prosto od Polsatu, choć od 2 lat podejrzewałem, że tak to wygląda i chyba nawet tutaj na forum pojawiały się takie głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawanie sportu w 4K z bitrate 15 Mb/s, to taka sztuka dla sztuki. Janusz się połasi, bo parzcież wymarzone 4K, ale jak się dobrze przypatrzeć, to wyśmiewane polsatowskie Super HD wygląda lepiej.
Jeśli to wydarzenie jest realizowane w FHD, to faktycznie nie ma sensu. Jeśli w 4K, to zdecydowanie ten sens jest, nawet przy bitrate 15 Mb/s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Już pisałem wcześniej, że ten brak w bitrate jest widoczny cały czas nawet na statycznych planszach. Na PSP4-6 w dolnej części planszy - na trawie robią się ciągle artefakty. Na PSP3 tego nie ma. Chciałem oglądać Włochów dzisiaj, miało być na PSP3, ale jak dodali mecz Polaków na PSP1 to wszystko się przesunęło i mecz Włochów wylądował na PSP4, więc najprawdopodobniej sobie odpuszczę, bo dalej mnie bolą oczy po tym co widziałem wczoraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kubus.kul napisał:

Do UPC mam osobiście zarzut, że nie biorą tych kanałów światełkiem prosto od Polsatu, choć od 2 lat podejrzewałem, że tak to wygląda i chyba nawet tutaj na forum pojawiały się takie głosy.

Jakis czas temu miałem odpalone UPC TV GO i ku mojemu zaskoczeniu obraz w pewnym momencie zaczął ścinać, wyglądało to tak jakby w rejonie gdzie mają anteny satelitarne była burza.  

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kamil :D napisał:

Wyłączyli Eleven Sport 1 4K :)

 

6 minut temu, mara68 napisał:

Z tego co widzę to wyłączyli lub maksymalnie obniżyli bitrate na  Eleven 4K na tym tp. i podnieśli bitrate na PSP 4-6.

No , a jak te kanały będą już nadawały w oficjalnej ofercie ? To co będą obnizać i kroić przycinać ? Ktoś tam będzie suwakami sie bawił ? 😂

Eleven Sports 1 4K , PSP w danym dniu będą miały wydarzenia sportowe ... to jest komedia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, andrzejgratis napisał:

Kroić kanały które są szerzej dostępne dla abonentów niż Eleven 4K... chore.

Dobry kabaret z tego się zapowiada. :)

Janusze się ślinią na 4K niezależnie od jakości i zawartości programowej takiego kanału, a klient nasz pan :) Gdzie nie spojrzysz, czy Twitter, czy Fejsbuś itp, po prostu wszędzie: a kiedy coś w 4K? No to mata 4K i się odczepta. Dla mnie 4K jest skrojone pod serwisy VOD typu Netflix i płyty blu - ray. W tv na żywo spokojnie mnie zadowoli jakość polsatowskiego Super HD 1 i 2. Ani satelita, ani DVB-T nie jest w stanie udźwignąć kilku kanałów 4K przy jednoczesnym dostępie do minimum kilkunastu w bardzo dobrym HD(PSP). Na pewno nie jeden dostawca pokroju PC+ lub PB.

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...