Jump to content
Barti

Kanały Polsat Sport Premium

Recommended Posts

W dniu 28.07.2020 o 19:27, mejveno napisał:

Wybrane i do tego tylko w 25 kl./s., i nie na wszystkich platformach.

Czyli pokaz slajdów w 4K

• Confused 1

Jest opcja żeby wziąć te kanały na miesiąc w Polsacie? Bo w Canal+ musiałbym włączyć opcję C+ i dopiero PSP. 

Jedynie przez Ipla.

@the cable guy W Rodzinnym HD można włączyć za 30 złotych bez zobowiązania . 🤩

Ja mam wysoki pakiet i mogę włączyć za 30 zł. Problem w tym, że nie wiem czy da się włączyć na miesiąc i wyłączyć. Poza tym mam rozliczenie 17 dnia miesiąca i pewnie wtedy by się włączyło, a w tym momencie to już mi zbędne. 

Tak właściwie wiadomo kiedy finalnie przetarg w PL?

Podobno 4 kwartał tego roku.

Solorz ma prawa do końca następnego sezonu?, kto ma największe szanse na wygranie kolejnego przetargu? 

Mecz Manchester City - Real Madryt w 4K w Ipla, na  Samsungach i Android TV :mrgreen:

857b055cab47c2a9429947671142ecf0.jpg

• Like 1

Za drogi ten pakiet dla mnie obejrzę w Super HD. default_biggrin.png
Swoją drogą ciekawe czy w nowym sezonie będzie graliga.

Nie będzie, bo nie będą mieli nagród do konkursu SMS. Swoją drogą kod na iplę PSP by się przydał.  W innym wypadku mała ilość 4K odstrasza do kupienia.

Może będą jakieś roszady w obsadzie meczów.

4K i 25 klatek/s... czysta przyjemność dla oka

Właśnie o tych kodach mówię bo nie opłaca się płacić za ten sam kanał przez sat i na ipli chodź miesiąc temu przeszedłem na internet 600nb to za darmo bym w 4K zobaczył.

11 minut temu, cidik napisał:

4K i 25 klatek/s... czysta przyjemność dla oka emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Pomyśleć, że tyle "nieświadomych" ludzi wydaje setki złotych na Bluraye w 24 fpsach...

Ja mam zamiar ogladac w 4K ;)

Ciekawe , czy pojawi sie dzwiek 5.1 ?

Ja mam zamiar obejrzeć Juventus - Lyon.

W dniu 1.08.2020 o 12:42, bugmenot napisał:

Pomyśleć, że tyle "nieświadomych" ludzi wydaje setki złotych na Bluraye w 24 fpsach...

Film jest ok. Włącz mecz w 25 klatkach i ten sam w 50. Na 25 jest pokaż slajdów, a przy 50 obraz jest płynny

• Upvote 1

Posted (edited)

@cidik nie włącze meczu w 50 klatkach, bo go nie będzie. Do wyboru będzie ew. Polsat Sport Premium w Ipli, gdzie sztucznie z 50i zostanie zrobione 50p co nie zmieni tego, że ten obraz realnych 50 fps nie ma. Tak więc jednak lepszym wyborem będize transmisja w 4K.

Jak Ci przeszkadza 25 klatek, to sobie możesz to "upłynnić" w tv ;).

Edited by bugmenot

Posted (edited)

@bugmenot Jak PS Premium w IPLI wypada na tle np. Eleven Sports 1? ESP 1 jest normalnie w 50 klatkach i ogląda się dobrze.

Jeśli chodzi o upłynnienie meczu w 25 klatkach na TV to tak nie działa. Upłynniacze sprawdzają się w mało dynamicznych scenach typu film, do sportu się nie nadają. Wolę oglądać w prawdziwych 25 kl./s niż to upłynniać i widzieć same artefakty.

Edited by mejveno

@mejveno PSP "super HD" w Ipli mają 50 fps. Co do "upłynniania", to wiadomo, że trudniej to zrobić w zadowalający sposób przy źródle 25p niż przy 50i, ale tak jak pisałem - oglądając film z bluraya w 24 fps obraz albo oglądamy w "trybie kinowym" (o ile tv posiada), albo też jest robiona konwersja, co kończy sie brazylijską telenowelę (zwłaszcza przy matrycach 100 Hz+ :)) i co niektórzy lubią... Nawet spotkałem się z twierdzeniami, że taki obraz jest "realistyczny". Ja tak nie uważam. Nie mam problemów z płynnością nawet przy filmach typu Avengers czy Fast&Furious oglądając je "natywnie", czyli w 24 klatkach na sekunde.

Wracając to LM, to oglądałem poprzednią transmisje 4K w Ipli z Miboxa, który mam poprawne (50 Hz) skonfigurowanego, na 100 hercowym tv ze skręconym upłynniaczem i "pokazem slajdów" bym tego na pewno nie nazwał, bo było całkiem ok, ale o to już była [beep]oburza na forum, więc nie będę znowu wzniecał :).

Posted (edited)

@bugmenot Jeśli chodzi o TV, to użytek ze 100/120hz matrycy masz tylko w przypadku gdy włączasz opcję "Redukcja rozmycia" (różne nazwy w zależności od producenta TV). Działa to tylko dla sygnału 50i/50p i zmniejsza smużenie, a więc "wyostrza" już płynny obraz. Obrazu 50i/50p już bardziej nie upłynnisz (nie mówimy oczywiście o konsolach).

To o czym piszesz, to jest efekt opery mydlanej, co wygląda jakby obraz był nienaturalnie "nadpłynny". Ja też ten efekt lubię 😊, jednak nie mam ustawionego upłynniacza na max. 

Wracając do tematu, w IPLI nadal jest dostępna z odtworzenia transmisja poprzedniego meczu Bayernu w 4K. Ja też bym tego pokazem slajdów nie nazwał, jednak różnica w komforcie oglądania sportu 25 vs 50 i/p jest dla mnie kolosalna.

Edited by mejveno

Posted (edited)

@mejveno działa to też dla sygnału 25p, który box androidowy wypuszcza do tv w 50i/p bo tak jest ustawiony (niektórzy jeszcze robią sobie tryb 60 Hz, bo w końcu im więcej tym lepiej a co skutkuje "żabkowaniem") i o tym pisałem.

I ewentualne opinie o "kometach" i "slajdach" biorą się jak dla mnie właśnie głównie z niewłaściwego ustawienia boxa i tv.

A jeśli ktoś oglądał np. "Gemini Man" na BD 4K, który ma 60 fps, to potem już sport w 50p też może wydać mu się niepłynny, tak więc to jest czysto indywidualna kwestia ;).

Edited by bugmenot

Zapomniałem jeszcze zapytać, czy PSP w IPLI są faktycznie w tym Super HD (zwiększony bitrate)? 

Tak.

• Thanks 1