Jump to content

Recommended Posts

@Sorek21 Parafrazując klasyka: musi teraz zarobić na swój ZUS. Nie wiem jak wygląda kwestia warunków finansowych przed i po "odejściu", ale paradoksalnie jeszcze bardziej uzależnił się od Polsatu. Sądzę, że tych występów musi być więcej, aby sumarycznie rachunek ekonomiczny się zgadzał.

• Haha 1

Następny inteligentny inaczej próbujący się wymądrzać w tematach o których nie ma zielonego pojęcia.

Szacowana wartość mediowa Borka w ciągu ostatniego roku przekroczyła kwotę 10,9 mln złotych.

Zrozum jeden z drugim, że z taką wyceną medialności może przebierać w ofertach np reklamowych, a występy na Kanale Sportowym traktować jako hobby, które po prostu bardzo lubi.

• Confused 2

@śmiechu warte Mowa było o Romanu Kołtoniu mądralo.

Naprawdę nikła szansa, żeby wyciągnął te 100 czy 200 tysięcy złotych rocznie ze swojego kanału youtubowego Prawda Futbolu, aby zrównoważyć ewentualny brak występów w telewizji. Ponadto bez pracy w TV z czasem straciłby na wizerunku, trochę jak odcięty kwiat.

Pomijam wszelkie występy dla Etoto lub podobnych, gdyż robił to także przed formalnym "odejściem" z Polsatu, więc tutaj jak na razie reklamowo na niczym nie zyskał.

Można podejrzewać, że obecne warunki finansowe w Polsacie są gorsze, więc na pewno zyskuje na każdym takim występie (choć trudno określić jaka jest dokładna forma rozliczeń), także wizerunkowo.

Jak na razie Kołtoń ani razu nie wystąpił w Kanale Sportowym. Na pewno nie będzie tam niczego prowadził, bo nie jest w spółce. Ponadto jest skonfiktowany ze Stanowskim.

W przypadku Borka zgadza się, ale przebierał w ofertach reklamowych także w czasie pracy w Polsacie. Teraz z konieczności będzie brał więcej mniejszych g...wno-fuch reklamowych, typu występ dla Netflixa czy Tyskie na Instagramie, mocniej monetyzując wizerunek oraz rozmieniając się na drobne.

Cała rzecz polega na tym, że topowi dziennikarze sportowi robili w telewizji już wszystko i nie mają możliwości dalszego rozwoju. Telewizja z racji proceduralnego, korporacyjnego charakteru jest mało innowacyjna, w dodatku w ostatnich latach brakuje w niej wizjonerów. Stąd odejście Smokowskiego i Twarowskiego z CANAL+, gdzie sztytem było prowadzenie dwudziesty któryś rok studia do polskiej ligi. Twaro wrócił ze względu na Premier League, ale widać jak się męczy w L+E.

Dla Borka jest to obiektywna strata finansowa i wizerunkowa, czego nie ukrywa. On po prostu ma ambicje zrobić coś nowego, na nowo zacząć realizować się zawodowo, nawet kosztem utraty bezpiecznej, a zarazem wysokiej pozycji zawodowej.

• Like 1
16 godzin temu, Sorek21 napisał:

Odkąd Roman odszedł z Polsatu to nie opuścił studia LM ani razu...

Może odszedł z Polsatu, ale przeprowadził się na Ostrobramską, do sidziby Polsatu? :mrgreen:

Przecież Roman Kołtoń już od kilku lat był zatrudniony jako firma w Polsacie i musiał opłacać sobie ZUS. Zwyczajnie jak Kołtonia nie było w studiu LM to znaczy,że był na meczu .. 

Roman Kołtoń narobił wobec siebie szumu oświadczeniem. Po prostu teraz go zapraszają jak TVP zaprasza np. Kotleszkę z Weszło.com - nie jest związany z Polsatem umową, w związku z czym nie musi przestrzegać zasad , które obowiązują pracowników Polsatu. Jednakże słuchając programu "Prawda Futbolu" -tego, w którym to ogłosił było jasne dla mnie,że nic się dla widza nie zmieni poza tym,że będą go tytułować "Roman Kołtoń - Prawda Futbolu". 

• 3 months later...

Ja mam pytanie w kwestii Polsat Sport Premium. Co będzie tam leciało, gdy skończą się prawa Polsatu do LM? Mają tylko do 2021, a ja potrzebuję teraz podpisać umowę. Umów na 12 miesięcy brak, a brać na 24 miesiące z LM, która będzie tylko przez rok, jest bez sensu.

Edited by Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.

Pewnie usuną te kanały, jeżeli stracą prawa do LM. No bo co by mogli tam puszczać? Mam nadzieję, że LM wróci do C+.

• Haha 1
  • Confused 1
W dniu 30.06.2020 o 17:26, Pawop napisał:

Serio aż tak duże znaczenie ma dla Ciebie logo stacji? Dla mnie to niepotrzebny wydatek ze strony C+, skoro i tak LM mają.

A może chodzi o całą otoczkę i realizację tych meczów, niż tylko o logo.

• Like 1
Posted (edited)
W dniu 30.06.2020 o 17:12, tyrla napisał:
Ligę holenderską i czeską

Holenderska tam leci od dawna. Jaki kanał premium, taka liga premium.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
  • Confused 1
  • 3 weeks later...

17:30 PSP 1 Stal Mielec - Chojniczanka 1930 Chojnice

17:30 PSP 2 Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz

W dniu 30.06.2020 o 16:19, Beks napisał:

Mam nadzieję, że LM wróci do C+.

Nie wróci. PSP obroni LM i będą mieć prawa jeszcze jedne.

A dokładnie jest układ, że Polsat nie wpier... nicza się do przetargu o ESA, a w zamian Canal+ odpuszcza Europejskie Puchary - i wilk syty i owca cała. ;)

Mogli by dać finał pucharu Polski w polsat sport premium. Mają przecież wolną antene a zawsze to lepsza jakość jak na polsacie czy polsacie sport

Edited by Wodzu
  • Upvote 1