Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, jaszek napisał:

Dzisiaj, kiedy już skończyły się mecze, dostałem odpowiedź. Ale za to jaką:

 

293166b664e9.jpg

 

Ręce i nogi opadają...

@Specjalista Cyfrowy Polsat, możesz jakoś temu zaradzić? Przepraszam, ale pisząc przez ICOK nie mam pewności, czy po drugiej stronie jest człowiek, czy może już po prostu boot.

Dla mnie przed momentem zablokowali całkowita możliwość oglądania tego pakietu. Zwyczajnie chcą orżnąc podwójnie na kasę. Co tam za bajzel mają uj go wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marekpolek napisał:

W tym momencie wszystkie 6 kanałów jest dostępnych a brak transmisji na żywo

No właśnie. A u mnie cały czas tak:

 

- Polsat Sport Premium 2:

 

00290663f399.jpg

 

- Polsat Sport Premium PPV 3:

 

6657df1e31d1.jpg

 

Poziom wiedzy konsultantów również jest zatrważający. Wczesnym popołudniem zadzwoniłem, to konsultantka sprawdzała, czy w umowie mam zagwarantowane kanały PPV, będąc głuchą na moje stwierdzenie, że to przecież jeden pakiet...

 

Czasami człowiek jest po prostu bezradny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jaszek napisał:

No właśnie. A u mnie cały czas tak:

 

- Polsat Sport Premium 2:

 

00290663f399.jpg

 

- Polsat Sport Premium PPV 3:

 

6657df1e31d1.jpg

 

Poziom wiedzy konsultantów również jest zatrważający. Wczesnym popołudniem zadzwoniłem, to konsultantka sprawdzała, czy w umowie mam zagwarantowane kanały PPV, będąc głuchą na moje stwierdzenie, że to przecież jeden pakiet...

 

Czasami człowiek jest po prostu bezradny...

U mnie to samo tylko, że na dekoderze OTT. Nie można było we wtorek i w środę nic zobaczyć. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość zabawne błędne koło. Żeby udowodnić swoje racje najlepiej zadzwonić w trakcie takiej transmisji LIVE na którymkolwiek z kanałów PPV (obecnie jest to tylko kanał Polsat Sport Premium PPV 3). Telefon przed takim meczem skutkuje z automatu odpowiedzią, że kanały te uruchamiane są tylko na czas meczu. A jak się zadzwoni właśnie tuż przed meczem lub w jego trakcie, ponawiają uprawnienia (każąc przy tym być na kanale Polsat HD) prosząc o oczekiwanie do nawet 3 godzin(!). Po tym czasie (gdy już nie obejrzeliśmy żadnej transmisji, również tej na PSP1 i PSP2) gdy zadzwonimy raz jeszcze, że nie zadziałało ponownie usłyszymy, że kanały te są uruchamiane tylko na czas meczów, a że teraz mecz już nie leci (skończył się przecież, bo czekaliśmy 3 godziny, a mecz trwa 90 minut + przerwa) to zjawisko niedziałania jest zupełnie prawidłowe. I następnego dnia wszystko od początku :crazy:

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak. Kolejna ich odpowiedź, gdy już wytłumaczyłem im plan transmisji oraz to, że kanał PPV nadawał transmisję LIVE), mówi oczywiście, że u nich wszystko jest ok:

 

a195af0d21d6.png

 

Następnym krokiem będzie wysłanie mnie do APS-u z dekoderami. Do najbliższego mam 20 km w jedną stronę.

Do wszystkich - czy teraz macie dostęp do kanałów PSP PPV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Przed godziną zadzwoniłem do najbliższego APS-u, w Ostródzie (Warmińsko-Mazurskie). Tam akurat nie mają na miejscu podłączonego dekodera (szok, ale mniejsza z tym), ale sprzedawca (zresztą bardzo przytomny i zaradny chłopak) zadzwonił do siebie do domu, żeby sprawdzić, czy kanały PSP PPV działają. I co? U niego też nie działają :) Polsat Sport Premium 1 i 2 normalnie są, zaś te PPV nie (brak uprawnień) :) Sam miał dzwonić za chwilę na infolinię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SatExpert napisał:

Ło matko, ależ CP ma bajzel w tych uprawnieniach. :crazy:

na evoboxie ip od pół roku kanał 150 (dla abonentów) ma brak uprawnień i epg z disco polo music... zadzwoniłem... oczywiście jedyna odpowiedź to ustawienia fabryczne, reset itd... a no i ponowienie uprawnień "z satelity" (w usłudze ip haha). rozwiązanie na wszystko.. które nic nie daje poza wkurzeniem użytkownika :P   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 11:59, jaszek napisał:

O tak. Kolejna ich odpowiedź, gdy już wytłumaczyłem im plan transmisji oraz to, że kanał PPV nadawał transmisję LIVE), mówi oczywiście, że u nich wszystko jest ok:

 

a195af0d21d6.png

 

Następnym krokiem będzie wysłanie mnie do APS-u z dekoderami. Do najbliższego mam 20 km w jedną stronę.

Do wszystkich - czy teraz macie dostęp do kanałów PSP PPV?

No to wysłali mnie do APS-u. 20 km w jedną stronę :) Oczywiście kanały PSP PPV wciąż nie działają. Wg mnie to oni tam pracują na jakimś chorym drzewie procedur. Koniec tego drzewa bez względu na wcześniejsze odpowiedzi znajduje się w tym samym miejscu. 

 

 

No dobra, pośmialiśmy się, pożartowaliśmy. Pojechałem do APS, wymieniłem dekodery i bez zmian. Nadal nie posiadam uprawnień do odbioru kanałów Polsat Sport Premium PPV. Poniżej zdjęcie wykonane w APS-ie, w którym spędziłem dzisiaj ponad godzinę. Pracownicy nie byli w stanie nic więcej dla mnie zrobić. Co ciekawe co prawda mają w tym APS dekoder z anteną, ale - uwaga - nie mają pakietu Polsat sport Premium... Więc nie wiedzą jak jest u nich. 

 

 

Zdjęcie wykonane w APS-ie z moim dekoderem:

 

863d1f25de07c.jpg

@Specjalista Cyfrowy Polsat Co ja mogę jeszcze zrobić? Pytam szczerze i bez ironii. Chcę oglądać to, za co płacę co miesiąc. Aneks na 36 miesięcy podpisałem właśnie dla LM i LE, których w całości nie mogę oglądać. 

 

To już naprawdę przestaje być śmieszne. Kolejno:

 

- były wielokrotnie ponawiane uprawnienia

- były przywracane ustawienia fabryczne obu dekoderów (główny i dodatkowy)

- sprzęt dzisiaj został wymieniony na nowy

 

Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że nie masz modułu cam bo wtedy by zwalili wszystko na sprzęt prywatny co jest w nim moduł.Tak było  w moim przypadku część oferty dzaiłało a jedna opcja nie i to o dziwo z nowym okresem rozliczeniowym.Wyleczyli mnie na długo ze zmian w mowie czyli dodawania opcji po tym co mi wypisywali.Ja bym się z nimi nie bawił sprawę bym skierował do Rzecznika Praw i Konsumentów skoro tych [beep]chów przerasta nadanie poprawne uprawnień na dany pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam na nich siły. Moja cierpliwość się właśnie skończyła. Osiedlowe kablówki działają lepiej.

 

Paździerz.

 

 

 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert, oczywiście, że wrzucę. Zrobię to po zebraniu wszystkiego do kupy (korespondencja z ICOK, itp.), porządny tekst. Blog ma 70 tys. odsłon miesięcznie. 

 

Nawet pracownikowi APS-u u niego w domu nie działa! Czy może być coś bardziej paździerzowatego?!

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...