Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth
38 minut temu, tyrla napisał:

Nie ma takiego kanału jak PSPPPV1 ......

Jak nie ma jaki jest. Super jakość HD to marketingowy chwyt.

Jest to jakość HD z wyższym bitrate.

 

Spoiler

1.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Wygląda to tak , na jednym kanale transmisja w 4K na drugim kanale mecz w Super jakości HD.

Spoiler

111.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ostatnio miałem możliwość oglądania meczu w 4K od 30 minuty , bo w pracy byłem. Jutro będę śledził od 18:00 i podzielę się wiedzą z wami drodzy forumowicze.

Swoją drogą jest tutaj ktoś oprócz mnie co ma przyjemność oglądania w 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Jutrzejsza transmisja 4K - Liverpool FC-Bayern Monachium, nie tylko w Samsungach, także na Android TV 4K UHD, wg komunikatu, który dostępny jest w aplikacji Ipla na Android TV ;)

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Sony KD-55XF7596 z Android TV również dostępne ? Będzie jutro LM w 4K, już nie mogę się doczekać. Dzięki graliga.pl

@kingofsouth ostatnio oglądałeś prawie sam, teraz będziesz musiał się podzielić z innymi ? Oby tylko dla wszystkich przepustowości wystarczyło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Cyfrowy Polsat nie posiada aktualnie w ofercie dekodera do odbioru 4K. To dla kogo mają nadawać i swoją pojemność na satelicie przeznaczać, tylko dla nc+? Zresztą jakość testowych emisji 4K w IPLI nieporównywalna z jakością C+4K na satelicie. Przyjdzie czas to PSP 4K ruszy na satelicie. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
31 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

Zresztą jakość testowych emisji 4K w IPLI nieporównywalna z jakością C+4K na satelicie.

Skąd takie wnioski wysuwasz kolego? Polecam obejrzeć Ekstraklasę w 4K i wtedy się wypowiadać.

Jakość obrazu LM w 4K na Ipli jest bardzo dobra, ale to nie oznacza, ze 4K w NC+ jest gorsze. Poruszałem temat sztucznego HDR na meczach Premier League w NC+, tam bym tylko pozmieniał tzn. wyłączył to.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek11:) napisał:

Cyfrowy Polsat nie posiada aktualnie w ofercie dekodera do odbioru 4K. To dla kogo mają nadawać i swoją pojemność na satelicie przeznaczać, tylko dla nc+? Zresztą jakość testowych emisji 4K w IPLI nieporównywalna z jakością C+4K na satelicie. Przyjdzie czas to PSP 4K ruszy na satelicie. 

No i to jest właśnie cały Cyfrowy Polsat. Zamiast wprowadzić przed wakacjami dekoder 4K i powoli wprowadzać go do oferty (nawet tylko dla kilku spotkań LM w 4K) to nie bo po co. Może trzeba im podpowiedzieć żeby wprowadzili 4K to wtedy można za jeden kanał w 4K dodatkowo kasować? I nadawać w 4K, KSW za 99 zł i oczywiście w PPV...

 

Czego Polsat się nie dotknie to zamienia to w G... Obrzydzili mi LM i całe szczęście że Ekstraklasa zostaje w C+ a Mundial U-20 pokaże TVP. 

 

A co do PSP to czy tylko mnie wkurza jakość dźwięku !? Mamy rok 2019 a audio na tych kanałach brzmi tak samo jak przy transmisjach Euro 2008 w Polsacie. :D

Edytowane przez SatZnawca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy słabi z was matematycy :D taniej jest puścić 4k przez neta niż na satelicie dodatkowo nie wymaga to wymiany sprzętu wszystkim napalonym abonentom dalej pakiet ipli jest droższy niż pakiet psp na satelicie a jakby ktoś płakał że nie ma LM w 4k to odpowiedź jest MAMY nie dla wszystkich drogo jak [beep]a ale mamy :P wilk syty i Zygmunt cały:D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
29 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

 

 

Wracając do tematu,

W  IPLI testowo w 4K, dziś nie tylko dla posiadaczy Samsunga, ale także Android TV. 

Bardzo dobrze. Dobry stabilny internet i lecimy.  :D

W zeszłym tygodniu było rewelacyjnie, liczę, ze dzisiaj będzie tak samo.

 

18 minut temu, _Artek_ napisał:

A tak subiektywnie to wolałem  LM w HD w canal + niż LM w 4k w ipli...........

 

A ja w tym sezonie wybieram Iple w 4K, bo mam za darmo. :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, _Artek_ napisał:
A tak subiektywnie to wolałem  LM w HD w canal + niż LM w 4k w ipli...........

Kilka meczy LM było już w 4k na nc+ w poprzednim sezonie, także ja bym wolał 4k w nc+, z multiligą w 4k z każdego stadionu, a co tam :)

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...