Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe słowa na temat przetargu LM powiedział kilka tygodni temu Marek Szkolnikowski(dyrektor ds. sportu TVP):
Najbardziej przeszacowana jest Liga Mistrzów. Pieniądze, które zostały zapłacone w tym przetargu, są kosmiczne. Kilkadziesiąt procent większe niż wcześniej, koledzy z UEFA byli bardzo zadowoleni. Efekt kuli śnieżnej po odzyskaniu przez TVP reprezentacji. Polsat stanął pod ścianą i wyłożył wszystkie armaty na Ligę Mistrzów i po trzech turach wygrał ten przetarg z nc+. Teraz z kolei nc+ jest pod ścianą. Kuriozalna sytuacja, bo dzień po stracie praw do piłkarskiej ligi Mistrzów ogłosili prawa do siatkarskiej Ligi Mistrzów.
http://weszlo.com/2018/10/05/trudno-wstac-lozka-ciazy-plecak-tona-kamieni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dzisiaj jest znacznie lepiej niz wczoraj bo poki co jest synchronizacja dzwieku i obrazu hehe. 

 

Polsat zrobil moim zdaniem koszmarny blad w sposobie monetyzacji LM.

 

Sprzedawanie tego tylko w 3 letnich pakietach rozwscieczylo wielu klientow- w tym mnie-nie ugielem sie. Teraz mam za darmo w ipli- wygralem w graliga.

 

Generalnie taki sposob sprawil, ze oni de facto nie wiedza ile zarobila ta LM. Gdyby dali osobny pakiet to by dokladnie wiedzieli. Inna sprawa, ze pewnie wieksza klientow i tak by z roku na rok przedluzala umowe wiec nie wiele moim zdaniem tu zyskali a moze wrecz stracili bo ja np osobno pakiet bym kupil do abonamentu. Z reklam tez nie maja nic. Zachodze w glowe jaki spec to wszystko tam wykombinowal.

 

Studia sa rzeczywiscie liche. To mnie dziwi bo pilke reprezentacyjna umieja robic, tzn studia. Uwielbialem studia z ME 2016. Kompletnie cos im nie pyknelo w organizacji tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy puszczając LM w zwykłych kanałach sportowych, tzn Polsat Sport więcej by nie zarobili na reklamach bo oglądalność zapewne była by spora?

Jeżeli wycpykali się na LM to ucierpią inne dyscypliny, oraz wyłączność praw, patrz siatkówka reprezentacyjna która powędrowała do TVP

Edytowane przez Maximus2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ezequiel93 napisał:

Kilkadziesiąt procent większe niż wcześniej

Może właśnie liczyli głównie na to, że prawa te uda się poupychać za horrendalne pieniądze zapłacone z góry w kablówkach. Nie wyszło. Teraz chyba nie ma szans się to zwrócić. nc+ za te kanały na pewno nie dała kwoty choćby porównywalnej do tego, co zapłacił Polsat. TVP raczej też nie rzuciła nie wiadomo jakiej kwoty za jeden mecz kolejki. Wątpię, że w obecnym stanie rzeczy wszystko ma szansę się zwrócić tym bardziej, że wymyślono w dodatku, że na tych kanałach nie będzie w ogóle reklam. 

 

Wygląda na to, że przelicytowali. W dodatku teraz bardzo słabo wygląda ich oferta sportowa na zwykłych sportowych antenach. Gdyby tego było mało należący do Polsatu ii dostępny w pakiecie z kanałami z wątku Eleven ma tylko część Bundesligi i część La Ligi. Reszta dla klientów CP jest niedostępna, bo leci w Canal+. 

 

Dzisiaj, aby zyskać dostęp do tych kanałów, znacznie bardziej opłaca się kupić nc+. Kupując nc+ zyskuje się w zasadzie całą ofertę piłkarską (mecze reprezentacji lecą też w otwartych kanałach Polsatu i TVP). W Polsacie się po prostu nie opłaca i to nie tylko z powodu cyrografu na 36 miesięcy.

 

 

3 minuty temu, Maximus2 napisał:

Jeżeli wycpykali się na LM to ucierpią inne dyscypliny, oraz wyłączność praw, patrz siatkówka reprezentacyjna która powędrowała do TVP

Dokładnie tak to może wyglądać. Będą się finansowo ratować upychając sublicencje gdzie się da. I tak już dużo dostępne jest w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maximus2 napisał:

Ciekawe czy puszczając LM w zwykłych kanałach sportowych, tzn Polsat Sport więcej by nie zarobili na reklamach bo oglądalność zapewne była by spora?

Jeżeli wycpykali się na LM to ucierpią inne dyscypliny, oraz wyłączność praw, patrz siatkówka reprezentacyjna która powędrowała do TVP

Oglądalność na TVP jest słaba, więc skąd pomysł że byłaby spora na Polsat Sport. Zostanie tak jak jest, bez nc+ Polsat nie wyjdzie na plus. To że LM jest w nc+ jasno to pokazuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maximus2 napisał:

 

A nawet tego nie wiedziałem, że jest słabo. O jakich liczbach rozmawiamy? milion, dwa trzy...?

 Na tym polega problem tutaj.Oglądaloność na kanałach otwartych wszędzie jest dobra..problem tam gdzie trzeba płacić.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maximus2 napisał:

Ciekawe czy puszczając LM w zwykłych kanałach sportowych, tzn Polsat Sport więcej by nie zarobili na reklamach bo oglądalność zapewne była by spora?

Jeżeli wycpykali się na LM to ucierpią inne dyscypliny, oraz wyłączność praw, patrz siatkówka reprezentacyjna która powędrowała do TVP

Ale zaraz przecież Polsat ma kupić Ekstraklasie z zarobionych $ za LM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polsat myśleć racjonalnie nie potrafi. Zamiast wydawać masę $ na transponder, studio, reklamy mogli upchnąć LM w Polsat Sport i ewentualnie podnieść jakość do "Super HD". Tych kanałów w NC+ nie ma i nie będzie (w kablówkach nie wiem czy jest) to i abonentów by przybyło bo komu by zależało na LM to poszedł by do CP i dodatkowo zysk z reklam. A tak Polsat jest z ręką w nocniku ale to dobrze bo chytry dwa razy traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy ilu abonentów przeszłoby z NC+ do Polsatu tylko dla Ligi Mistrzów. Polsat nie ma Lotto Ekstraklasy - a ta jest ważniejsza sporemu gronu odbiorców. ;) Zresztą za darmo NC+ tej Ligi Miistrzów nie dostała. ;)

Wrzucając Ligę Mistrzów w pakiet Sport HD, to nie wiem czy by im się rzeczywiście zwróciło, wyniki oglądalności Ligi Mistrzów nie były i nie będą nigdy rewelacyjne. To nie reprezentacja, że co trzeci Polak usiądzie przed telewizorem. ;) W TVP1, to nawet połowy widowni M jak miłość, nie potrafi mecz LM zgromadzić.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena jest zdaje mi się za wysoka, to są trzy dni meczowe (razem z LE) raz na dwa 2-3 tygodnie gdzie realnie człowiek obejrzy raczej 6 spotkań, no chyba,że będzie skakać . Każdy mecz to super sprawa- wybór,ale szczerze to zdecydowana większość wybierze PSG-Napoli lub Barcelona-Inter aniżeli spotkanie Lokomotiw- Porto czy Galasaray-Schalke. Poza tym jak ktoś już wspomniał to nie reprezentacja, która cieszy się dużo większym zainteresowaniem - powiedziałbym 3-4 -krotnie większym co pokazują wyniki oglądalności LM na otwartym kanale. Mecze najlepszych ekip zbierają po 2 mln widzów, kiedy mecz reprezentacji to jest te 6-8 mln widzów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ezequiel93 napisał:



Wrzucając Ligę Mistrzów w pakiet Sport HD, to nie wiem czy by im się rzeczywiście zwróciło, wyniki oglądalności Ligi Mistrzów nie były i nie będą nigdy rewelacyjne. To nie reprezentacja, że co trzeci Polak usiądzie przed telewizorem. ;) W TVP1, to nawet połowy widowni M jak miłość, nie potrafi mecz LM zgromadzić.  :)

Łatwo to można zobaczyć na przykładzie Legii w LM gdzie średnia oglądalność wynosiła 3,3 mln a mecze z Realem to drugie najbardziej oglądane mecze LM w TVP (ponad 4 mln) , lepszą oglądalność miał tylko finał LM z tzw "polską Borussią" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ nie straciła na LM i LE bo idealnie pasowała do ramówki C+. Kupując pakiet C+ to na weekend mieliśmy mecze ligowe a w tygodniu pucharowe. 

 

A w Polsacie jest wszystko i nic, KSW płatne, Boks płatny, LM płatna, LE płatna a 4xPolsaty Sport to coraz więcej powtórek i brak konkretnych praw. 

 

No bo ile przez cały rok można oglądać powtórki LM i LE na PSP. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się zgodzić z wieloma wypowiedziami powyżej. Póki co wygląda to katastrofalnie. Do samego końca zastanawiałem się czy zmienić NC+ na CP ze względu na LM, na szczęście jednak przedłużyłem umowę. Największy plus tych kanałów jest taki, że w tej chwili się darmowe. Goście w studiu w większości są fatalni. Najlepsze jest jednak to, że nawet ten piosenkarz w okularach ma większe pojęcie o piłce niż taki Dziekanowski. O gotowaniu itd nie wspomnę, bo to jest po prostu wstyd i jeden wielki skandal. W C+ człowiek oglądał studio często do samego końca, a teraz to ani razu mi się nawet nie chciało poczekać na skróty. Trzeba wytrzymać jakoś te 3 lata i liczyć na to że LM wróci do C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak całkowicie poważnie to ja już na LM nie mogę patrzeć :) W nc+ oglądałem tylko multiligi, a teraz do 1 kolejki zrobiłem, jednak to takie nudy, że serio ciężko :) Drugą kolejkę i trzecią całkowicie odpuściłem (dziś też). Powinni stworzyć taką Superligę, najlepiej z klubami z całego globu (nie wiem jak to miałoby to systemowo wyglądać) - tak LM mi się już przejadła.

 

CP przepłaciło wiadomo, ale moim zdaniem to też fakt, że ludziom się to nudzi. Widać z resztą po TVP, no bo ile można oglądać Bayern i Lewego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TVManiac napisał:

Powinni stworzyć taką Superligę, najlepiej z klubami z całego globu (nie wiem jak to miałoby to systemowo wyglądać) - tak LM mi się już przejadła.

Prędzej czy później to nastąpi. Do tej pory taki rozwój sytuacji powstrzymują głosy, że to spowoduje jeszcze większą różnicę pomiędzy wielkimi a maluczkimi. Tylko z drugiej strony, ilu z tych maluczkich, nawet mimo grania rok w rok w LM potrafiło dobić do sensownego poziomu i stawiać się najlepszym? Jedynie Basel miało ze 2-3 sezony, gdzie potrafili wyeliminować MUtd i grać na wysokim poziomie. Mimo to, obecnie nawet nie są w stanie zdobyć mistrzostwa w Szwajcarii. 

BATE, Dinamo Zagrzeb czy Ludogorec mimo, że często grają w fazie grupowej to i tak są postrzegani wyłącznie jako dostarczyciele punktów.

Z drugiej strony, w tej chwili robi się to nudne, bo za dużo jest meczów pomiędzy drużynami z TOPu. To tak jak z El Clasico, w którymś sezonie było ich bodajże sześć i zaczęły już nudzić. W LM co i rusz są mecze PSG-Barca, Real - Bayern itd.

I tak źle, i tak niedobrze.

9 minut temu, TVManiac napisał:

ale moim zdaniem to też fakt, że ludziom się to nudzi.

Wg mnie spory wpływ na "utratę klimatu LM" ma wpływ zmiana pory rozgrywania meczów. Ja wiem, że to tylko 15 minut, a mecze o 18 czy 19 już zdarzały się wcześniej, ale jednak mówisz LM - myślisz 20:45.

 

10 minut temu, TVManiac napisał:

Widać z resztą po TVP, no bo ile można oglądać Bayern i Lewego

Kiedyś było inaczej, bo mecze zespołów klubowych nie były aż tak łatwo dostępne. Ludzie zarabiali mniej, ceny pakietów w stosunku do pensji były dużo wyższe. Teraz wystarczy wydać kilkadziesiąt złotych i masz wszystkie ligi na wyciągnięcie ręki. To też powoduje spadek zainteresowania. Sam pamiętam jak w dzieciństwie czekałem na mecze LM (wtedy jeszcze leciał bodajże wtorkowy na TVP1, środowy na TVP2). Teraz to już nie to, mecze Barcy, Realu czy Bayernu mogę oglądać co 3 dni, więc mimochodem pojedyncze spotkania tracą na wartości.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dawniej mecz w TV to było święto :) piłkarska środa :)

Teraz codziennie są jakieś mecz - nie da się tego wszystkiego obejrzeć.

Ja zazwyczaj mam włączony telewizor ale robię coś innego.

Pamiętam mecze sprzed X lat, a nie pamiętam wyników z ostatniego weekendu.

Aczkolwiek w tej edycji jest moim zdaniem więcej ciekawych spotkań ze względu na zwężenie furtki dla Łudogorców i innych Legii.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...