Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Studio skrótów trwało zaledwie pół godziny. Wiem, że to tylko 3 mecze, ale myślałem, że będzie dłużej biorąc pod uwagę, że to kanały dedykowane tylko LM i LE.

To za czasów C+ studio potrafiło trwać nawet od 22:45 do 00:30.

Od fazy grupowej skróty mają zaczynać się od północy, więc pewnie potrwa co najmniej do 1:00, poza tym długie studio w środku tygodnia też nie ma większego sensu.

Ja jestem abonentem sieci Plus i dostałem maila, że otrzymałem darmowy dostęp do wszystkich PSP na miesiac, loguje się przez numer telefonu do Ipla, a tam zapłać 40zł/30 dni. No nieźle :D

Coś więcej o tym mailu może? :) Mam abo w Plusie i mnie ciekawi. :)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale co to za mówienie, że "długie studio w środku tygodnia też nie ma większego sensu"? To jest kanał premium, sprzedawany za grubą kasę, więc niech robią to porządnie i opakowują jak należy, bo łaski nie robią. Kto będzie chciał to obejrzy, kto nie to sobie nagra albo odpuści. Nie wszyscy muszą chodzić spać o 23. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby, żeby robili studio tak jak w C+. Czyli koniec meczu głównego, powrót do studia, krótka przerwa i start ze skrótami, w tym omówienie meczu z pierwszej anteny. Albo niech sobie wymienią gości i robią normalny magazyn przy stole, bo takie stanie dwóch gości przy monitorze wygląda - moim zdaniem - dość słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką ludzie mają słabą pamięć. Przyzwyczajenie do znanych twarzy albo zwyczajnie zawistni.

Przez lata oglądali ze słabszych parametrówi im pasiło. dziś odkryli , ze PSP to ściema. C+ nigdy nie osiagał takich parametrów.

À propos pamięci - w zeszłym sezonie LM (od listopada 2017), C+NOW pokazywał mecze w 4k (przeważnie jeden, czasami dwa, w tygodniu, w którym grała LM). Oglądając wczorajsze mecze na PSP można było zatęsknić za takimi transmisjami.

 

A co do skrótów meczy/bramek, to szkoda, że nie będzie multiligi (obym się mylił). Bo przy małych dzieciach i wczesnym wstawaniu do roboty spróbujcie sobie pooglądać mecz o 19 + mecz o 21 + skróty wszystkich bramek do 1-2 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów na wysokim poziomie (inne kanały HD , nawet ZDF czy ARD nie mają startu do ,,SUPER HD" ;)) - chciałoby się aby wszystkie kanały nadawały takiej jakości  (np. ELEVENY, Canal+). Dzwięk jeszcze powinien być DOLBY - bo stereo to słabo na mecze piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu pozostań jednak obiektywny...... C+ jest lepsze bo nadaje taki obraz od lat do tego ma lepszy dźwięk i lepszych ludzi a w CP super hd skończy się razem z prawami do LM choć mam nadzieje że w trzecim roku praw CP wprowadzi już dekodery i kanały w 4k dlatego umowę mam na 2 lata........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu jest bardzo podobno zarówno na PSPremium jak i C+Sport, może z niewielką przewagą Polsatu (kwestia indywidualnych preferencji). Natomiast jakość dźwięku + część obstawy komentatorskiej zdecydowanie po stronie C+. 
Co nie zmienia tego, że ogromne brawa dla Polsatu za serwowanie takiego produktu jak LM w odpowiednim opakowaniu. Szkoda tylko, że coś co jest standardowym HD, u nas musi się nazywać SuperHD i jest nieosiągalne dla większości polskich stacji - czyt. Eleven, Eurosport. Przełączyłem się wczoraj z ciekawości na Eleven w trakcie meczu na PSP i aż oczy bolały od tego mydła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy - w przekazie satelitarnym transponder nc+ np z CANAL+ Sport HD jest może nie bardzo zatłoczony, ale przynajmniej - optymalnie dociążony. Owszem maksymalna (chwilowa) przepływność wideo dla tej stacji to 16,9 Mbit/s i jest tak od dłuższego okresu (PSP 1/2 chwilową maksymalną trzymały na ok. 18,3 Mbit/s). Ale ilość kanałów robi swoje i średnia to 8,5-9 Mbit/s. Też nieźle, ale PSP to przynajmniej na tą chwilę przebił (średnie ponad 13 Mbit/s). Cyferkami w tym momencie wygrali (zwracam uwagę, że maksymalnie szły 3 kanały) i z tym nie ma dyskusji - tak wyszły pomiary, szczegóły są w aktualizacjach na końcu tekstu: https://satkurier.pl/news/173197/kanaly-polsat-sport-premium-juz-nadaja-wideo-akt.html

 

Wszystko wskazuje także na to, że nawet jeśli będą uruchamiać przekaz wszystkich serwisów na raz - nadal będą w niezłej sytuacji z 6 kanałami HD na jednym transponderze (poniekąd równej z tp. 4 nc+, bo C+ Now HD można uznać za okazjonalny, a VoD lecą tylko nocą). Ale gdyby CP podkusiło o dopchanie tam czegoś...

 

Prosiłbym także o nie ciągnięcie dyskusji o jakości C+ w temacie do tego nie przeznaczonym - bez konkretów to nie ma wartości merytorycznej i tylko generuje przepychankę. Zwłaszcza że mieszają się kwestie dosyłów (w kablu to wygląda inaczej i to bardzo, bo np. UPC nie puściła PSP 1/2 jeden do jednego; nie miałem tu czasu na większe pomiary, ale wygląda, że ustalono górę na ~15,2 Mbit/s).

 

Uważam osobiście, że jak na pierwsze podejście - jest OK. Rozważyłbym faktycznie lepsze audio, natomiast inną uwagę techniczną być może przekażemy dziś jako redakcja kanałami redakcyjnymi (znaczy ja przygotowałem materiał w nocy wyjaśniający pewien aspekt, a co zrobi z tym reszta redakcji to od nich zależy).

 

Ale czy to jest faktycznie jakieś Super... To osobna dyskusja. Gdyby było 1080p... Ale nie ma i to z wielu powodów, nawet nie związanych z CP. Tak po prostu powinny wyglądać wszystkie kanały HD, ale miejsce na satelicie jest drogie i to w zasadzie wyczerpuje temat :) Ja tam się cieszę, że jest dobra emisja. CP zrobił generalnie najlepsze co się dało (z drobnymi minusami jak np. kwestia audio). Ostatecznie też jest szeroka dostępność (na razie rozbudowywana), a i z tym mogło być różnie. Apeluję: uczciwie punktujmy tematy do poprawy, ale też szukajmy i doceniajmy pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast inną uwagę techniczną być może przekażemy dziś jako redakcja kanałami redakcyjnymi (znaczy ja przygotowałem materiał w nocy wyjaśniający pewien aspekt, a co zrobi z tym reszta redakcji to od nich zależy).

 

Czyżby szło o ten czarny pasek na górze ekranu? A może nieprzeźroczyste logo wypalające matrycę w OLEDach?

Edytowane przez xMaraSSx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale co to za mówienie, że "długie studio w środku tygodnia też nie ma większego sensu"? To jest kanał premium, sprzedawany za grubą kasę, więc niech robią to porządnie i opakowują jak należy, bo łaski nie robią. Kto będzie chciał to obejrzy, kto nie to sobie nagra albo odpuści. Nie wszyscy muszą chodzić spać o 23. 

Z tym nagrywaniem to nie ma żadnej pewności. Mogą jednak blokować taką możliwość. Po ostatnich działaniach wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo zle.

 

Studio spoko , eksperci sprawa indywidualna ale tez nie mozna tylko krytykowac, dzwiek do poprawy.Komentarz sporo do poprawy.

 

Obraz na poziomie canal+ sport wiec bez rewelacji ale obiektywnie czy ktos spodziewal sie czegos ekstra? 

Plus jest taki ze w LM w tym sezonie beda 4 spotkania o jednej porze wiec jezeli beda robic multilige to bedzie dzialac 5 kamlow jednoczesnie jezeli bez multiligi to tylko 4 wiec jakosc powinna pozostac no podobnym do obecnego poziomie.

 

Ogolnie oceniam to na wiecej plusow niz minusow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...