Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nieee... Znowu ten Hajto i jego Manchester <sity>... Masakra... ten drugi komentator podkreśla <sitii> a Hajtuś cały czas <sityy>... masakra...

Nie da się tego słuchać... Jedni <manczester> inni za chwilę <menczester>.

I jeszcze to gotowanie na ekranie... Jak dla mnie jakby jeszcze Ferdek Kiepski gotował to już by była kwintesencja paździerza - taka truskawka na torcie w Polsacie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beks napisał:

 

Solorz stracił na PSP i myślę, że te kanały wraz z końcem praw do LM zostaną usunięte. 

Wydaje mi się, że raczej zrezygnują z praw do LM i LE. Będą prawdopodobnie chcieli przenieść Eleveny do siebie. Nie wykluczam też, że może Eleven 1 4K nareszcie trafi na satelitę. 

Oczywiście to moje gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy, ze Polsat kupil LM za ok. 130 mln euro za sezon, podczas gdy w poprzednim przetargu, Canal Plus zaplacil ok. 80 mln. Solorz nie dosc, ze zepsul rynek znacznie przeplacajac za prawa (ciezko sobie wyobrazic, aby teraz ktos kupil LM za mniej niz 130 mln), ograniczyl dostep do rozgrywek (kanalow nie ma w wielu duzych kablowkach), to jeszcze serwuje nam najlepsze rozgrywki swiata z ludzmi pokroju Hajto czy Cezary "z Pazurem". Na dzisiaj nie ma zadnego powaznego i cenionego dziennikarza przy LM! 

 

Od dawna mowie, ze nie ma wiekszego szkodnika dla fanow pilki noznej w Polsce anizeli Solorz. A wszystko zaczelo sie dobre 10 lat temu od wymyslow typu Polsat Futbol i jednarozowych oplat za mecze LE (za LE!!!). Za kazdym razem, gdy ten czlowiek kupuje jakies wieksze prawa pilkarskie, tworzy nowe "twory", za ktore chce dodatkowych oplat. Robi to nie majac zadnego zaplecza dziennikarskiego (Borek, Kolton i Iwanow to od zawsze bylo za malo) i zadnego doswiadczenia jak wyglada telewizja premium. 

 

Przy kazdym przetargu na pilkarskie prawa telewizyjne, w interesie kazdego fana jest to, aby nie wpadly one w rece Solorza. I bede trzymal kciuki, aby on i jego telewizji trzymala sie w przyszlosci z dala od LM, LE i kazdej wiekszej ligi europejskiej.

 

Az dziw bierze, ze ten sam czlowiek jest twarza najlepiej pokazanego turnieju pilkarskiego w historii polskiej telewizji (Euro 2008). 

 

I jeszcze jedno. Powtarzam to zawsze, gdy zaczynam dyskusje o Solorzu i sportowej dzialalnosci telewizji Polsat. Za to, co ten czlowiek zrobil w 2014 roku z MS w siatkowce, hanba na wieki.

  • Popieram 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TimesSquare napisał:

I jeszcze jedno. Powtarzam to zawsze, gdy zaczynam dyskusje o Solorzu i sportowej dzialalnosci telewizji Polsat. Za to, co ten czlowiek zrobil w 2014 roku z MS w siatkowce, hanba na wieki.

A to czasem nie było tak, że wszyscy inni wypieli się na sponsoring tych mistrzostw, a CP i Plus tylko dali na to kasę?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2014-09-16/oswiadczenie-telewizji-polsat-dotyczace/

 

Wszystko wyjaśnione jasno. Ja rozumiem decyzję Polsatu, zostali trochę zrobieni w bambuko. A prawa były drogie...

Reprezentacja?

A myślisz, że inne mecze oglądają? Wydaj miliony euro na organizację takiego wydarzenia i puść to co najatrakcyjniejsze w otwartym paśmie. Życzę powodzenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djadijos oczywiście, że tak było - Orlen wypiął się pół roku przed mistrzostwami, a dzięki temu sponsoringowi miały być tranmisje FTA. A prawa do spotkań kosztowały 15 mln, euro.

Solorz musial jakoś odzyskać kasę, TVP transmisji nie chciało bo wtedy "niestety" nie było wszechmocnego Jacka Kurskiego ;).

Abonenci CP mieli je za darmo. Mecz otwarcia i finałowy był za free.

Więc @TimesSquare nie dramatyzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu w zasadzie kruszenie kopii? Mamy wolny rynek, kto wyłoży najwięcej pieniędzy ten wygrywa przetarg. Skoro Polsat go wygrał to niech sobie pokazuje te mecze jak im się żywnie podoba. W końcu to ludzie głosują portfelem, gdyby masowo olali produkt Solorza to ten musiałby zmienić podejście, aby jakkolwiek zwróciły się wydatki na dane prawa transmisyjne.

To samo było z siatkarskimi MŚ. Sam byłem wtedy mocno zirytowany, ale dziś mając pełnię wiedzy popieram decyzję Polsatu. Wykładasz pieniądze, umawiasz się ze sponsorami, a ci nagle wycofują się z całego swojego wkładu. Nie ma szans odrobić takich strat pokazując mecze w kanałach otwartych, szczególnie że widownia poza meczami Polaków nie była wielce porywająca. Dodatkowo Polsat nie jest telewizją, która dostaje pieniądze z budżetu państwa, więc to oczywiste że jest nastawiona na jak największy zysk. Tak działa współczesny świat, tak działa kapitalizm ;)

  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to tak naprawdę Polsat zabiegał o to by te mistrzostwa były w Polsce, on kupił ogólnoświatowe prawa telewizyjne i to on wziął na siebie praktycznie wszystko. Spółki Państwowe miały pomóc, by można było puścić w otwartym paśmie. Wypiely się i tyle z tego wyszło. Tyle z mojej strony. A jak ktoś wielce obrażony z tego powodu, to niech ma pretensje do TVP że nie chcieli odkupić praw.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przepłacać za prawa a nstępnie dziadować puszczając transmisje w SD czy komentując za studia?Teraz podobnie przepłacili dobrze że jakość transmisji jest na bardzo dobrym poziomie.Tylko eksperci typu Hajto itp to chyba nie poziom do kanałów za które się dodatkowo płaci. Ale skoro ludzi płaca to po co mają coś zmieniać? Gdyby zainteresowanie było znikome to by inaczej podeśli do tematu. Ciekawe jakie będzie zainteresowanie Solorza prawami jakie posiada w PSP i Eleven. Ja mam wrażenie że wszystkiego nie utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ bzdury. Reprezentacja to dobro ogólnonarodowe, które winno być wolne od PPV. Wytłumaczeniem nie może być przeplacenie przez Polsat i później zadanie by Państwo mu sfinansowalo. Nawet Mateusz Borek przyznał mi rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo on to akurat wyrocznia w tych kwestiach ;). Z tego co kojarzę, to lista ważnych wydarzeń sportowych na której jest siatkówka weszła w życie dopiero w 2015 roku. Wcześniej nadawca mógł robić co chciał.

W wielu innych krajach MŚ w siatkę też pokazywały kanały premium (chociażby BeIn Sport we Francji). Niemcy pokazywali to tylko w streamingu (a był 2014 rok, więc jeszcze temat raczej mało popularny).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tyrla napisał:

Myślę że Solorz nic nie zarobił. Brakuje kanałów PSP np. w Vectrze, Inei itd.

Solorz nic nie wydał i nic nie zarobił. To jest budżet Polsatu. A kablówki nie dodały, bo się tak umówiły przy cenach jakie zaoferował Polsat. https://satkurier.pl/news/174592/kablowki-chca-by-uokik-zajal-sie-sprawa-polsat-sport-premium.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Golbi84 napisał:
Solorz nic nie wydał i nic nie zarobił. To jest budżet Polsatu. A kablówki nie dodały bo się tak umówiły przy cenach jakie zaoferował Polsat. https://satkurier.pl/news/174592/kablowki-chca-by-uokik-zajal-sie-sprawa-polsat-sport-premium.html


Interpunkcja się kłania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli, ale możemy oceniać to nader negatywnie. TVP nie miała obowiązku odkupywać od Polsatu. Za brak finansowania ORLENu rozlicz akcie ówcześnie rządzących. Zakodowanie w PPV kadry to jest hańba. Ustawodawca widać też tak uznał i poprawił prawo by Polsat nie mógł już tego uczynić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...