Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@cidik nie włącze meczu w 50 klatkach, bo go nie będzie. Do wyboru będzie ew. Polsat Sport Premium w Ipli, gdzie sztucznie z 50i zostanie zrobione 50p co nie zmieni tego, że ten obraz realnych 50 fps nie ma. Tak więc jednak lepszym wyborem będize transmisja w 4K.

Jak Ci przeszkadza 25 klatek, to sobie możesz to "upłynnić" w tv ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Jak PS Premium w IPLI wypada na tle np. Eleven Sports 1? ESP 1 jest normalnie w 50 klatkach i ogląda się dobrze.

 

Jeśli chodzi o upłynnienie meczu w 25 klatkach na TV to tak nie działa. Upłynniacze sprawdzają się w mało dynamicznych scenach typu film, do sportu się nie nadają. Wolę oglądać w prawdziwych 25 kl./s niż to upłynniać i widzieć same artefakty.

Edytowane przez mejveno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno PSP "super HD" w Ipli mają 50 fps. Co do "upłynniania", to wiadomo, że trudniej to zrobić w zadowalający sposób przy źródle 25p niż przy 50i, ale tak jak pisałem - oglądając film z bluraya w 24 fps obraz albo oglądamy w "trybie kinowym" (o ile tv posiada), albo też jest robiona konwersja, co kończy sie brazylijską telenowelę (zwłaszcza przy matrycach 100 Hz+ :)) i co niektórzy lubią... Nawet spotkałem się z twierdzeniami, że taki obraz jest "realistyczny". Ja tak nie uważam. Nie mam problemów z płynnością nawet przy filmach typu Avengers czy Fast&Furious oglądając je "natywnie", czyli w 24 klatkach na sekunde.

 

Wracając to LM, to oglądałem poprzednią transmisje 4K w Ipli z Miboxa, który mam poprawne (50 Hz) skonfigurowanego, na 100 hercowym tv ze skręconym upłynniaczem i "pokazem slajdów" bym tego na pewno nie nazwał, bo było całkiem ok, ale o to już była [beep]oburza na forum, więc nie będę znowu wzniecał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Jeśli chodzi o TV, to użytek ze 100/120hz matrycy masz tylko w przypadku gdy włączasz opcję "Redukcja rozmycia" (różne nazwy w zależności od producenta TV). Działa to tylko dla sygnału 50i/50p i zmniejsza smużenie, a więc "wyostrza" już płynny obraz. Obrazu 50i/50p już bardziej nie upłynnisz (nie mówimy oczywiście o konsolach).

 

To o czym piszesz, to jest efekt opery mydlanej, co wygląda jakby obraz był nienaturalnie "nadpłynny". Ja też ten efekt lubię ?, jednak nie mam ustawionego upłynniacza na max. 

 

Wracając do tematu, w IPLI nadal jest dostępna z odtworzenia transmisja poprzedniego meczu Bayernu w 4K. Ja też bym tego pokazem slajdów nie nazwał, jednak różnica w komforcie oglądania sportu 25 vs 50 i/p jest dla mnie kolosalna.

Edytowane przez mejveno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno działa to też dla sygnału 25p, który box androidowy wypuszcza do tv w 50i/p bo tak jest ustawiony (niektórzy jeszcze robią sobie tryb 60 Hz, bo w końcu im więcej tym lepiej a co skutkuje "żabkowaniem") i o tym pisałem.

I ewentualne opinie o "kometach" i "slajdach" biorą się jak dla mnie właśnie głównie z niewłaściwego ustawienia boxa i tv.

A jeśli ktoś oglądał np. "Gemini Man" na BD 4K, który ma 60 fps, to potem już sport w 50p też może wydać mu się niepłynny, tak więc to jest czysto indywidualna kwestia ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentatorzy meczów 1/8 finałów LM w PSP:

7.08:

Manchester City - Real Madryt (Cezary Kowalski, Tomasz Hajto)

Juventus Turyn - Olympique Lyon (Marcin Lepa)

8.08: 

FC Barcelona - Napoli (Bożydar Iwanow, Paweł Golański)

Bayern Monachium - Chelsea Londyn (Marcin Feddek, Artur Wichniarek)

 

Pod linkiem wszelkie szczegóły transmisji 1/8 finałów spotkań LE i LM.

https://www.polsat.pl/news/2020-08-04/liga-mistrzow-i-liga-europy-w-polsat-sport-premium/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pihał102 napisał:

Pod linkiem wszelkie szczegóły transmisji 1/8 finałów spotkań LE i LM.

https://www.polsat.pl/news/2020-08-04/liga-mistrzow-i-liga-europy-w-polsat-sport-premium/

Ten fragment jest najlepszy 

Cytat

Piątkowy wieczór z Ligą Mistrzów w Polsacie Sport Premium o godz. 18:00 rozpocznie rozbudowane studio publicystyczno-rozrywkowe

Rozrywkowe ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...