Skocz do zawartości

Odbiór zagranicznych kanałów DVB-T - "tropo"


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mieszkam w Jaworznie i od kilku dni na kanałach 30 i 36 dvb-t w MPEG2 odbieram programy niemieckiego nadawcy (m.in. ZDF, SAT itd.). O dziwo antena skierowana jest na Skrzyczne...? Może ktoś ma wiedzę, czy to jakieś chwilowe odbicia sygnału, czy jakiś przekaźnik wystartował np. na Słowacji?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tropo..., ale z tego co wypowiadają się fachowcy to zjawisko to nie występuje praktycznie zimą, a jeżeli już występuje to późnym wieczorem ( u mnie poziom sygnału jest stały przez cały dzień). Po drugie kierunek anteny, który mam ustawiony jest zupełnie odwrotny od granicy niemieckiej, a skręcenie jej w tym kierunku skutkuje brakiem tego sygnału, więc proszę o wyjaśnienie tych dwóch spraw czy to możliwe, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek anteny nie gra dużej roli, jednak kiedy przestawisz ją w inną stronę możesz to odbierać lepiej lub gorzej, a nawet zupełnie coś innego ;)

Zerknij na tą stronę: http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Jest to "prognoza pogody dla DX", znaczy koło 25 grudnia osłabnie (jednak nawet za parę godzin może się coś zmienić, zjawisko bywa nieprzewidywalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty to pewnie Kabel 1. Odebrałeś z Hamburga!!

 

Właśnie na północy jest teraz mega-tropo.

 

Tu w Lipsku odebrałem z pokojową anteną muxy z Kielu na wybrzeże.

 

Czytałem w innych forach, że z lepszymi antenami nawet sie odbierało muxy z Danii i ze Szwecji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rawicz

Wczoraj wieczorem obracając anteną od kierunku południowo zachodniego do północno-zachodniego udało mi się odebrać około 110 kanałów nadawanych w DVB-T - z Niemiec, Danii i Szwecji.

 

Mam tunerek od pięciu lat i jest to absolutny mój rekord. Rok temu w listopadzie udało mi się złapać ok.55 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ja nie mam takiego odbiornika DVB T ale narazie w Szczecinie nikt nie zamierza nadawac polskich kanalow (TVP TVN Polsat nie mowiac o jakims kanale lokalnym ze Szczecina bo takowy nie istnieje ) pewnie to sie wkrotce zmieni i zaczna nadawac wyobrazam sobie jakie kanaly ja moge odebrac zagraniczne skoro wy na poludniu odbieracie kanaly z Niemiec i Danii , do Niemiec mam kilkanascie kilometrow , pewnie odbiore tez z Danii Szwecji Norwegii a przy tropo nawet z Hollandii Belgii a mzoe i z UK? :) ech rozmarzylem sie ale to ciekawe zjawisko jak daleko mozna odbierac kanaly a moze ktos z zachodniopomorskiego ma odbiornik DVB T i napisze cos wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odbiór kanałów niemieckich (11) w Gnieźnie z pełnym EPG i Info oraz kilku kanałów duńskich np. TV Larry w... dolby digital!

Jak dla mnie w Polsce wystarczyłoby od 12 do 15 kanałów w MPEG2, wtedy zrezygnuję z kablówki :)

Dziwne, że nikt jeszcze nie wpadł na tak prosty pomysł jak Niemcy, aby szybko osiągnąć sukces...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt jeszcze nie wpadł na tak prosty pomysł jak Niemcy, aby szybko osiągnąć sukces...

 

Problem tu tylko, że w wielu miescowościach nie można odbierac stacji prywatnych (np. RTL, Sat 1, Pro Sieben) , które są bardzo ważne dla dużo ludzi (dla mnie nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Świnoujście antena skierowana w stronę granicy odbiór dvb-t doskonały:) czasem zza Bałtyku zdarza sie z Dani odbicia:) niema jak rodzina :) Szczecin próba odebrania Niemcow zakończona sukcesem antena kierunkowa yaga czy jakoś tak :) odbiór blok 11ste piętro:) przebić zza Bałtyku nie zauważono:)................thx by kochana siostra i jej ukochany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na północy Krakowa z odpowiednią anteną można oglądać Czeskie i Słowackie stacje telewizyjne, a co dopiero jak wejdzie DVB-T :lol:

 

Odbiera także DVB-T z Suchej Góry k. Krosna.

 

Niestety w mojej dzielnicy odbiór tych stacji jest tragiczny ze względu na dość wysokie wzgórza od południa (a za nimi góry). :cry: Mam nadzieję, że DVB-T coś zmieni. Czesi gdzieś w tym roku mają uruchomić nadajnik DVB-T z lepszej lokalizacji w Ostrawie, zasięg ma mieć daleki w naszą stronę. Podobno w Krakowie będzie bardzo dobrze odebrać. Już odbieram strasznie słabą TV Nova na kanale pierwszym oraz CT 1 na 31 zakłóconą przez TVP 1. Odbieram też nieźle dwa Czeskie radia: Radio Impuls 89.0, Frekvence 1 91.0, oraz słabo: Hitorion 96.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam jeszce odbiornika Dvb-t moj kolga w szczecinie odbierał programy z niemiec i dani i chyba szwecjii lub norwegii :D Ja na analogu odebrałem kiedys ORF 1 i ORF 2 i wegierska 2 czasami miałem czyste stv 1(zwykle odbieram tylko obraz czasami z szumiaca fonia )tv Markiza sniezna z kolorem i dobra fonia (podczas tropo czysta ) i raz chyba Rbb(odbierałem kiedys z satelity ) a z czeskich tv nova ciekawe co złapał bym na Dvb-t moze multipleks z koszyc lub ostravy (jak odpala nadajnik z Hostalkovic) ? potwierdzam ze na pn Krakowa mozna odbierac stacje czeskie i słowackie ja mam ct 1 tv Markiza stv 1 czasami zdarza sie stv 2 (jak nie ma tvn u i ct 2 jak nie ma tvp 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...