Skocz do zawartości

Odbiór zagranicznych kanałów DVB-T - "tropo"


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj rano około 8:30 odebrałem tropo z Niemiec z nadajników w Marlow i Rugen-Garz na kanałach 29 i 40. Kanały to:

29 - tv_mdr.gif S-Anhalt tv_das_erste.giftv_ndr.gif FS SH* tv_ndr.gif MVP rbb.gif Brandenburg

40 - tv_3sat.giftv_zdf_neo.gif/tv_kika.giftv_zdf.giftv_zdf_infokanal.gif

Niezrobiłem zapów bo obraz szatkował, tnął się i nic by na tych zapach nie było widać a po drugie nie miałem czasu. Moc sygnału była pomiędzy 60% a 80%, a jakosć to tylko 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętne dzieje,mieszkam w dolinie niedaleko Krakowa,dawniej się tym ciekawiłem.Antena na dach z super mocnym wzmacniaczem,Pamiętam raz jak z rana złapałem jakoś lokalną stację.Sygnał fatalny a głos po niemiecku zgłupiałem,ale wtedy też złapałem stacje z Ukrainy.Dość często łapałem TVP 3 z Radomia.Oraz TVN z Świętokrzyskiego a jestem od strony gór za Krakowem,jak to możliwe ze w godzinach porannych sygnał analogowy.Pokonuje taki obszar a głupiego sygnału z Skrzycznego nie złapałem.Ale jak w z Chorągwicy Mpeg4 nadawali to na głupiej antenie pokojowej szło.A tu na porządnej antenie nie ma,dawniej było ale mieli 10KW a teraz 0,5 KW.Oj nie było jak w Anglii ,byle jaka antena pokojowa ze wzmacniaczem i ponad 30 Programów.Tam to było na Kar budzie(Angielski bazar) .Kupiłem odbiornik za 3 Funty a nowa antena pokojowa Philipsa za 15 Funtów,no ale co się dziwić teraz za 40 Funtów nawet są nowe odbiorniki DVB-T2 metronic .A w Polsce przy nowej władzy absolutnej ,to wyłączą analog i zostaną platformy satelitarne :lol2: .Pan premier już rok obiecuje ze z Cy-fryzuje Polskę,jak na razie to tylko prywatyzuje i sprzedaje firmy biednym gospodarką zachodnim :> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Liczą się, tylko po prostu pokazują inne zjawisko. Tropo, które można obserwować podczas bezchmurnych nocy po upalnych dniach, związane jest ze zjawiskiem inwersji temperatury, a nie z frontami atmosferycznymi, czy niżami, które są uwzględniane na mapkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze wyczytałem na tych mapkach to tropo nad Lubuskiem będzie, aż do 22.07.09r (włącznie).

Tylko, że to najdziwniejsze ani razu nie złapałem tropo x.x Było z lubuskiem 5.07, 9.07, 16.07 i nie złapałem w tych dniach tropo, a patrzałem na godzine na mapce i z zegrakiem w ręce. :x Coś chyba mam pecha do TROPO. ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tylko, że to najdziwniejsze ani razu nie złapałem tropo x.x Było z lubuskiem 5.07, 9.07, 16.07 i nie złapałem w tych dniach tropo, a patrzałem na godzine na mapce i z zegrakiem w ręce. :x Coś chyba mam pecha do TROPO. ; /

 

 

Odebrać tropo prawdopodobnie nie mogłeś,ponieważ jest to tak zwana prognoza tropo. Może ona się sprawdzić lub też nie(podobnie jak w prognozie pogody) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tropo to złożone zjawisko. Nawet jak czasami są warunki do odbioru troposferycznego to nic się nie uda złapać bo albo się przoczy najlepszy moment albo ominie częstotliwość która akurat dzisiaj najlepiej się "niesie" w troposferze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drugi sposób aby zjawisko TROPO nas nie ominęło sprawdzamy na stronie dxinfocentre.com czy TROPO ma wystąpić nie koniecznie dokładnie gdzie mieszkamy ale żeby było ok. 200 – 400 km. od miejsca zamieszkania bo to są prognozy .

Wyszukaj w analogu odległe nadajniki (100 – 200 km) dużej mocy i zapisz w pamięci .

Dzięki temu że będą śnieżyć będziesz mógł sprawdzać czy podwyższają się warunki lepszego odbioru i nie będziesz musiał co chwile skanować telewizora .

Jeśli jakość obrazu polepsza się a za chwilę pogarsza i obraz jest dużo lepszy niż normalnie ale nieraz nie ma falowania tylko jakości obraz jest coraz lepsza i w ten sposób łatwiej trafić na TROPO .

Od późnego wieczora do rana w dobrą pogodę odbiór jest nieco lepszy a więc nie mylić z TROPO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...