Skocz do zawartości
peter

Odbiór zagranicznych kanałów DVB-T - "tropo"

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuj sobie tą stronkę: http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Ale na odbiór DVB-T z Czech raczej się nie nastawiaj, no chyba, że będą w tym czasie panowały naprawdę świetne warunki troposferyczne, a te o silnym natężeniu występują niestety bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Jak ja mam czytać te mapki??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, pomyśl trochę :P Na mapkach masz różne odcienie kolorów, które odpowiadają intensywności propagacji (na samej górze masz też pasek ze wszystkimi kolorami - czym bliżej różowego, tym tropo silniejsze. Kliknij na mapkę, każda z nich jest podpisana datą i godziną, kiedy propagacja ma wystąpić. Oczywiście tę stronę proszę traktować jak prognoza pogody, która nie zawsze się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj sobie zamontowałem sobie 2 anteny jedną na Żagań i jeszcze nie wiem jak działa bo poczekam do usbsticka w n (kompresja mpeg-4 - telewizor tylko mpeg2) i drugą na śnieżkę. Kanały czeskie odbierają 100 na 100 a niemieckie 70 na 100 niemieckie niestety tylko 2 multipleksy ale to pewnie dla tego że antena kierunkowa obrócona całkowicie w inną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odbieram w Legnicy z Berlina tropo na kanałach 27 , 44 , 33 .

Na razie odbiór jest niestabilny ale według mapy odbioru to najsilniejsze ma być jutro .

Jeśli ktoś złapie dalekie odbiór tropo niech napisze na forum a to link do prognozy tego zjawiska . http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odbieram tropo w Legnicy z Berlina na kanałach 27 , 44 , 33 i z Czech Ústí nad Labem na kanałach 58 , 55

Na razie odbiór jest bardzo stabilny .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kilkanaście minut temu próbowałem złapać sygnał z Ústí nad Labem, ale na tym samym kanale nadaje paczka z Bossen w Niemczech i czeskiego MUXa nie łapię. Szkoda... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam antenę ustawioną na Śrem. Mieszkam na pograniczu dolnośląskiego i wielkopolskiego. To co dzisiaj złapałem przez jakieś 5 minut sprawiło, że przecierałem oczy ze zdziwienia:

e62464231f43f99dm.jpg

5ae70cedebea2790m.jpg

Działały z tego wszystkie szwedzkie niekodowane widoczne na liście. Po 5 minutach sygnału już nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skąd dokładnie jestes napisz ja mieszkam w zabrzu i jak narazie nie miałem zjawiska tropo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mała wioska Cieszków, pomiędzy Miliczem a Krotoszynem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W krajach skandynawskich, DVB-T pełni podobną rolę co u nas kablówka. Dlatego tyle tam rzeczy kodowanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odbieram tropo w Legnicy z Berlina na kanałach 27 , 44 , 33

Na razie odbiór jest nie stabilny ale do czwatrku będzie można złapać sygał z odległości 200 - 500 km ale przy bardzo silnym tropo to nawet 2000 km a może i więcej .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej chwili odbieram Czeski DVB-T z kanału 40. Mieszkam w Wieluniu.

PS. Wie może ktoś z jakiej miejscowości to nadają i z jaką mocą. Proszę o odpowiedzi.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I multipleks jest nadawany z Trutnov-Černá hora (blisko Śnieżki ) k. 40, 100 kW i może ci się uda odebrać Ostrava-Hošťálkovice k. 54, 100 kW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj (pierwszy raz w życiu) udało mi się odebrać zagraniczną telewizję DVB-T ze Szwecji przez 3 godziny na antenie 'ATX 91 w' ze wzmacniaczem ustawioną w stronę Danii, ale o dziwo z tego państwa nic nie odbierało. Co prawda jak wybrałem np. kanał 51 z Bornholmu telewizor szukał przez 5 sekund. Na pozostałych (nie duńskich i szwedzkich) szukał krótko.

Odbiór był trochę niestabilny. Jutro trochę poprzestawiam antenę, może się uda chociaż z Danii coś odebrać.

PS. Moglibyście mi powiedzieć co znajduje się na kanale 23 i 22. Czasami telewizor długo mi na nim szuka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy komuś się udało złapać coś z małopolski, najlepiej z Krakowa?

Mam antenę na stałe ustawioną na Chorągwicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj są podwyższone warunki propagacyjne i koledzy na innych forach raportują recepcję cyfrówek z innych krajów. Mapy potwierdzają podwyższone tropo http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html. Zainteresowanych zachęcam do polowania na dalekie odbiory..:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj po południu postanowiłem przeskanować kanały w moim TV i nie wierzyłem własnym oczom :shock:! Antenę mam ustawioną na Bornholm. Udało mi się złapać ponad 100 kanałów z Niemiec, Szwecji i Danii. Większość z nich była płatna, ale były też darmowe. Ponadto udało mi się odebrać duńskie radio: DR1, DR, DR3 i DR4 z RDS EON i stereo oraz kilka szweckich i dwa niemieckie. Udało mi się zrobić dużo zdjęć. Niektóre przedstawiam poniżej.

30646396865b.jpg

2104d2bad04a.jpg

461cc3f60009.jpg

9caf47ddaa40.jpg

915c722bc251.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MichalNowak4 na jakim osiedlu mieszkasz, ja na Lechitów (antena w stronę Szczecińskiej) podczas tropo rok temu odbierałem muxy z DE i DK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Data: 6.06.2010

Godzina: 23:00

kanał: 44

kraj: Niemcy

nadajnik: Berlin AlexanderPlatz

kanały: Pro7, SAT.1, Kabeleins, N24

system: MPEG-2

Siła sygnału: 54%

Jakość sygnału: 100%

odległość od mnie do nadajnika: 273km

Zapy:

p060610224302675x506.jpg

Kabeleins

p060610224201675x506.jpg

Pro7

p0606102243675x506.jpg

Zap informacyjny

Mam jedno pytanie czemu nie odbierałem innych muxów np. z kanału 25 tylko z tego jednego??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanie: czy na antenie pasywnej bez wzmacniacza jest szansa na jakiś odbiór z tropo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja odebrałem na siatce. Myślę że dzisiaj też uda się coś odebrać. Aha odebrałem jeszcze mux z Gorzowa WLKP tylko mój telewizor nie ma tunera MPEG4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi