Skocz do zawartości

Odbiór zagranicznych kanałów DVB-T - "tropo"


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam odbiór kanałów niemieckich (11) w Gnieźnie z pełnym EPG i Info oraz kilku kanałów duńskich np. TV Larry w... dolby digital!

Bajkopisarz się znalazł

Chodziło o mega-tropo, a tak faktycznie było w tym przypadku choć tylko przez klika godzin. Przy jednej stacji TV Larry w okienku z info dźwięku (dla kanałów polskich wyświetla mono lub stereo) był napis dolby digital.

Nie rozumiem skąd Twoje zdziwienie?

Pzdr

Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że DVB-T ma te same możliwości co DVB-S, jeżeli chodzi o usługi, więc widok DD to nic dziwnego ;p u nas są testy wizyjne i różnych kombinacji ustawień kompresji itp. to jest najważniejsze bo widać w poprzednich tematach jest trochę niestabilnie w tej sprawie ;p na zabawki w stylu EPG, orginalna ścieżka dźwiękowa, DD (podejrzewam że TVP, a na pewno TVN da takowe), napisy (DVB-SUB), przyjdzie jeszcze czas ;p

 

Ok ale temat jest o zagranicznych kanałach DVB-T odbieranych w Polsce, myślę by tak zmienić nazwę tego tematu ;]

Edycja pitter: zrobione, chyba, że proponujesz jakąś inną nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem kiedyś sen, że po uruchomieniu multipleksów na Chorągwicy uruchomiono też nadajnik dużej mocy w Ostrawie. :D Podobno mają uruchomić go przed olimpiadą w Pekinie. Obecny nadaje z bardzo małą mocą o miejskim zasięgu. Nowy ma dobrze odbierać nawet w Krakowie. Największy zasięg Czeskich stacji będzie oczywiście z Jesenika gdzie sygnał pokrywa większość południowych województw. Całodobowy odbiór czeskich analogowych stacji, możliwy jest min. w górnym i dolnym śląsku oraz w Małopolsce. Od czasu do czasu obserwuję także zakłócenia na kanale 53 (Polsat) które pochodzą od czeskiej (TV Nova). DVB-T z tego obiektu jest przewidziane chyba na kanał 51, dopiero potem przejdą na 50.

 

Duże szanse na pojawienie się w południowej Polsce ma stacja z Kriżlawy koło Żyliny na Słowacji. W samym Krakowie jest problem z odbiorem TV 4 na kanale 35 ponieważ na tej samej częstotliwości nadaje STV 2. Przy odpowiedniej antenie można także odebrać STV 1 na kanale 11. Jeśli zostanie uruchomiony nadajnik DVB-T z tego obiektu, to są duże szanse na daleki odbiór.

 

Mam nadzieję, że gdy zacznie się rozbudowa lokalnych stacji DVB-T uruchomią w Krakowie BBC World jak w innych miastach Europy. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ miasto odwiedza bardzo dużo anglików. Można ich spotkać na każdym kroku.

 

Podobno w Krakowie z Krzemionek są lub będą prowadzone testy DVB-H. Moc nie jest podana, ale na pewno bardzo mała, kanał to chyba 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Goleniów nic mi nie mówi. Musiałbym zerknąć na mapę Polski, a to trochę czasu może zająć...

 

Zwróć uwagę na temat, w którym się wypowiadasz. Rozumiem, że chcesz złapać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej z zagranicy dzięki "tropo"? Trzeba pilnować, pilnować i jeszcze raz pilnować. Taka szansa zdarza się tylko czasami, jest często uzależniona od panujących warunków atmosferycznych, również miejsce zamieszkania, ukształtowanie terenu wpływają na odbiór kanałów dzięki tropo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Żadna rewela

KIlka temu przez kilka wieczorów gdzieś w okolicach 48 do 54 kanału oglądałem sobie pro 7 i sat 7

teraz nie mam anten i nie bawię w to ale byłoby by nawet ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odbieram tropo z Legnicy kierunek północny zachód

(http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html)

sprawdzałem od 8 - 10

 

Kanał 33

 

3sat

kika

zdf

zdf infokanal

 

Kanał 53

 

das erste

phoenix

einsextra

rbb Berlin

rbb Brandenburg

 

Kanał 44

 

n24

prosiben

sat 1

kabel eins

 

Kanał 57

 

ard data 1 - 2

mdr sachsen

ndr

arte

 

Kanał 27

 

das erste

einsextra

phoenix

rbb Berlin

rbbbrande

 

Kanał 56

 

9 live

eurosport

dsf

tv Berlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II multipleks na 41 kanale polaryzacja pionowa V odbiór płynny nieraz kratkuje szczególnie w dzień i teoretycznie powinno odbierać na 53 kanale ale nic z tego antena siatkowa wzmacniacz ok. 30 dB ale w polaryzacji poziomej H telewizja analogowa się nakłada jeśli chodzi o wzmacniacze do testów polecam swa -9009/cer lub inny dobry jeśli masz odkryty teren (ja z dachu widzę śnieżkę) jak zastosujesz np. atx 91 to odbiór będzie dobry jeśli nie odbierzesz to I multiplex będzie uruchomiony z

Trutnova Libereca od 31.7.2009 na 43 kanale z mocą50 kw (teraz nadaje analog) I z

Trutnova Černá hora od 31.8.2009 na 40 kanale z mocą 100kw (jak teraz odbierasz czeską 2 na 40 kanale czy na 43 to będziesz odbierał 1 multiplex) II multiplex z

Trutnova Pardubice 31.3.2010 na 57 kanale z mocą 100 kw

Trutnov Pardubice, Krásné 31.3.2010 na 57 kanale z mocą 100 kw

Trutnov Černá hora 31.8.2010 na 61 kanale z mocą 100kw

III multiplex będzie uruchomiony z

Trutnov Černá hora 31.8.2010 na 60 kanale z mocą 100kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja z Legnicy odbieram dvb t z Niemiec 3 multiplexy z nadajnika Löbau na kanałach 27 , 36 , 39 pol.V i tropo a z lubuskiego I multiplex

1 TVP1 , TVP2 , TVP INFI GORZÓW , TV PULS , POLSAT , TV4 , TVN , Radio Zachód , PR 3 DD na 45 kanale

z Czech II multipleks na kanale 41 pol.V ( nieraz kratkuje ) 31.8.2009 w Trutnowie będzie uruchomiony I multipleks na 40 kanale

jeśli chodzi o odbiór w Zabrzu

z Wisły oficjalnie planują uruchomić I multipleks od września

Z Ostrawy I multipleks 30.11.2009 II i III multipleks w 2011 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś rano wreszcie udało mi się odebrać sygnał z Czech na k.43 z nadajnika Liberec.

Dotychczas sygnał falował od 0 do 30 (jakość).

Bez problemu odbieram w Rawiczu sygnał z nadajnika Trutnov - oczywiście po dokładnym skierowaniu anteny na ten obiekt.

Dziś poza tym sukcesem z k.43 dało się złapać sygnał z Usti na L - k.33 oraz sygnał z Berlina na k.44 i 27 jak też na k.33 z okolic Frankfurtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...