Skocz do zawartości

Odbiór zagranicznych kanałów DVB-T - "tropo"


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuj sobie tą stronkę: http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Ale na odbiór DVB-T z Czech raczej się nie nastawiaj, no chyba, że będą w tym czasie panowały naprawdę świetne warunki troposferyczne, a te o silnym natężeniu występują niestety bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pomyśl trochę :P Na mapkach masz różne odcienie kolorów, które odpowiadają intensywności propagacji (na samej górze masz też pasek ze wszystkimi kolorami - czym bliżej różowego, tym tropo silniejsze. Kliknij na mapkę, każda z nich jest podpisana datą i godziną, kiedy propagacja ma wystąpić. Oczywiście tę stronę proszę traktować jak prognoza pogody, która nie zawsze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie zamontowałem sobie 2 anteny jedną na Żagań i jeszcze nie wiem jak działa bo poczekam do usbsticka w n (kompresja mpeg-4 - telewizor tylko mpeg2) i drugą na śnieżkę. Kanały czeskie odbierają 100 na 100 a niemieckie 70 na 100 niemieckie niestety tylko 2 multipleksy ale to pewnie dla tego że antena kierunkowa obrócona całkowicie w inną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odbieram w Legnicy z Berlina tropo na kanałach 27 , 44 , 33 .

Na razie odbiór jest niestabilny ale według mapy odbioru to najsilniejsze ma być jutro .

Jeśli ktoś złapie dalekie odbiór tropo niech napisze na forum a to link do prognozy tego zjawiska . http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam antenę ustawioną na Śrem. Mieszkam na pograniczu dolnośląskiego i wielkopolskiego. To co dzisiaj złapałem przez jakieś 5 minut sprawiło, że przecierałem oczy ze zdziwienia:

 

e62464231f43f99dm.jpg

 

5ae70cedebea2790m.jpg

 

Działały z tego wszystkie szwedzkie niekodowane widoczne na liście. Po 5 minutach sygnału już nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odbieram tropo w Legnicy z Berlina na kanałach 27 , 44 , 33

Na razie odbiór jest nie stabilny ale do czwatrku będzie można złapać sygał z odległości 200 - 500 km ale przy bardzo silnym tropo to nawet 2000 km a może i więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Dzisiaj (pierwszy raz w życiu) udało mi się odebrać zagraniczną telewizję DVB-T ze Szwecji przez 3 godziny na antenie 'ATX 91 w' ze wzmacniaczem ustawioną w stronę Danii, ale o dziwo z tego państwa nic nie odbierało. Co prawda jak wybrałem np. kanał 51 z Bornholmu telewizor szukał przez 5 sekund. Na pozostałych (nie duńskich i szwedzkich) szukał krótko.

Odbiór był trochę niestabilny. Jutro trochę poprzestawiam antenę, może się uda chociaż z Danii coś odebrać.

 

PS. Moglibyście mi powiedzieć co znajduje się na kanale 23 i 22. Czasami telewizor długo mi na nim szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj po południu postanowiłem przeskanować kanały w moim TV i nie wierzyłem własnym oczom :shock:! Antenę mam ustawioną na Bornholm. Udało mi się złapać ponad 100 kanałów z Niemiec, Szwecji i Danii. Większość z nich była płatna, ale były też darmowe. Ponadto udało mi się odebrać duńskie radio: DR1, DR, DR3 i DR4 z RDS EON i stereo oraz kilka szweckich i dwa niemieckie. Udało mi się zrobić dużo zdjęć. Niektóre przedstawiam poniżej.

 

30646396865b.jpg

2104d2bad04a.jpg

461cc3f60009.jpg

9caf47ddaa40.jpg

915c722bc251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 6.06.2010

Godzina: 23:00

kanał: 44

kraj: Niemcy

nadajnik: Berlin AlexanderPlatz

kanały: Pro7, SAT.1, Kabeleins, N24

system: MPEG-2

Siła sygnału: 54%

Jakość sygnału: 100%

odległość od mnie do nadajnika: 273km

Zapy:

p060610224302675x506.jpg

Kabeleins

p060610224201675x506.jpg

Pro7

p0606102243675x506.jpg

Zap informacyjny

 

Mam jedno pytanie czemu nie odbierałem innych muxów np. z kanału 25 tylko z tego jednego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...