Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

Witam.

Męczyłem sobie ostatnio Arrow6 i wpadła mi w oko na Netlix zajawka Sex Education 2, z ciekawości włączyłem 1 odc. sezonu 1 i porzuciłem strzałę na rzecz serialu którego klimaty nigdy mi nie pasowały😁 i normalnie jestem w szoku co się ze mną dzieje.

Porzucić serial który zwyczajnie lubię na rzecz SE to rzecz dla mnie niewytłumaczalna i równie absurdalna jak zdubbingowanie Terminatora😮

Ale Sex Education jest ok.

Nigdy nie oglądałem podobnych seriali, więc zapodajcie coś podobnego do SE.

Obojętnie na jakiej platformie.

• Upvote 1

A ja z ciekawości odpalę sobie serial Locke & Key. Premiera 7 luty.

Mam nadzieje , że się nie zawiodę ;)

• Sad 1

@tracer10 w pierwszym sezonie Sex Education całkiem fajne. Niestety w 2 sezonie przesadzili już ze swoimi stałymi elementami czyli lgbt i feminizmem.

W dniu 31.01.2020 o 18:27, lukimann napisał:

Coś na miarę filmu " Contratiempo" na Netflixie niekoniecznie made in USA jest godne polecenia?

Spróbuj "Secuestro" i "Fatamorgane". Może niekoniecznie na miarę "Contratiempo", ale też dobre. W tym roku na Netflixie pojawi się serial "Niewinny" tego samego twórcy na podstawie powieści Cobena.  Można też sprawdzać inne hiszpańskie thrillery dostępne w serwisie. Jest kilka niezłych i klimatycznych ("Za późno na gniew", "Syn zemsty", "Nieznany", ostatnio dodany "Kto mieczem wojuje"), ale od razu ostrzegam, że nie są tak spektakularne, jeśli chodzi o fabularne twisty. Spoza Netflixa polecam "La cara oculta" czy "Wyjście z tunelu".

• Thanks 1

Pięknie dziękuję, na pewno skorzystam z propozycji. :-)

Edited by lukimann

Godzinę temu, diabeu napisał:

@tracer10 w pierwszym sezonie Sex Education całkiem fajne. Niestety w 2 sezonie przesadzili już ze swoimi stałymi elementami czyli lgbt i feminizmem.

E tam, mi to nie przeszkadza, nie mam obsesji i nie szukam wszędzie gendero podobnych wątków.😀

• Like 2

Nikt  nie poleci nic w stylu Sex Education?🤔

W dniu 31.01.2020 o 18:16, Rasheed napisał:

zuzik1111: Dzisiaj premiera bardzo dobrze ocenianego filmu "Uncut gems".

Obejrzeliśmy...tak męczacego filmu już dawno.  Intryga dno (na zasadzie matka wyszła, córka przyszła lub gdzie jest Bazyl), ale dobijają dialogi, niekomunikatywne i hałaśliwe (wykłócanie o szczegóły, które niczego nie wnoszą).

"Pralnia"  przypadła do gustu. Za to Król ujdzie ale niczego nie dodał do Henryka V (oprócz formuły reality).

Niestety kosztem drwiny z historii.  Wariacje na temat....po co czytać ksiązki skoro na potrzeby tezy przeinacza się fakty.

Niemniej dzięki za podpowiedzi...

...ale i tak najlepsi byli "rolnicy" z Hiszpanii  z 3 Dzp. Nasi w beretach i z brakami w szczękach to i tak goście.

Edited by zuzik1111
  • Confused 1

W dniu 1.02.2020 o 10:45, ciastek napisał:
W dniu 1.02.2020 o 10:17, diabeu napisał:
Ja wiem czy taka dobra? Niestety ten najnowszy sezon to słabizna, aż nawet nie chce mi się odpalać tych najnowszych odcinków.

Też tak uważam, moim zdaniem od 5 sezonu są słabsze odcinki

A jak druga część 6 sezonu? Bo te pierwszych osiem odcinków strasznie mnie przemęczyło i nie mam zbytnio ochoty tego odpalać ale no jednak serial całościowo bardzo mi się podobał, więc szkoda zakończyć kilka odcinków przed zakończeniem.

@mrozio11 jak na razie obejrzałem ten pierwszy odcinek z drugiej połowy sezonu i jak dla mnie dalej słabo. Całość na pewno obejrzę do końca, ale raczej w przerwie na inne produkcje z Netflixa czy HBO GO, a nie po kilka odcinków na raz.

• Like 1

U mnie wrażenia podobne (po 2 odcinkach drugiej części) - słabizna. No ale obejrzy się już do końca finałowy sezon, "bo wypada".

• Upvote 1

" Ziemia nocą" - dokument przyrodniczy.

Kolejny przykład  świetnej jakości i ciekawej treści  w serwisie.

• Upvote 3

W dniu 2.02.2020 o 12:51, tracer10 napisał:

E tam, mi to nie przeszkadza, nie mam obsesji i nie szukam wszędzie gendero podobnych wątków.😀

Nie trzeba się jakoś specjalnie doszukiwać, bo to o czym pisał @diabeu bije od tego serialu mocno 😉

W dniu 3.02.2020 o 19:05, tracer10 napisał:

Nikt  nie poleci nic w stylu Sex Education?🤔

Euforia na HBO. 2 sezon wkrótce.

• Thanks 1

Netflix w tym roku zdobywa 2 Oscary. Aktorka drugoplanowa Laura Dern za "Historie małżeńskie" i najlepszy dokument "Amerykańska fabryka" (tu producentami są Michelle i Barack Obama, więc poniekąd jest to pierwszy Oscar prezydencki).

Przy tylu oczekiwaniach wyszło słabo. To było do przewidzenia wcześniej, że Hollywood nie pozwoli by Oscar trafił do Netflixa. Jeszcze nie teraz. By nie być posądzonym o stronniczość i wspieranie Hollywoodu, Akademia wybrała film koreański :)

• Like 1

Od 2014 roku Netflix zdobył 54 nominacje do Oscara i zdobył statuetkę 8 razy. Czy podobnym wynikiem może pochwalić się Sony, Disney lub inna duża wytwórnia hollywoodzka za ten sam okres?

Obaj macie słuszne uwagi :). Z jednej strony jest w Hollywood nadal pewna "obstrukcja" względem Netflixa, z drugiej mimo tego i tak można być zadowolonym z tego ile mają statuetek porównując właśnie do tych wielkich i uznanych...

Kolejna produkcja po Showmaxie pojawiła się w ofercie, tym razem jest to "Fanatyk".

Dodatkowo, od paru dni jest dostępny nieźle oceniany (7.7/10 na IMDB z 90 tys. głosów) film "Uncut Gems" z Adamem Sandlerem, do którego Netflix ma wyłączne prawa na Europę.

Aktor dostał za niego nagrodę na niedawnych Independent Spirit Awards (polecam swoją drogą otwarcie tych nagród w wykonaniu Aubrey Plazy - jest na YT :)).

Edited by bugmenot
  • Thanks 1

W Netflixie brytyjskim pojawił się "Ukryta gra" :)

4 godziny temu, umek napisał:

W Netflixie brytyjskim pojawił się "Ukryta gra" :)

Nie tylko w brytyjskim. Netflix kupił międzynarodowe prawa. Film pojawił się w ofercie platformy w 189 krajach. W Polsce premiera będzie w Canal+, a na Netflix film trafi dopiero 8 listopada.

Co do Oscarów to zarówno "Historia małżeńska", jak i tym bardziej "Irlandczyk" nie mieli raczej szans na zwycięstwo w głównej kategorii. Nawet jeśli Akademia nie nagrodziłaby "Parasite" to następną produkcją w kolejce do Oscara było "1917". Wydaje mi się, że już "Roma" w tamtym roku była bliższa statuetki za najlepszy film.

• Like 1
  • Thanks 1

W Netflixie pojawiły się kolejne polskie tytuły - "Juliusz", "Plan B" i nowość kinowa z września 2019 "Piłsudski" z Szycem (z pominięciem tv).

Edited by swordfish

Narcos: Meksyk 2 sezon - moim zdaniem drugi sezon lepszy od pierwszego, głownie za sprawą agenta Walta Breslina, którego brawurowo zagrał Scoot McNairy. Klimat lat 80, muzyka i wyraziste postacie. 3 sezon zapowiada się jeszcze lepiej.

Edited by lokam

W dniu 15.02.2020 o 21:38, swordfish napisał:

W Netflixie pojawiły się kolejne polskie tytuły - "Juliusz", "Plan B" i nowość kinowa z września 2019 "Piłsudski" z Szycem (z pominięciem tv).

Warto dodać że Piłsudski jest dostępny w 4K.

• Like 3