Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2020 o 22:37, swordfish napisał:

Z opinii tych, których Netflix nie zainteresował wynika, że nie trafia do nich główna strona z wyborem tytułów. Netflix losowo wrzuca na pierwszej stronie filmy znane i produkcje własne z naciskiem na te ostatnie. Jeśli tytuł "Wiedźmin" może coś mówić przeciętnemu Kowalskiemu (pewnie coś ze świata fantasy, czy to nie Żebrowski tam gra?), tak tytuły typu "Dwóch Papieży" (pewnie religijny gniot, będą się tylko modlić, nudy) czy "Irlandczyk" (pewnie siedzą w pubie i piją cały czas piwo) nie mówią nic. Dodatkowo większość seriali ma tytuł oryginalny i ciężko Kowalskiemu stwierdzić o czym może być "The Kominsky Method", "Stranger Things", "Dark" czy "The Crown". Z kolei może się rozczarować, że "Sex Education" nie jest erotykiem, tylko jakimś serialem szkolno-młodzieżowym.

 

Przy tak ogromnej ilości seriali i platform streamingowych, stacji TV wybranie czegoś do oglądania jest dla przeciętnego Kowalskiego zadaniem prawie niewykonalnym. To wszystko odbywa się na chybił trafił. Sam mam z tym problem, choć jakieś pojęcie o nowościach mam, ale za tym powoli nie nadążam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prawda nie dotyczy bezpośrednio polskiego Netflixa, ale myślę, że to warta uwagi ciekawostka.

 

Netflix kupił międzynarodowe prawa do polskiego filmu "Ukryta gra" ("The Coldest Play") z 2019 roku, który jako tzw. Netflix Film pojawi się w serwisie 8 lutego.  W Polsce prawdopodobnie film pokaże premierowo Canal+ (koprodukcja TVN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Takie troszkę niesieczkowate kino... na kilka wieczorów.

Możecie coś podrzucić?

Sam słabo sobie radze bo to co ostatnio okrzyczane  (Irish, Historia.., papieze, )  widzieliśmy, co najlepsze tytuły to starocie widziane dawno temu na C+ czy HBO.

Sieczka jak Dom z papieru to 2 sezony wystarczy.  Z Wiedzmina po 1/4 nawiał nam zapalony gracz , dalej męczymy z zona.

Faktycznie serwis stawia przeciętnego widza jak osiołka co mu w 2 żłoby dano  ( i tylko brak wiedzy co warto go zagłodzi) .... albo faktycznie w obu żłobach cieniutka sieczka ( a owies trafia się z rzadka)

I szukanie nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj dostępność animacji studia Ghibli i z tego co widzę to sytuacja jest dość dziwna ponieważ dwa filmy: Mój Sąsiad Totoro i Podniebna Poczta Kilki dostały nowe Polskie Dubbingi natomiast pozostałe filmy takie jak:

Laputa - Podniebny Zamek, Szkarłatny Pilot, Opowieści z Ziemiomorza, Powrót do Marzeń, Szum Morza otrzymały tylko Polskie Napisy.

Czy jest według was szansa że Polskie Dubbingi pojawią się w tych produkcjach ??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Męczyłem sobie ostatnio Arrow6 i wpadła mi w oko na Netlix zajawka Sex Education 2, z ciekawości włączyłem 1 odc. sezonu 1 i porzuciłem strzałę na rzecz serialu którego klimaty nigdy mi nie pasowały? i normalnie jestem w szoku co się ze mną dzieje.

Porzucić serial który zwyczajnie lubię na rzecz SE to rzecz dla mnie niewytłumaczalna i równie absurdalna jak zdubbingowanie Terminatora?

Ale Sex Education jest ok.

Nigdy nie oglądałem podobnych seriali, więc zapodajcie coś podobnego do SE.

Obojętnie na jakiej platformie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 18:27, lukimann napisał:

Coś na miarę filmu " Contratiempo" na Netflixie niekoniecznie made in USA jest godne polecenia?

Spróbuj "Secuestro" i "Fatamorgane". Może niekoniecznie na miarę "Contratiempo", ale też dobre. W tym roku na Netflixie pojawi się serial "Niewinny" tego samego twórcy na podstawie powieści Cobena.  Można też sprawdzać inne hiszpańskie thrillery dostępne w serwisie. Jest kilka niezłych i klimatycznych ("Za późno na gniew", "Syn zemsty", "Nieznany", ostatnio dodany "Kto mieczem wojuje"), ale od razu ostrzegam, że nie są tak spektakularne, jeśli chodzi o fabularne twisty. Spoza Netflixa polecam "La cara oculta" czy "Wyjście z tunelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diabeu napisał:

@tracer10 w pierwszym sezonie Sex Education całkiem fajne. Niestety w 2 sezonie przesadzili już ze swoimi stałymi elementami czyli lgbt i feminizmem.

E tam, mi to nie przeszkadza, nie mam obsesji i nie szukam wszędzie gendero podobnych wątków.?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 18:16, Rasheed napisał:

zuzik1111: Dzisiaj premiera bardzo dobrze ocenianego filmu "Uncut gems".

Obejrzeliśmy...tak męczacego filmu już dawno.  Intryga dno (na zasadzie matka wyszła, córka przyszła lub gdzie jest Bazyl), ale dobijają dialogi, niekomunikatywne i hałaśliwe (wykłócanie o szczegóły, które niczego nie wnoszą).

"Pralnia"  przypadła do gustu. Za to Król ujdzie ale niczego nie dodał do Henryka V (oprócz formuły reality).

Niestety kosztem drwiny z historii.  Wariacje na temat....po co czytać ksiązki skoro na potrzeby tezy przeinacza się fakty.

Niemniej dzięki za podpowiedzi...

...ale i tak najlepsi byli "rolnicy" z Hiszpanii  z 3 Dzp. Nasi w beretach i z brakami w szczękach to i tak goście.

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 10:45, ciastek napisał:
W dniu 1.02.2020 o 10:17, diabeu napisał:
Ja wiem czy taka dobra? Niestety ten najnowszy sezon to słabizna, aż nawet nie chce mi się odpalać tych najnowszych odcinków.

Też tak uważam, moim zdaniem od 5 sezonu są słabsze odcinki

A jak druga część 6 sezonu? Bo te pierwszych osiem odcinków strasznie mnie przemęczyło i nie mam zbytnio ochoty tego odpalać ale no jednak serial całościowo bardzo mi się podobał, więc szkoda zakończyć kilka odcinków przed zakończeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...