Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

Z opinii tych, których Netflix nie zainteresował wynika, że nie trafia do nich główna strona z wyborem tytułów. Netflix losowo wrzuca na pierwszej stronie filmy znane i produkcje własne z naciskiem na te ostatnie. Jeśli tytuł "Wiedźmin" może coś mówić przeciętnemu Kowalskiemu (pewnie coś ze świata fantasy, czy to nie Żebrowski tam gra?), tak tytuły typu "Dwóch Papieży" (pewnie religijny gniot, będą się tylko modlić, nudy) czy "Irlandczyk" (pewnie siedzą w pubie i piją cały czas piwo) nie mówią nic. Dodatkowo większość seriali ma tytuł oryginalny i ciężko Kowalskiemu stwierdzić o czym może być "The Kominsky Method", "Stranger Things", "Dark" czy "The Crown". Z kolei może się rozczarować, że "Sex Education" nie jest erotykiem, tylko jakimś serialem szkolno-młodzieżowym.

Przeciętny Kowalski nie studiuje listy comiesięcznych premier z zapartym tchem. Dla niego kino to mają być jakieś pościgi i akcja. "Transformersy", "Rambo", "John Wick", filmy Marvela. Skoro te tytuły idą jako największe hity w C+ i w HBO, to idzie tam. W Netflixie nie są tak eksponowane, więc serwis go przestaje interesować.

• Like 1

Ostatnio na Netflixie można zobaczyć więcej ciekawych filmów niż chociażby na HBO ale rozumiem niektórzy nadal mają sceptyczne nastawienie do takich serwisów i traktują je jako mały dodatek. 

• Upvote 2

Nie znają ich oferty i wyświetlane tytuły na pierwszej stronie są mało zachęcające.

Owszem, można stwierdzić, że Netflix "chałturzy" w swoich produkcjach.

Codzienny repertuar w kinach dla wielu jest nudny i nie widzą nic ciekawego. Dlatego chętniej sprzedają się komedie romantyczne i filmy sensacyjne z polskimi, znanymi aktorami. Wolą iść tłumnie na polski "Kler" niż na francuski film o pedofilii w kościele "Dzięki Bogu" Ozona. Tematy podobne, ale francuski odpada. Nieznani aktorzy znad Sekwany i jeszcze trzeba czytać napisy.

My tu gadu gadu a tymczasem, po cichu, Netflix w końcu po 3 latach od emisji, dodał brakujący finałowy sezon "Orphan Black". A już miałem skorzystać z pewnej zatoki. :).

12 godzin temu, Globus903 napisał:

Ostatnio na Netflixie można zobaczyć więcej ciekawych filmów niż chociażby na HBO (...)

Zgadzam się z Tobą.

• Upvote 3

Jeżeli kogoś interesują filmy polskie z lat 90-tych, to jutro w ofercie Netflixa pojawi się "Uprowadzenie Agaty" i "Sara" z Bogusiem Lindą.

W dniu 22.01.2020 o 18:37, swordfish napisał:

Chciałbym włączyć oryginalną wersję językową w "Czerwonym Kapitanie". Dostępny jest tylko dubbing polski. Nie ma pewności, że Netflix udostępni kilka wersji językowych dla tych anime. Może postąpić jak z "Czerwonym Kapitanem".

Ale oryginalną, znaczy którą? Bo czescy aktorzy nagrywali się po czesku, słowaccy (plus Stuhr) - po słowacku, a potem byli dubbingowani w zależności od potrzeb (Stuhr również na słowacki xD), więc stricte "oryginalnej" wersji nie ma, a tylko w naszej Stuhr mówi swoim głosem xD

(na dodatek polska wersja filmu ma jakieś dziwne cięcia scen i "oryginalne" audio się nie zgrywa nijak, może to jest problemem?)

Natomiast filmy od Ghibli na sto procent dostaną oryginał i napisy, natomiast nie jest to jakaś wielka atrakcja, skoro wszystkie były u nas w tej formie już dostępne.

Jeżeli jest to film czeski, chciałbym porównać jak brzmi po czesku, czyli zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami reżysera. Film traci swój urok właśnie poprzez sztuczność podłożonych głosów polskich.

No właśnie jest to koprodukcja czesko-słowacka (chyba z niewielkim udziałem Polskiej strony), nagrywana dwujęzycznie i dubbingowana dwujęzycznie. "Oryginalna" wersja zapewne w tym wypadku nie istnieje ;) 

W dniu 27.01.2020 o 22:37, swordfish napisał:

Z opinii tych, których Netflix nie zainteresował wynika, że nie trafia do nich główna strona z wyborem tytułów. Netflix losowo wrzuca na pierwszej stronie filmy znane i produkcje własne z naciskiem na te ostatnie. Jeśli tytuł "Wiedźmin" może coś mówić przeciętnemu Kowalskiemu (pewnie coś ze świata fantasy, czy to nie Żebrowski tam gra?), tak tytuły typu "Dwóch Papieży" (pewnie religijny gniot, będą się tylko modlić, nudy) czy "Irlandczyk" (pewnie siedzą w pubie i piją cały czas piwo) nie mówią nic. Dodatkowo większość seriali ma tytuł oryginalny i ciężko Kowalskiemu stwierdzić o czym może być "The Kominsky Method", "Stranger Things", "Dark" czy "The Crown". Z kolei może się rozczarować, że "Sex Education" nie jest erotykiem, tylko jakimś serialem szkolno-młodzieżowym.

Przy tak ogromnej ilości seriali i platform streamingowych, stacji TV wybranie czegoś do oglądania jest dla przeciętnego Kowalskiego zadaniem prawie niewykonalnym. To wszystko odbywa się na chybił trafił. Sam mam z tym problem, choć jakieś pojęcie o nowościach mam, ale za tym powoli nie nadążam.

To co prawda nie dotyczy bezpośrednio polskiego Netflixa, ale myślę, że to warta uwagi ciekawostka.

Netflix kupił międzynarodowe prawa do polskiego filmu "Ukryta gra" ("The Coldest Play") z 2019 roku, który jako tzw. Netflix Film pojawi się w serwisie 8 lutego.  W Polsce prawdopodobnie film pokaże premierowo Canal+ (koprodukcja TVN).

"The Coldest Game" jest produkcyjnie związane z TVN, więc w pierwszej kolejności powinno trafić także do Player+.

Jest to koprodukcja m.in. C+, więc pierwsza emisja będzie u nich. Pomijam tu TVOD.

Panowie . Takie troszkę niesieczkowate kino... na kilka wieczorów.

Możecie coś podrzucić?

Sam słabo sobie radze bo to co ostatnio okrzyczane  (Irish, Historia.., papieze, )  widzieliśmy, co najlepsze tytuły to starocie widziane dawno temu na C+ czy HBO.

Sieczka jak Dom z papieru to 2 sezony wystarczy.  Z Wiedzmina po 1/4 nawiał nam zapalony gracz , dalej męczymy z zona.

Faktycznie serwis stawia przeciętnego widza jak osiołka co mu w 2 żłoby dano  ( i tylko brak wiedzy co warto go zagłodzi) .... albo faktycznie w obu żłobach cieniutka sieczka ( a owies trafia się z rzadka)

I szukanie nic nie da.

• Confused 3

"Król", "Pralnia", "Nazywam się Dolemite".

A jak chcesz się porelaksować polecam świetnie ocenianą (9.3/10 na IMDB) serię Nasza Planeta ;).

Mnie za to rozczarował film " W wysokiej trawie".W mojej ocenie filmy według prozy S.Kinga "Gra Gerarda" , " 1922"  jeszcze trzymają dość dobry poziom.

zuzik1111: Dzisiaj premiera bardzo dobrze ocenianego filmu "Uncut gems".

Coś na miarę filmu " Contratiempo" na Netflixie niekoniecznie made in USA jest godne polecenia?

To było do przewidzenia. W Netflixie wylądował film Patryka Vegi "Plagi Breslau", który powstał oryginalnie dla Showmaxa.

Ja wiem czy taka dobra? Niestety ten najnowszy sezon to słabizna, aż nawet nie chce mi się odpalać tych najnowszych odcinków.

Sprawdziłem dzisiaj dostępność animacji studia Ghibli i z tego co widzę to sytuacja jest dość dziwna ponieważ dwa filmy: Mój Sąsiad Totoro i Podniebna Poczta Kilki dostały nowe Polskie Dubbingi natomiast pozostałe filmy takie jak:

Laputa - Podniebny Zamek, Szkarłatny Pilot, Opowieści z Ziemiomorza, Powrót do Marzeń, Szum Morza otrzymały tylko Polskie Napisy.

Czy jest według was szansa że Polskie Dubbingi pojawią się w tych produkcjach ??

Pozdrawiam.

Ja wiem czy taka dobra? Niestety ten najnowszy sezon to słabizna, aż nawet nie chce mi się odpalać tych najnowszych odcinków.
Też tak uważam, moim zdaniem od 5 sezonu są słabsze odcinki