Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

A ja czekam na Narcosa, finał BoJacka i Better Call Saul.

W lutym także pierwsza w tym roku większa własna premiera filmowa czyli "The Last Thing He Wanted". Thriller polityczny reżyserki "Mudbound" z ze znanymi nazwiskami w obsadzie. W rolach głównych Anne Hathaway, Ben Affleck i Willem Dafoe. Film będzie miał premierę za kilka dni na festiwalu w Sundance. Na Netflix trafi 21 lutego.

https://www.youtube.com/watch?v=xSxNTFjrtS8

Polecam też zwrócić uwagę na "La Trinchera Infinita" ("Wieczny okop"). Podobno jeden z najlepszych hiszpańskich filmów 2019 roku. Ma 15 nominacji do tamtejszych nagród filmowych Goya (rozdanie 25 stycznia), gdzie konkuruje m.in z "Bólem i blaskiem" Almodovara.

Generalnie luty dużo lepszy niż styczeń. Dosyć ciekawie wygląda obecnie sytuacja z polskimi filmami od Next Film. Część z nich trafia premierowo do Netflixa, część do Canal+.

Nie zauważyłem "La Trinchera Infinita" - to też duża rzecz.
O Next Filmie napisalem też w wątku o premierach filmowych premium, ale zostało wycięte ;).

• Like 1

Jakoś mnie nie zachwycił Netflix. Kilka ciekawych pozycji jest, ale reszta bez szału. Wolę chyba połączenie CANAL+VOD+HBO GO ;)

Edited by Krzysiek11:)
  • Confused 1

Ja widziałem ten serwis tak na szybko na TV LG. I o ile oferta, z tego co widziałem tak na szybko, to większość już gdzieś była w TV to jakość obrazu bardzo mi się podobała.

• Confused 2

5 godzin temu, czerstwy napisał:

z tego co widziałem tak na szybko, to większość już gdzieś była w TV

To chyba TVP VOD musiałeś przeglądać. :) Raczej nie Netflix. Używam prawie dwa lata i nie wiem, o czym ty piszesz. :)

• Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Wiem dokładnie, co widziałem. Część widziałem lub słyszałem, że było w C+ lub HBO. Nie interesował mnie ten serwis, więc szybko wyłączyłem, tym bardziej, że nie miałem czasu.

• Confused 2

Kilka seriali może i jest wartych uwagi, ale trzeba jeszcze mieć czas je oglądać. :) Filmowo, póki co, jest dość kiepsko. Oczywiście to moje skromne zdanie. A wśród znajomych - przeważają opinie, ze seriale OK, ale filmy to raczej produkcje, które już gdzieś się przewinęły (nie licząc oczywiście pojedynczych tytułów). 

Póki co, kombinacja taka, jaką to opisał @Krzysiek11:), w zupełności mi wystarcza.

• Confused 1

Ja zaś natknąłem się na mini serial grozy "Ghul". Całość zawiera 3 odcinki. To już mój drugi serial produkcji indyjskiej, jaki obejrzałem. Godny polecenia. Pierwszy, który zaliczyłem to był "Typewriter".

Na HBO GO poza serialem grozy "Folklor" ostatnio było coś godnego uwagi z produkcji filmowych z dalekiego Wschodu?

I za to można dodatkowo lubić serwisy jak Netflix.

Ciekawe, ile jeszcze nominacji do Oskara, Złotych Globów i innych musiałby dostać Netflix, żeby jego filmy stały się "interesujące" względem produkcji klasy B serwowanych przez większość czasu w kanałach premium :).

17 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:

Jakoś mnie nie zachwycił Netflix. Kilka ciekawych pozycji jest, ale reszta bez szału. Wolę chyba połączenie CANAL+VOD+HBO GO ;)

U mnie przeciwnie. Netflix + HBO GO i ewentualnie na dokładkę APV i nic więcej nie potrzebuję. Oglądam głównie seriale, filmy od czasu do czasu. Dużo seriali w tych serwisach to produkcje, które albo zobaczymy tam premierowo, często na wyłączność. Jest też trochę starszych seriali, albo takich, które pojawiają się po emisji w linearnych stacjach jak "Wikingowie" z History, "Mars" z NGC, czy "The Walking Dead", które u nas premierowo leci na FOX. Ale dla mnie to też plus. Nie muszę kupować pakietów w kablówkach, czy platformach, tylko chwilę poczekam i mam serial na Netflixie, czy HBO GO, bez przerw reklamowych, bez śmieci na ekranie (na HBO GO, jedynie transparentne logo HBO, ale da się przeżyć).

• Like 1
  • Upvote 1

Ja natomiat seriale " Wikongowie" , czy " The Walking Dead" oglądam na bieżąco.

W sumie kwestia przyzwyczajenia.

Odpowiednio History , FOX kojarzą mi się z tymi serialami.

Na FOX- przewinęło się kilka seriali obecnie dostępnych w streamingu np "Miateczko Wayward Pines".Jak zaibtersował mnie pierwszy odcinek to serial był do obejrzenia na bieżąco.

Cierpliwie czekać, aż serial czy sezon będzie dostępny w streamingu..taka opcja nie wchodzi w rachubę.

Nie pamiętam serialu poza " Belfrem" , " Krukiem" , który by mnie zainteresował na C+.Jakieś filmy prędzej.

Seriale jak " Dark", Strengers Things", " Hunting Hill"  a to tylko przykłady a obecnie na półmetku " Alienista"  Świetna jakość obrazu i dźwięku ( również APV)niedostępna w większości kanałów telewizji linearnej.

HBO GO- w  " znośnej" jakości jako kanał telewizyjny tu  przegrywa jako streaming.

39 minut temu, diabeu napisał:

U mnie przeciwnie. Netflix + HBO GO i ewentualnie na dokładkę APV i nic więcej nie potrzebuję. 

Netflix + HBO GO + APV = Idealny zestaw :)

• Upvote 1

A u mnie, jak się ciepło robi to TV może w piwnicy stać. Podróżujemy wtedy. ;)

• Haha 1

3 godziny temu, lukimann napisał:

Ja natomiat seriale " Wikongowie" , czy " The Walking Dead" oglądam na bieżąco.

W sumie kwestia przyzwyczajenia.

Odpowiednio History , FOX kojarzą mi się z tymi serialami.

Na FOX- przewinęło się kilka seriali obecnie dostępnych w streamingu np "Miateczko Wayward Pines".Jak zaibtersował mnie pierwszy odcinek to serial był do obejrzenia na bieżąco.

Cierpliwie czekać, aż serial czy sezon będzie dostępny w streamingu..taka opcja nie wchodzi w rachubę

Ja wręcz przeciwnie. Nawet jak np. na HBO GO udostępniane są seriale po jednym odcinku na tydzień to zazwyczaj czekam aż pojawi się większość odcinków i dopiero zaczynam oglądanie po 2-4 odcinki na dzień. To samo na Netflix. "The Good Place" z NBC udostępniają co tydzień po jednym odcinku. Po przerwie teraz udostępniane są ostatnie odcinki i czekam właśnie do tego ostatniego i obejrzę sobie je wszystkie jednego wieczoru.

Poza tym oglądanie serialu na History czy Foxie z logotypami, bannerami na ekranie i reklamami w trakcie i niskim bitrate konta streaming bez żadnych śmieci w 1080p albo 4K... Wybór jest prosty ;).

Przy okazji, 10 najlepszych seriali w 2019 wg userów Filmwebu, 5 tytułów Netflixa, 2 HBO GO i po jednym od Disney+, Amazona i Apple (za https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/01/27/najlepsze-seriale-2019-netflix-hbo-go-oceny-lista/)

10. Rok za rokiem (HBO GO) - średnia 8,15

9. The Morning Show (Apple TV+) - średnia 8,2

8. Milość, śmierć i roboty (Netflix) - średnia 8,3

7. Ciemny krysztal: Czas buntu (Netflix) - średnia 8,4

6. Formuła1: Jazda o życie (Netflix) - średnia 8,45

5. The Boys (Amazon) - średnia 8,5

4. Mandalorian (Disney+) - średnia 8,5

3. Jak nas widzą (Netflix) - średnia 8,6

1. ex aequo Nasze Planeta (Netflix), Czarnobyl (HBO GO) - średnia 9,2.

Edited by bugmenot
  • Like 1

17 godzin temu, kamil2505 napisał:

Kilka seriali może i jest wartych uwagi, ale trzeba jeszcze mieć czas je oglądać. :) Filmowo, póki co, jest dość kiepsko. Oczywiście to moje skromne zdanie. A wśród znajomych - przeważają opinie, ze seriale OK, ale filmy to raczej produkcje, które już gdzieś się przewinęły (nie licząc oczywiście pojedynczych tytułów). 

Póki co, kombinacja taka, jaką to opisał @Krzysiek11:), w zupełności mi wystarcza.

O tym pisałem o filmach a nie o serialach.Seriale mnie kompletnie nie interesują więc nawet nie wiem czy to coś nowego czy starego i czy gdzieś było.

16 godzin temu, bugmenot napisał:

Ciekawe, ile jeszcze nominacji do Oskara, Złotych Globów i innych musiałby dostać Netflix, żeby jego filmy stały się "interesujące" względem produkcji klasy B serwowanych przez większość czasu w kanałach premium :).

Co ty za bzdury opowiadsz jakie nominacja do Oskarów itp.Patrzyłem  bardziej pod kontem filmów Polskich.I gdzieś mi część pozycji wydawała się znajoma.Więc gdzie je oglądałem?Nic nie ściagam z internetu więc to musiałbyć raczej C+ bo HBO na stałe nie posiadam a Cinemaxów nie oglądam.Jeden film szwagier uruchomił ale nie wiem co to za tytuł i na 1000% był w C+.Z racji że nie miałem czasu to przeglądaniu tego serwisu poświeciłem mniej niż 10 minut więc mogłem za wiele nie zobaczyć.Ale mnie średnio interesują takie serwisy obecnie np mam HBO GO od grudnia i nie odwiedziłem go ani razu.Raczej skupiam się na oglądaniu sportu.

13 minut temu, czerstwy napisał:

Co ty za bzdury opowiadsz jakie nominacja do Oskarów itp.Patrzyłem  bardziej pod kontem filmów Polskich.I gdzieś mi część pozycji wydawała się znajoma.Więc gdzie je oglądałem?Nic nie ściagam z internetu więc to musiałbyć raczej C+ bo HBO na stałe nie posiadam a Cinemaxów nie oglądam.Jeden film szwagier uruchomił ale nie wiem co to za tytuł i na 1000% był w C+.Z racji że nie miałem czasu to przeglądaniu tego serwisu poświeciłem mniej niż 10 minut więc mogłem za wiele nie zobaczyć.Ale mnie średnio interesują takie serwisy obecnie np mam HBO GO od grudnia i nie odwiedziłem go ani razu.Raczej skupiam się na oglądaniu sportu.

Mówię o filmach Netflixa nominowanych w tym roku takich jak "Irishman", "Dwóch papieży", "Historia małżeńska" czy "Klaus".

Z wcześniejszych "Mudbound" czy "Roma".

Skoro nie interesujesz się filmami, to po co w ogóle w tym temacie się wypowiadasz...

• Upvote 1

Sugerujesz że kilka w miare dobrych filmów które na palcach jednej ręki można policzyć, a reszta gniotów robi z Netflixa jakieś cudo i reszta ma filmy klasy "B"?...pozwole sobie nie opisywać tych bredni własnymi słowami ;)

• Upvote 1

5 minut temu, bugmenot napisał:

Mówię o filmach Netflixa nominowanych w tym roku takich jak "Irishman", "Dwóch papieży", "Historia małżeńska" czy "Klaus".

Z wcześniejszych "Mudbound" czy "Roma".

Skoro nie interesujesz się filmami, to po co w ogóle w tym temacie się wypowiadasz...

Napisałeś cyt Ciekawe, ile jeszcze nominacji do Oskara, Złotych Globów i innych musiałby dostać Netflix....Zawsze myślałem że oscary czy inne nagrody dostaje film a nie dany serwis i tego tyczyła się wypowiedż.Której jak widać nie zrozumiałeś a komentujesz.

@GrubyBubu Na pewno jest to lepsze niż 5 premier filmów fabularnych miesięczne rok albo więcej po kinie w HBO, czy całe 12 lutowych premier w C+, z czego warte uwagi są dwie :).  Jeśli dobre filmy w Netflixie liczysz na palcach jednej ręki to zostań przy oglądaniu "Motywu" w Playerze. Dla każdego coś miłego.

@czerstwy Ty nie zrozumiałes, że to są filmy wyprodukowane przez/dla Netflixa ;). I właśnie taka z Tobą jest dyskusja. Tak trochę na zasadzie "nie interesuje się sportem, ale wlączyłem TVP3 i kopali piłkę, było coś widać więc po co komu C+ Sport i Eleven, tam też kopią piłkę" :D.

Edited by bugmenot
  • Thanks 1
  • Upvote 4

Z racji że nie miałem czasu to przeglądaniu tego serwisu poświeciłem mniej niż 10 minut
(...)
Raczej skupiam się na oglądaniu sportu.

Pozamiatane.
  • Haha 2
  • Upvote 1

3 godziny temu, czerstwy napisał:

Z racji że nie miałem czasu to przeglądaniu tego serwisu poświeciłem mniej niż 10 minut więc mogłem za wiele nie zobaczyć.Ale mnie średnio interesują takie serwisy obecnie np mam HBO GO od grudnia i nie odwiedziłem go ani razu.Raczej skupiam się na oglądaniu sportu.

Pozamiatane i to nie tylko moje zdanie.

• Upvote 3

6 godzin temu, bugmenot napisał:

Poza tym oglądanie serialu na History czy Foxie z logotypami, bannerami na ekranie i reklamami w trakcie i niskim bitrate konta streaming bez żadnych śmieci w 1080p albo 4K... Wybór jest prosty ;).

Akurat pierwsze sezony jak się nie mylę pojawiły się premierowo również u nas zanim na dobre zagościły serwisy streamingowe. 

Z History nie do końca się zgodzę obecnie poza napisem Premiera i reklamami nie przeszkadza nadawca w obejrzeniu odcinka.

Reklamy..można przewinąć.

Cześć seriali pojawiła się w serwisach streamngiwych w lepszej ( Netflix, Amazon) czy trochę gorszej jakości na HBO GO.Niektore jak The Humans nadal są nieobecne..Świetny Terror dość długo był niedostępny a potem " problemy" związane z brakiem lektora, napisów..

Co do oryginalnych seriali świetna sprawa, zwykle piękna jakość i od razu pełny sezon i za to można pochwalić serwis Netflix.