Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

19 godzin temu, lokam napisał:

". Mnie szczególnie zachwycił Joe Pesci,

Pesci to gigant w niczym nie gorszy od notorycznych zdobywców różnych nagród w tym Oscarów.

Aż dziw, że dorobił się tylko jednego skoro każda jego rola to arcydzieło aktorskie.

• Upvote 1

Irlandczyk : obecnie obejrzałem ok. pół filmu, ale przyznam że jest wart obejrzenia. Polecam. 

Przyznam się, że nie dałem rady obejrzeć "Irlandczyka" za jednym podejściem. Nie dlatego, że mi się nie podobał, ale to na tyle wymagający, a pod pewnymi względami wręcz wyczerpujący film, że wolałem wszystko sobie na spokojnie w nim poukładać. W kinie raczej bym nie wysiedział, dlatego ani trochę nie dziwię się, że Paramount zrezygnował z produkcji. To obok "Milczenia" chyba najmniej komercyjny film w dorobku Scorsese. Dla mnie jako fana kina gangsterskiego to była prawdziwa uczta, bo nie oszukujmy się - takich filmów się już nie kręci i prawdopodobnie nie będzie kręcić. Oczywiście lepiej, żeby powstał wcześniej (bez konieczności komputerowego odmładzania De Niro), ale obejrzenie go w dzisiejszych czasach również jest niesamowitym doświadczeniem. Nawet jeśli w "Irlandczyku" brakuje pewnej widowiskowości to film jest pięknym, nostalgicznym pożegnaniem. Zarówno z wybitnymi aktorami, których już nigdy nie zobaczymy razem na ekranie jak i samym gatunkiem.

Przy okazji - kolejny serial Showtime znika z Netflixa. Tylko do do końca grudnia w usłudze będzie można oglądać "Weeds".

16 godzin temu, Conan napisał:

Przy okazji - kolejny serial Showtime znika z Netflixa. Tylko do do końca grudnia w usłudze będzie można oglądać "Weeds".

Znika też Californication, także teraz seriale z Showtime tylko w HBO GO. Myślę że przypadku w tym nie ma i HBO "postarało się" ($$$) żeby mieć te seriale tylko u siebie.

Co do Irlandczyka to są już na necie pomysły jak oglądać jako 4 częściowy miniserial. Ja akurat obejrzałem za jednym podejściem, ale przy oglądaniu sam pomyślałem że można to było zrobić jako miniserial. No ale pewnie Scorsese by na to nie poszedł :).

Edited by diabeu

14 godzin temu, darius010 napisał:

To już licencja nie może im się skończyć? Normalna sytuacja, coś znika, coś się pojawia.

Gdzie napisałem, że nie może im się skończyć? To była zwykła informacja, nic więcej.

Zbliża się koniec roku więc wchodzimy już powoli w sezon nagród. Wczoraj było rozdanie Gotham Awards. Najwięcej nagród (w tym najważniejszą za najlepszy film) zdobyła "Historia małżeńska".

W związku z premierą "Wiedźmina" będę miał Netflixa w grudniu. Co możecie polecić? Najlepiej jakieś miniseriale jak "Czarnobyl" czy "Rok za rokiem" albo "Nieświadomi".

6 godzin temu, Arkon napisał:

W związku z premierą "Wiedźmina" będę miał Netflixa w grudniu. Co możecie polecić? Najlepiej jakieś miniseriale jak "Czarnobyl" czy "Rok za rokiem" albo "Nieświadomi".

Netflix jest nieprzebraną kopalnią filmów i seriali. W sezonie oscarowym obowiązkowo należy obejrzeć filmy "Nazywam się Dolemite", "Irlandczyk", "Historia małżeńska" i "Dwóch Papieży".

Znika też Californication, także teraz seriale z Showtime tylko w HBO GO. Myślę że przypadku w tym nie ma i HBO "postarało się" ($$$) żeby mieć te seriale tylko u siebie.

Przecież to wydarzyło się już dawno. Nowe seriale od Showtime są tylko w HBO.

• Confused 1

7 godzin temu, Arkon napisał:

Z miniseriali w tym roku na Netflixie najlepsze były "Jak nas widzą", "Niewiarygodne" i "The Spy".

Pojawiła się pierwsz zwiastun serialu "Mesjasz". Pamiętam, że, kiedy pojawił się w zapowiedziach platformy na 2019 rok wydawał mi się najciekawszą nowością. Ostatecznie premiera będzie 1 stycznia 2020 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=bSLPSzcVkwI&t=7s

• Thanks 1

10 godzin temu, swordfish napisał:

"Irlandczyk" trwa 3,5 godziny i niektórzy w sieci proponują go oglądać jak miniserial w odsłonach po 50 minut.

Nie niektórzy tylko konkretnie jeden: Alexander Dunerfors

Jego propozycja różni się od tego co robią ludzie np. ja w takich wypadkach, czyli oglądam tyle ile pasuje, reszta czy to w porze późniejszej czy to nastepnego dnia.

13 godzin temu, Pawop napisał:

Przecież to wydarzyło się już dawno. Nowe seriale od Showtime są tylko w HBO.

No przecież o tym piszę. Od wakacji kolejne seriale Showtime znikały z Netflixa, teraz znikają już ostatnie sztuki.

Znikanie to jedne. Nowe nie pojawiają się od ok 2 lat.

Tak, przy serialach, które cały czas są produkowane na Netflixie nie pojawiały się już od dłuższego czasu nowe sezony. Potem zaczęli usuwać już dostępne seriale i było wiadomo że to koniec.

Całe szczęście na HBO GO seriale te cały czas się pojawiają, bo jest wśród nich kilka fajnych produkcji (Ray Donovan :) ).

W dniu 3.12.2019 o 21:06, swordfish napisał:

"Irlandczyk" trwa 3,5 godziny i niektórzy w sieci proponują go oglądać jak miniserial w odsłonach po 50 minut.

https://moviesroom.pl/z-ostatniej-chwili/filmy/irlandczyk-jako-4-odcinkowy-miniserial/

Tylko to jest trochę bez sensu by oglądać i po chwilę sprawdzać czas czy już nie poiwnno się przestać. Wolę tradycyjnie, czyli oglądasz tyle ile chcesz a potem przerywasz. Jestem przeciwnikiem tak długich filmów. W kinie nie da się wysiedzieć przez tak długi czas, w domu trochę łatwiej ale i tak mało kto obejrzy to jednym ciągiem.

• Upvote 1

Popieram. Generalnie jestem w stanie obejrzeć na raz nawet cały sezon serialu jeśli to jest serial z gatunku łatwych, lekkich i przyjemnych, ale w przypadku takiego filmu jak "Irlandczyk" musiałem sobie go podzielić na dwa seanse.

"Irlandczyk" został uznany najlepszym filmem roku według  National Board of Review oraz Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych. Ta druga organizacja doceniła również Joe Pesciego (najlepszy aktor drugoplanowy). W tym momencie jest to obok "Historii małżeńskiej" oscarowy faworyt.

Edited by Conan

A plotka głosiła że powstanie też forma serialu... i szkoda że do tego nie doszło... bo świat by dostał najlepszy serial EVER. Aleeee wtedy nici z wszelakich nagród filmowych...

Ja tam Irlandczyka obejrzałem za jednym zamachem. Mimo że nie lubię filmów dłuższych niż przykładowo 2h. Tutaj jednak bez problemu obejrzałem.

Właśnie jestem w końcówce pierwszego sezonu "Dom z papieru" i bardzo mnie zaciekawił...pytanie do Was czy kolejne sezony są równie emocjonujące?

Ciekawe tylko, że przeciwnik pokazywania filmów tylko w streamingu zrobił dla takiej platformy film, który jest przez to prawie niedostępny w kinach. Scorsese chyba nawet mówił o tym, że takie filmy nie powinny walczyć o Oscara.