Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2019 o 19:15, GrubyBubu napisał:

Nie wiem na czym oglądasz, miże na wyświetlaczu kuchenki mikrofalowej, bitrate jest taki jak wszędzie


Nie [beep] bzdur tylko udowodnij. Wołyń jest 6.67 Mb/s a Niebezpieczne kobiety lecą tylko 1.95 Mb/s... 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
21 minut temu, herman78 napisał:


Niebezpieczne kobiety lecą tylko 1.95 Mb/s... 

 

U mnie tak sprawa wygląda. Połączenie kablowe.

  • 4,64 Mb/s  [Smart TV]
  • 1,86 Mb/s  [PS4]
Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Nie [beep] bzdur tylko udowodnij. Wołyń jest 6.67 Mb/s a Niebezpieczne kobiety lecą tylko 1.95 Mb/s... 
Tego sie odpowiedź tyczyła i nie wiem czemu cytat się zagubił ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jak by wszędzie obcinało na Win10... ale Wołyń leci prawie 7 Mb/s... :/  A to nie chce się bujnąć więcej.

 

13 godzin temu, neblyn napisał:

co to za wypasiony sprzęt, że 7 ramek dropuje przy takim bitrate? :P


No właśnie też zauważyłem... jak by oszukiwał. Ciekawe ile prawdy w tych wszystkich zrzutach. Na aplikacji i EDGE masz 100% info od Netflix... a tutaj widać jak by przekłamywali i to to strasznie. Wygląda jak moje 2 Mb/s....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrubyBubu napisał:

Może wiarygodność tym razem wzrośnie ;)


Dziwna sytuacja u ciebie... video masz bitrate 4.8 Mb/s... ale już audio masz tylko 96 kbps. Dźwięk u ciebie leci tragicznie... u mnie jest 192 kbps. Nie wiem skąd u mnie TYLKO TEN film jest taki słaby. Reszta śmiga z wysokim bitrate.

... jaka to przeglądarka?
 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, szybkie wyjaśnienie. Netflix zmodyfikował sposób pokazywania video.

 

Materiały które przedtem były standardem zostały objęte zabezpieczeniem L1. 

Tylko nieliczne TV go pokażą, zaś pozostałe urządzenia nie wspierające L1 pokażą materiały z L3 o wiele mniejszym bitrate.

 

Standardowo od zawsze tak było że przeglądarki pokazują audio 2.0 96 kb/s zaś aplikacja NF audio 5.1 192 kb/s. Natomiast VIDEO pokazują w 720p a tylko Edge i aplikacja NF w 1080p co też wpływa na bitrate.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arkon napisał:

Muszę pochwalić serial "After life", naprawdę udana produkcja. Po rozczarowujących "Stanger Things", "Domie z papieru' czy "Russian doll", w końcu dobry serial. Może ktoś polecić coś podobnego?

Na Netflixie jest "Derek" - wcześniejszy serial Gervaisa. Z kolei w HBO GO można znaleźć "Biuro" i "Statystów". To są chyba najbliższe klimaty. Z nowych seriali  w trochę podobnym stylu postawiłbym na "The Kominksy Method" i "Fleabag". Ten drugi jest dostępny na Amazonie.

 

Mam podobny gust, bo też nie przepadam za "Russian Doll". Amerykańscy krytycy się nim zachwycali (jednocześnie w większości krytykując "After Life"), co było dla mnie trudne do zrozumienia. Lubiłem tylko pierwszy sezon "Stranger Things" (drugi to już niestrawna powtórka z rozrywki), a "Dom z papieru" to jeden z najbardziej przereklamowanych seriali, choć na swój sposób rozumiem jego fenomen.

 

Generalnie najlepszy nowy serial Netflixa w tym roku obok "After Life" to jak na razie "When They See Us". Z kontynuacji świetnie moim zdaniem wyszedł drugi sezon "Dark" i finałowy OiTNB. Teraz czekam oczywiście na "Mindhuntera".

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego,  że wkrótce będę mieć więcej wolnego czasu zastanawiam się nad zakupem Netfilx.  W takim razie pytanie do Was co polecacie z ich oferty?  Dużo pozytywów,  z tego co widziałem, ma "Orange is the New Black". 

Przede wszystkim jednak - raczej nie za bardzo mnie interesuje SF i horrory. 

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conan

Wielkie dzięki za odpowiedź, fajnie że nie tylko ja nie przepadam za "Domem z papieru". Jako ogromny fan prozy Sapkowskiego czekam z niecierpliwością na "Wiedźmina.

@kamil2505

Oprócz wymienionych u kolegi wyżej seriali, polecam "The Crown", "Narcos", oczywiście "House of Cards", ale to pewnie widziałeś w Ale kino.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505z takich nieoczywistych to polecam Undercover, według informacji podanej na początku oparty na faktach. Produkcja bodajże holenderska, Netflix kupił dystrybucję więc podpisali jako Original, ale nie przejmowałbym się tym ;).

 

Polecam też Mad Men (chyba jeszcze jest w ofercie?), Breaking Bad (jeśli nie oglądałeś), jego spin-off Better Call Saul, The Affair, ogólnie sporo ciekawych produkcji na licencji, bo te Netflixowe to ostatnio coraz większe badziewie.

 

Co do innych, to cieżko powiedzieć bo zależy czy np. lubisz jakiś sitcom czasem obejrzeć, bo jest parę ciekawych, można powiedzieć klasyków, czy bardziej jakiś kryminał albo dramat. Mimo wszystko że nie za bardzo ci podchodzi s-f to polecam Black Mirror, ale bez ostatniego sezonu.

Z dokumentów jest np. fajny Last Chance U (ale musisz mieć jakieś tam pojęcie o futbolu amerykańskim, wtedy cię wciągnie),  Nasza Planeta, świetne do przetestowania możliwości swojego tv pod 4K i HDR, dokumenty spod marki NOVA. Z animacji np. rewelacyjny BoJackHorseman czy Archer, jest też kilka sezonów Family Guy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamil2505 napisał:

Z racji tego,  że wkrótce będę mieć więcej wolnego czasu zastanawiam się nad zakupem Netfilx.  W takim razie pytanie do Was co polecacie z ich oferty?  Dużo pozytywów,  z tego co widziałem, ma "Orange is the New Black". 

Przede wszystkim jednak - raczej nie za bardzo mnie interesuje SF i horrory. 

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.  :)

"Orange is the New Black" to według mnie najlepszy zakończony (obok kolumbijskiego "Narcos") serial Netflixa. W przeciwieństwie do chociażby "House of Cards" i "Bloodline" gdzie spaprano ostatnie sezony i zakończenia tak tutaj trzymali względnie, równy, bardzo dobry poziom do końca.

 

Pozycja obowiązkowa to na pewno trzy sezony kolumbijskiego "Narcos". Z komediodramatów z półgodzinnymi odcinkami polecam "Love", z mini seriali "When They See Us",  z dokumentalno- przyrodniczych "Our Planet".

 

Z seriali jeszcze niezakończonych warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak "The Crown", "Mindhunter", "After Life", "Better Call Saul" i "Line of Duty". Uwielbiam też niemiecki "Dark", ale to bardziej dla fanów s-f i horrorów.  Jeśli z kolei szukasz czegoś lżejszego sprawdź "Good Girls", "Dead to me" czy "Sex Education".

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymienionych wyżej dorzucam też bardzo dobre komediowo-obyczajowe seriale "Grace and Frankie" i "Master of none"  (zwłaszcza drugi sezon).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...