Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

Dzięki @Conan za rekomendację filmu "Fatamorgana". Właśnie obejrzałem i jestem pod  ogromnym wrażeniem. Świetne kino.Polecam tym , którzy jeszcze nie widzieli.

• Thanks 1

Nowa animowana seria sci-fi "Love, Death & Robots" zbiera doskonałe recenzje (8.9/10 na IMDB z 30 tys. glosów).

Kolejna rzecz dorzucona do listy "do obejrzenia"... ;).

• Like 1

Posted (edited)
9 godzin temu, bugmenot napisał:

Nowa animowana seria sci-fi "Love, Death & Robots" zbiera doskonałe recenzje (8.9/10 na IMDB z 30 tys. glosów).

Kolejna rzecz dorzucona do listy "do obejrzenia"... ;).

Już dawno mam obejrzane.

Są lepsze i gorsze odcinki ale ogólnie fajny pomysł, zbiór takich animacji wykonanych przez różnych twórców (mamy też animację od Platige Image).

Edited by diabeu

Widzę ominęła mnie dyskusja na temat promowania lgbt w produkcjach netflixa.A akurat oglądam El Chapo(3 sezon zacząłem) i tam to jest dopiero sztucznie wciśnięty wątek gejowski 😂

• Upvote 1

Równie dobrze można powiedzieć, że sztucznie wstawiane są wątki heteroseksualne.

• Haha 1
  • Confused 2
  • Sad 1
  • Upvote 1

Posted (edited)
27 minut temu, Pawop napisał:

Równie dobrze można powiedzieć, że sztucznie wstawiane są wątki heteroseksualne.

Oglądasz czy tak sobie rzuciłeś żeby rozpocząć dyskusję?

Wątków hetero w nim nie ma,nawet nie ma scen łóżkowych o jakimś wyznawaniu uczuć nie wspominając.A skorumpowany pan polityk to się nawet w męskiej prostytutce zakochał,a źli koledzy z partii każą mu z "tym" skończyć jeśli chce zostać kiedyś prezydentem. No wcale to nie jest promowanie homo 🤣

Edited by levybydg
  • Upvote 3

Nie jest to promowanie, ale widać niektórzy mają z tym problem.

• Confused 3

Polecam tak jak inni w temacie "After Life". Świetny serial, mocno brytyjskie podejście do tematu jeśli chodzi o humor, realizację i cały styl i bardzo dobrze się to ogląda. Zostaje w głowie na długo 8,5/10.

Obejrzałem też film "Fatamorgana", twórcy "Contratiempo", bardzo podobały mi się zdjęcia i klimat, natomiast fabularnie reżyser moim zdaniem już zbytnio odleciał i jak to wszystko zaczyna się składać to nie ma tego efektu "wow" jak w "Contratiempo". Sam temat przewodni podróży w czasie i sposobu na nią mimo, że już używany w różnych filmach, tutaj nadal robi wrażenie - w necie nie ma za dużo spoilerów, więc też ich nie będe robił ;). Świetnie wypada Adriana Ugarte znana z "Julietty". Na sobotni wieczór bardzo dobra rozrywka. 7/10.

• Confused 1
  • Upvote 2

Posted (edited)
W dniu 29.03.2019 o 19:11, Rasheed napisał:

Na razie jeszcze niewiele recenzji i są średnie: https://mediakrytyk.pl/film/14267/the-highwaymen-2019

Spora rozbieżność ocen.

Ja po obejrzeniu skłaniam się ku tym pozytywnym. To dobre, trochę oldschoolowe kino, którego jest ostatnio niewiele. Świetny klimat Ameryki lat 30 i  doskonała obsada. Czego chcieć więcej? Dla wielu film może się okazać za bardzo przegadany, ale mnie to akurat nie przeszkadzało. Solidne 7/10.

Edited by Conan

Właśnie oglądam świetny dokument o wspinaczce na Dawn Wall.Świetny,zdecydowanie lepszy niż nagrodzony Oskarem dokument NatGeo

W dniu 29.03.2019 o 18:17, umek napisał:

Widział ktoś Highwayman?

Polecam. Dobry klimat. 

PS. Można sobie tylko wyobrazić taką parę jak Clyde i Bonnie w czasach Internetu. 

Posted (edited)

"Highwayman":też to oglądałem przedwczoraj. Trafiłem na ten film przez przypadek.Nie wiem dlaczego,ale w pewnym momencie podczas oglądania tego filmu miałem skojarzenie z filmem pt."Nietykalni".Bardzo dobre kino akcji .Polecam. 

Edited by ARTIPAPK

Skojarzenie z "Nietykalnymi" pewnie za sprawą Kevina Costnera. Podobnie ubrany w obydwóch filmach. 

Nasza Planeta w UHD pojawiła się dziś...i jakość wgniata!

Ktoś może polecić jak już ustawię hdr jakie następne ustawienia np. czy wyłączyć czysty obraz cyfrowy, jaki obraz wybrać np. standardowy czy ciepły itp. Z góry dzięki 

Im mniej włączonych sztucznych polepszaczy tym lepiej. Obraz ciepły podbija kolory na żywsze, ale czasem robi to zbyt mocno. Zostań przy standardowym.