Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie "Roma" ten średni początek wynagradza potem z dużą nawiązką, a jako całość zostaje w głowie w długo.

Nie jest wybitna (dlatego 8.5/10 z mojej strony), ale z puli oskarowej moim zdaniem najlepsza i obowiązkowa do obejrzenia dla fana kina.  A taką "Faworytę" (to jest dopiero film na "Nowe Horyzonty" i to raczej na taki seans o 15 ;)), a już na pewno "Bohemian Rapsody" jeśli chodzi o nominacje spokojnie wymieniłbym np. na "Pierwszego Człowieka".

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rasheed napisał:

Właśnie z powodu słabszej fabularnie pierwszej fazy filmu obniżam ocenę "Romy". Dla mnie film wybitny jest filmem udanym od początku do końca. W przypadku "Romy" gdyby nie rozgłos, gdyby to był film nieznany, to chyba odpuściłbym gdzieś po 20 minutach. "Green Book" tak krytycznie oceniany chociażby przez Raczka jest faktycznie filmem wtórnym, podobnym tematycznie do niejednego filmu już przez nas widzianego. Ale za to jak zrobiony, jak zagrany. Mogę mieć wrażenie, że już to gdzieś widziałem ale jeśli po seansie odczuwam zachwyt to mi to wystarcza. Kino ma zachwycać, unosić nas emocjami nawet jeśli czerpie z ogranych schematów. To nie są Nowe Horyzonty, to Oscary.

W pełni popieram- "Roma" jak wszystkie filmy Cuarona jest pozbawiona emocji, a trudno oglądając film zachwycać się tylko piękną formą, jeśli motywacje bohaterów są niejasne. O innych filmach chętnie porozmawiam w temacie o Oscarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrozumieć motywacje bohaterów "Romy" trzeba rzeczywiście mieć w sobie pewną dozę wrażliwości albo (i) życiowego doświadczenia, czego niektórym widzom pewnie brakuje, no ale na szczęście zawsze są do wyboru inne, prostsze w odbiorze filmy, także na Netflixie ;)..

 

A jeśli piszesz o braku emocji to chyba inny film oglądałeś.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tak Twoją opinie o "Romie" odebrałem :).

Arkon dorobił do niej jakąś swoją filozofię o braku emocji i chodziło mi wyłacznie o to co on napisał. Zresztą z tego co pamiętam z innych postów to film mu się ogólnie nie spodobał, zresztą jak i Netflix sam w sobie ;)).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 marca na Netflixie  premiera najnowszego filmu hiszpańskiego reżysera Oriola Paulo (twórcy "El Cuerpo" czy "Contratiempo") pod tytułem "Durante la tormenta" ("Fatamorgana"). Hiszpańska premiera kinowa odbyła się 30 listopada 2018 roku. W przeciwieństwie do ostatnich filmów tego reżysera pojawia się wątek s-f, a dokładniej podróży w czasie, ale zwiastun wygląda bardzo fajnie. Dla fanów hiszpańskiego kina rozrywkowego (czyli m.in dla mnie) pozycja obowiązkowa.

 

Jedną z ciekawych nowości niezapowiedzianych w marcowej rozpisce jest też francuski dramat kostiumowy "Mademoiselle de Joncquières" ("Madame J"). Film miał 6 nominacji do tegorocznych Cezarów i wygrał statuetkę za najlepsze kostiumy. Premiera 8 marca.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

To teraz wam zepsuje tą  zabawę. Serial jest z napisami, brak lektora . Tak panowie 8 sezonów. :lol2:  ;)

A podobno Amazon jest taki zły ;)

Tak na marginesie żona ogląda serial "The Colony" i tam dwa sezony również tylko napisy.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zdarzają się przypadki, że licencja zostaje przedłużona, dany tytuł wraca później czy pojawia się w innym serwisie, ale nigdy nie ma takiej pewności. Było już co najmniej kilka znanych seriali, które usunięto i nie wróciły. Takie rotacje w przypadku produkcji na licencji nie są czymś nadzwyczajnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 minuty temu, darius010 napisał:

Polecam zakładkę wkrótce w aplikacji na telefon. Swoją drogą, mogli by tą zakładkę dodać też na tv.

Na laptopie również jest ta zakładka. :D

 

Spoiler

1111.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według HDTV Polska filmy: Pogromcy duchów 2, Mój chłopak się żeni, Łatwa dziewczyna i Kod da Vinci są w 4K



Nie prawda, kończy im się licencja, mogą ją przedłużyć, lub nie.

Co nie prawda? Kończy im się licencja i znikają, to czy za jakiś czas pojawią się ponownie to inna sprawa. Co chwila coś z Netflixa znika, to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale to że kończy się licencja nie jest równoznaczne, że znikają. Zdarza się sytuacja, że licencja zostaję przedłużona. A piję do tego, że jest masa artykułów na portalach tematycznych w stylu: "to zniknie". A bywa różnie, zwłaszcza ostatnio.

 

@up tak te filmy są w 4K

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 11:31, Conan napisał:

Sporo dobrych rzeczy zniknie z Netflixa wraz z końcem marca. Głównie chodzi o produkcje BBC, ale nie tylko.

https://upflix.pl/aktualnosci/aktualizacja-oferty-netflix-polska-17-tytulow-do-usuniecia-2019-03-01

Dobrze że mam jeszcze HBO GO to tam sobie dokończę Ray Donovan. Tym bardziej że mają sezon więcej niż Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi kino hiszpańskie, to polecam ciekawy artykuł o licznych pozycjach z tego kraju w Netflixie. Z zeszłorocznego Tygodnia Kina Hiszpańskiego mamy 6 filmów (o ile dobrze poszukałem), w artykule jest info, że z tegorocznego programu jak na razie tylko 1.

 

http://pelnasala.pl/netflix-po-hiszpansku/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnio dodanych hiszpańskich filmów mogę polecić wspomnianego w tym artykule "Syna zemsty" ("Tu hijo"). Bardzo klimatyczny, dobrze zagrany (w zasadzie to popis jednego aktora) z dosyć zaskakującą końcówką. Nie jest to klasyczne kino zemsty, choć na takie początkowo się zapowiada.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...