Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Globus903: Jeśli interesują Cię nowości kinowe to odpuść sobie Netlflixa, jeśli wybrane starsze produkcje amerykańskie, to może coś znajdziesz dla siebie. Generalnie Netflix serialami stoi.

 

Nareszcie dobry serial w Netflixie bo już w tym roku zwątpiłem w ten serwis, szczególnie porównując go w tym roku do HBO GO. "The Kominsky Method" to fantastyczny komediodramat ze świetnymi dialogami, humorem, dobrymi aktorami. Obejrzałem tylko 2 odcinki (łącznie jest 8 po ok 30 min) ale gdybym miał czas to obejrzałbym wszystko naraz. Rewelacja. Aż dziwne ze Netflix wiele głupich seriali promuje nachalnie gdzie się da a o tym praktycznie nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Kominsky Method" na drugim miejscu w polecanych rzeczach w apce. Trzeba oglądać dobre rzeczy na Netflixie to takie też będą proponowane ;D.

@Globus903 jeśli interesują Cię filmy o których pisze się wszędzie  tak jak nowe ekskluzywne produkcje braci Coen, Cuarona itd to bierz Netflixa. A czy są one dobre czy złe to inna sprawa. Natomiast jeśli lubisz oglądać to co było w kinie rok później to nie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bugmenot napisał:

Ja mam "Kominsky Method" na drugim miejscu w polecanych rzeczach w apce. Trzeba oglądać dobre rzeczy na Netflixie to takie też będą proponowane

@Globus903

 

Nie chodzi mi o proponowanie w serwisie bo jest mi to zupełnie niepotrzebne. Bardziej mi chodzi o reklamy w innych serwisach, zapowiedzi, recenzje (dziennikarze dostają do obejrzenia seriale przed premierą ale nie wszystkie - te które Netflix zdecydował się bardziej promować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przekonaj się do tego promowania, bo to te "trafy" w 90% potem pokrywają się z moim gustem, bo algorytm działa świetnie.

A co do recenzji - jest w Spiders Web, jest w Serialowa.pl, jest w The Atlantic itd, czyli tam gdzie zwykle zaglądam ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też trochę wina samego Netflixa, bo wiadomo, że serial "zginie", kiedy został udostępniony w ten sam dzień co "Narcos" i "The Ballad of Buster Scruggs". Poza tym dla portali  w pierwszej kolejności liczy się klikalność, więc piszą głównie o bardziej popularnych produkcjach. Jeszcze nie widziałem "The Kominsky Method", ale mam wrażenie, że mimo znanej obsady pozostanie dosyć niszowym serialem jak chociażby "Master of None".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaźna lista, ale dużo niewiadomych i mało tzw. pewniaków. W tamtym roku w grudniu mieliśmy jeszcze niespodziankę w postaci "Black Mirror" (nie wiadomo jak w tym) i nowy sezon "The Crown". Oczywiście nie narzekam,  bo teraz będzie za to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku ("Roma") i kolejny po "Dark" świetnie zapowiadający się niemiecki serial ("Berlińskie psy"). Dla miłośników kina festiwalowego oprócz "Romy", która jest meksykańskim kandydatem do Oscara pojawi się jeszcze tegoroczny... urugwajski kandydat do Oscara. Mowa o bardzo dobrze ocenianym na festiwalach filmie "Noc przez dwanaście lat". W Polsce miał on premierę na 34. Warszawskim Festiwalu Filmowym, gdzie zajął trzecie miejsce w Plebiscycie Publiczności w kategorii najlepszy film.

 

Netflix podpisał długoterminową umowę z wytwórnią Paramount dotyczącą produkcji wybranych filmów na wyłączność dla platformy.

https://www.wprost.pl/prime-time/10169165/paramount-i-netflix-lacza-sily-konkurencja-pojdzie-w-ich-slady.html

 

 

 

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kkzk81 napisał:
Czekam na kolejne sezony: "Salvation", "Timeless" i "Strzelec".

"Salvation" powinien niedługo się pojawić. "Strzelec" został skasowany i nie będzie czwartego sezonu. "Timeless" również został skasowany, ale będzie dwuczęściowe zakończenie.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Conan napisał:

Dla miłośników kina festiwalowego oprócz "Romy", która jest meksykańskim kandydatem do Oscara pojawi się jeszcze tegoroczny... urugwajski kandydat do Oscara. Mowa o bardzo dobrze ocenianym na festiwalach filmie "Noc przez dwanaście lat". W Polsce miał on premierę na 34. Warszawskim Festiwalu Filmowym, gdzie zajął trzecie miejsce w Plebiscycie Publiczności w kategorii najlepszy film.

 

Dzięki za ten cynk, łatwo przeoczyć takie perełki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Conan napisał:

Netflix podpisał długoterminową umowę z wytwórnią Paramount dotyczącą produkcji wybranych filmów na wyłączność dla platformy.

https://www.wprost.pl/prime-time/10169165/paramount-i-netflix-lacza-sily-konkurencja-pojdzie-w-ich-slady.html

A dotyczy to chociaż Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Po prostu oprócz filmów przeznaczonych do standardowej dystrybucji kinowej Paramount będzie produkował również filmy dla Netflixa, które jako tzw. "Netflix Original" będą trafiać wyłącznie na tę platformę. Do tej pory Netflix kupował od studia prawa do wybranych filmów jak to miało miejsce w przypadku  "Paradoks Cloverfield". Taka sama sytuacja dotyczy "The Irishman" Martina Scorsese z Alem Pacino i Robertem de Niro czy "Triple Frontier" J.C Chandora  z Benem Affleckiem, które będą mieć premierę w 2019 roku.

 

4 godziny temu, kkzk81 napisał:

Szkoda "Timeless" i "Strzelca". Podobały mi się te seriale. Co do "Salvation" to czytałem pochlebne recenzje na temat drugiego sezonu.

Według informacji z dzisiaj "Salvation" zostało skasowane po 2 sezonie, który skończył cliffhangerem. Tym samym, o ile nic się nie zmieni serial nie doczeka się godnego zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 21:39, lokam napisał:

"House of Cards" - Ostatni sezon, to katastrofa. To niewątpliwe największe rozczarowania tego roku na Netflixie. Myślałem, że sezon uratuje Robin Wright, ale nawet tak znakomita aktorka nie urchroniła serialu przed katastrofą. Nic w tym sezonie nie można pochwalić, wszystko zawiodło.

 

Dziś skończyłem i scenariusz i to jak został poprowadzony to już nie political fiction, ale fantastyka ;). Scenarzyści odpływali w poprzednich sezonach, ale tutaj jest apogeum.

Moim zdaniem były dobre momenty, nawet może z dwa odcinki by się z tego zebrały, ale im dalej w las tym gorzej, finalnie jakieś 4.5/10 ;).

No i warto wspomnieć, że jest sporo błędów w napisach, jeszcze tylu w jednym tłumaczeniu nie widziałem na Netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, ostatni sezon HoC to rozczarowanie. Kevina S. brakuje bardzo. Jak dla mnie tylko jeden odcinek był świetny (5ty lub 6ty, nie pamiętam dokładnie). Całościowo 5/10. 

 

Z innych rzeczy, które ostatnio oglądałem na Netflixie:

- Better Call Saul (sezon 4) - 8/10,

- Rozczarowani (sezon 1) - 7/10,

- Jaki ojciec, taka córka - 5/10,

- 22 lipca - 6.5/10.

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoska wersja jest świetna i wydaje mi się, że jeśli ktoś ją widział to oglądanie francuskiego remake'u nie ma sensu.

 

Ciekawa premiera będzie też 30 listopada - film "Time Share" (w oryginalne "Tiempo compartido"), który był wyświetlany na tegorocznym festiwalu Sundance i wygrał w kategorii najlepszy scenariusz zagraniczny. Podejrzewam, że to specyficzne kino, ale oceny na Rotten są bardzo dobre.

 

Prawdopodobnie w grudniu zobaczymy specjalny (świąteczny?) odcinek "Black Mirror".

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/11/21/black-mirror-netflix-bandersnatch/

 

Jako fan europejskich produkcji czekam również na ten niemiecki serial. Grudzień zapowiada się więc dużo lepiej niż na początku mogło się wydawać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...