Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za to film "Contratiempo" świetny. 

Genialny, myślałem że to prostolinijne filmidło, a na koniec czułem się jakbym dostał łopatą po głowie ;)

 

Dziś ukończyłem 2 sezon "Dom z papieru". Dobry, ale chwilami nieco przeciągnięty na siłę.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszy odcinek "Stranger Things" i niespecjalnie mam ochotę na kontynuację. W dalszych odcinkach jest odrobinę mniej naiwnie? Za to film "Contratiempo" świetny.

Nie wiem czy mniej naiwnie, ale pierwszy odcinek też mnie nie przekonał. Dodam, że ostatecznie obejrzałem wszystkie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ozark" był dla mnie rozczarowaniem. Po wielu bardzo pozytywnych ocenach i recenzjach (oraz porównaniach z "Breaking Bad") spodziewałem się naprawdę świetnego serialu, a dostałem co najwyżej niezły. 2 sezon raczej sobie odpuszczę, więc na razie wygląda na to, że z sierpniowych nowości na Netflixie będę oglądał tylko "Better Call Saul". Zapowiedzi nowych seriali na sierpień czy wrzesień (a przynajmniej te znane) też nie napawają optymizmem.

 

Z tegorocznych nowości czekam jeszcze na "Dogs of Berlin", "The Ballad of Buster Scruggs", "Maniac" i "1983". Jest duża szansa, że coś z tego zestawu się uda.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni zaprzestali kupować wysokobudżetowe produkcję od stacji tv. Mają te zamówione przez siebie i czasem coś trafią jak "Dom z papieru".

 

Nie wiem, może już platformy OTT w Polsce są na tym etapie, że koniec z inwestycją w przyszłość i chcą na siebie zarabiać. Czyli mało abonentów, słabsza oferta. Showmax dla porównania poprzestał na Marvelu i nic mocnej nie inwestuje.

 

Lipiec słaby w Netflix, ale generalnie na świecie też. Sierpień też zapowiada się na słaby. Pytanie dlaczego nie uzupełniają sezonów w obecnych już serialach np. DC?

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darius010 już Cię raz pytałem i nie dostałem odpowiedzi, ale pytam ponownie. Co takiego Twoim zdaniem jest dobrego do kupienia na rynku czego jeszcze nie ma?


Większość nowych seriali z ABC/NBC/CW itd w tym roku dostała cancele po pierwszym sezonie, albo z powodu oglądalności, albo z powodu innych wydarzeń ("Roseanne"). Nieliczne wyjątki (jak "Good Girls") są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj Showmax do Netflixa.

To zupełnie inna liga. Takie premium dla mniej wymagających. ;)

Po kilkunastu dniach testowania Netflixa wcale nie uważam, że to platforma dla wymagających. Wiele wysoko ocenianych produkcji jak "Stranger Things" czy "Dark" dla mnie są po prostu słabe i kultowa "Gra o tron" to przy nich arcydzieło. Oczywiście można znaleźć niezłe produkcje jak "The Crown" czy "Narcos" oraz kilka filmów, jednak dużo wyżej cenię sobie HBO. Oby nie poszło ono na ilość jak ta platforma. Darmowe uzupełnienie ok, płacić za Netflixa na pewno nie zamierzam, choć przyznaję że PR mają genialny, ale chyba tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoż innego można było się spodziewać..

Ale i tak cieszy, że znalazłeś chociaż "kilka filmów", bo jeszcze jakiś czas temu podobno nie było w Netflixie nic wartego uwagi.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu dniach testowania Netflixa wcale nie uważam, że to platforma dla wymagających. Wiele wysoko ocenianych produkcji jak "Stranger Things" czy "Dark" dla mnie są po prostu słabe i kultowa "Gra o tron" to przy nich arcydzieło. Oczywiście można znaleźć niezłe produkcje jak "The Crown" czy "Narcos" oraz kilka filmów, jednak dużo wyżej cenię sobie HBO. Oby nie poszło ono na ilość jak ta platforma. Darmowe uzupełnienie ok, płacić za Netflixa na pewno nie zamierzam, choć przyznaję że PR mają genialny, ale chyba tylko to.

i tu jest największe wyzwanie dla Netflixa.Zastapic tv a nie być uzupełnieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrze zastąpić polskie kanały serialowe to trzeba mieć Netflixa i HBO GO.
Bo na tym pierwszym jest "Friends", natomiast HBO GO ma "Big Bang Theory" i "Modern Family". Kwestia kto kupi jeszcze "How I Meet Your Mother" i mamy 3/4 ramówki najpopularniejszych kanałów tematycznych z zagranicznymi serialami obskoczone :). A no jeszcze o "CSI" zapomniałem, to Amazon ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek, Netflix zawsze będzie uzupełnieniem telewizji tradycyjnej. Ten kto myśli inaczej lekko naiwnym jest. :cool:

Netflix może i tak, ale generalnie streaming (bez znaczenia w tym momencie jaka to będzie marka) w przyszłości wygra z płatną telewizją. Przynajmniej jeśli chodzi o serial i film. To maksymalnie kwestia kilkunastu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darius010 już Cię raz pytałem i nie dostałem odpowiedzi, ale pytam ponownie. Co takiego Twoim zdaniem jest dobrego do kupienia na rynku czego jeszcze nie ma?

 

Większość nowych seriali z ABC/NBC/CW itd w tym roku dostała cancele po pierwszym sezonie, albo z powodu oglądalności, albo z powodu innych wydarzeń ("Roseanne"). Nieliczne wyjątki (jak "Good Girls") są dostępne.

Przecież to wystarczy wejść na stronę jakiś stacji tv i wybrać. Nawet jeśli duża część seriali została skasowana to w chwili premiery nikt tego nie wiedział. Caste Rock, pewnie nie będzie bo po co? Seriali Amc nie da się kupić, jakoś w innych krajach się da. Dodać kolejne sezony do seriali DC też nie można. Mimo że wszystkie seriale DC i wszystkie SyFy są w Netflix, to Krypton w HBO. Supernatural i Power nigdzie w Polsce. Seriale Hulu w HBO i Showmaxie, ale nie w Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix może i tak, ale generalnie streaming (bez znaczenia w tym momencie jaka to będzie marka) w przyszłości wygra z płatną telewizją. Przynajmniej jeśli chodzi o serial i film. To maksymalnie kwestia kilkunastu lat.

 

Idąc tym tokiem rozumowania ja oglądam stream od 10 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wystarczy wejść na stronę jakiś stacji tv i wybrać. Nawet jeśli duża część seriali została skasowana to w chwili premiery nikt tego nie wiedział. Caste Rock, pewnie nie będzie bo po co? Seriali Amc nie da się kupić, jakoś w innych krajach się da. Dodać kolejne sezony do seriali DC też nie można. Mimo że wszystkie seriale DC i wszystkie SyFy są w Netflix, to Krypton w HBO. Supernatural i Power nigdzie w Polsce. Seriale Hulu w HBO i Showmaxie, ale nie w Netflix.

 

Myślałem, że piszesz o premierach, a wyjeżdzasz ze starociami odpowiednimi dla kanałów FTA... No spoko, to są dobre tytuły, ale po co to komu w tym momencie ;). Wątpie, że przyciągnie userów dodanie tego typu rzeczy do oferty. A "Castle Rock" pewnie będzie w Shomaxie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wystarczy wejść na stronę jakiś stacji tv i wybrać. Nawet jeśli duża część seriali została skasowana to w chwili premiery nikt tego nie wiedział. Caste Rock, pewnie nie będzie bo po co? Seriali Amc nie da się kupić, jakoś w innych krajach się da. Dodać kolejne sezony do seriali DC też nie można. Mimo że wszystkie seriale DC i wszystkie SyFy są w Netflix, to Krypton w HBO. Supernatural i Power nigdzie w Polsce. Seriale Hulu w HBO i Showmaxie, ale nie w Netflix.

To chyba normalne, że jeśli na rynku jest kilku graczy to seriale są "porozrzucane"? Nigdy nie będzie tak, że wszystko znajdziesz w jednym miejscu. "Castle Rock" to produkcja Warner Bros (dla nas w tym momencie nie ma znaczenia, że w USA serial będzie pokazywać Hulu), a ich produkcje pojawiają się zarówno w HBO, Netflixie, Canal+ czy nawet AXN. Trudno więc na tę chwilę powiedzieć, kto w Polsce kupił prawa. Ostatnio najwięcej ich seriali trafia do HBO. "Opowieść podręcznej" jest premierowo w Showmaxie, bo platforma ma umowę z MGM. Tak jak już pisałem - nie ma znaczenia, że serial w USA jest na Hulu. Liczy się to kto ma prawa poza USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nikt nie kupi zagranicznych praw do "Castle Rock", to najprawdopodobniej będzie na HBO, jak wspominał @Conan. Hulu przeważnie nie zatrzymuje dla siebie międzynarodowych praw, więc ważne kto produkuje dla nich te seriale. Ponadto nie ma się co spodziewać ekspansji tego serwisu, jak w przypadku Netflixa czy Prime Video.

 

@umek, swoje swoimi, ale inwestują też w licencje i tak będzie jeszcze przez dłuższy czas.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...