Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Bobby Robson - więcej niż trener" - Pozycja obowiązkowa dla każdego kibica. Znakomity dokument o wybitnym trenerze i niezwykłym człowieku. Unikalne materiały archiwalne, film zrobił na mnie ogromne wrażenie.

"Sunderland aż po grób" - Serial jest zapisem ostatniego sezonu Sunderlandu w Championship. Pokazuje jak ten klub jest ważny dla społeczności tego miasta. Upadek tego klubu wpływa też na pracowników klubu. Cały serial fajnie się ogląda, ja po obejrzeniu tego serialu z większą uwagą obserwuje League One i mam nadzieję, że klub ten szybko awansuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w usłudze pojawił się (pierwszy?) "film interaktywny" - Black Mirror: Bandersnatch. Ktoś może już oglądał i podzieli się wrażeniami? Jak wybiera się możliwe twisty fabularne? Czy dużo jest takich wyborów podczas filmu? A może w ogóle niczego się nie wybiera? :)

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
1 godzinę temu, NobelM napisał:

Widzę, że w usłudze pojawił się (pierwszy?) "film interaktywny" - Black Mirror: Bandersnatch. Ktoś może już oglądał i podzieli się wrażeniami? Jak wybiera się możliwe twisty fabularne? Czy dużo jest takich wyborów podczas filmu? A może w ogóle niczego się nie wybiera? :)

Były też bajki  : " Kot w butach" oraz "Minecraft". Wybiera sie , jak potoczy sie dana scena. Córce podobało się. 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minecraft: Story Mode to i tak nic nowego. Zwyczajny port tego co wyszło parę lat temu na PC i konsolach. Jedyny plus tego, to polskie tłumaczenie. Netflix wchodzi w coś co w grach już jest od wielu, wielu lat.

 

Jak ktoś lubi takie filmy interaktywne, to polecam Late Shift od Wales Interactive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix w 2019 seriale:

 

Od DC Universe:

- Doom Patrol 
- Young Justice (3 sezon)

- Swamp Thing 
- Stargirl 
- Harley Quinn (2019/2020)

 

Od Marvel:

- Jessica Jones (3 sezon)

 

Od Syfy:

- Nightflyers

- Van Helsing (3 sezon)

 

Netflix Originals (wyprodukowane dla Netflixa, tylko tam dostępne) 

- Wiedźmin 

- Dom z papieru (przejęty, 3 sezon) 

- Lucifer (przejęty, 4 sezon) 

- Ty (przejęty, 2 sezon)  

- Dark (2 sezon)

- Stranger Things (3 sezon)

- Mixtape (przejęty) 

- Designated Survivor (przejęty, 3 sezon) 

- Locke & Key

- Russian Doll

- Wieczna wiedźma

- Chilling Adventures of Sabrina (2 sezon)

- Undercover

- Orange Is the New Black (7 sezon)

- 13 powodów (3 sezon)

- Ozark (3 sezon) 

- Glow (3 sezon)

- Atypowy (3 sezon)

- Mindhunter (2 sezon)

- The Crown (3 sezon)

- The End of the F***ing World (2 sezon)

- H (Hache)

- Bard of Blood

- Altered Carbon (2 sezon)

- Narcos: Meksyk (2 sezon)

- The Rain (2 sezon) 

- Cursed

- Another Life

- White Lines

- Madam C.J. Walker

- Central Park Five

- Wu Assassins

- Drakula

- V-Wars

 

Nie wymieniłem seriali zapowiedzianych na styczeń, zresztą jest według zapowiedzi znaczenia, znacznie więcej. Wygląda, że 2019 to będzie mocny rok.     

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ozark", "Mindhunter", "Narcos: Meksyk", "The Crown" - jestem pewien,  że te seriale utrzymają swój wysoki poziom. 

"Wiedźmin", "Dom z papieru" "Dark" - tu już takiej pewności nie mam. Szczególnie czekam na "Dark".

Faktycznie szykuje się mocny rok, w tym odchodzącym roku nie było tylu hitów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko "Dark" mega serial, "The Crown" jeszcze nie oglądałem, ale po próbach oglądania 1 odcinka mnoe nie wciągnął osobiście...nie kieruję się nigdy opiniami "z internetu", wielokrotnie miałem okazję być zadowolony z filmu/serialu mimo negatywnych opinii. Ogólnie tylko niewielki procent seriali Netflixa obecnie trzyma poziom, chyba że ktoś mieści się w kategorii "gimbo" bez obrażania, to znajdzie jakieś dedykowane twory dla siebie, o filmach typowo Netflixowych się nie wypowiadam bo głównie dno, poza drobnymi wyjątkami.

Jak coś jest "dobre" to nie potrzeba 4K HDR czy innego bajzlu default_smile.png

Do serialii Polskich z góry jestem uprzedzony, mimo że oglądałem ostanie produkcje...

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość seriali mają na licencji i 99% o tym nie wie...problem w tym że jest gro seriali/filmów zachwalanych przez np. "szafiarkę" nię mającą nic wspólnego z życiem realnym...osobiście czsami zatrzymuję się na Filmbox Arthouse i po 5 minutach oglądam "gniota" made in italy bądź RPA z napisami króry dla mnie jezt lepszy niż "Nowość" Netflixa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciekawiej niż "Wiedźmin" zapowiada się ten projekt.

https://naekranie.pl/aktualnosci/netflix-zamawia-serial-o-wspolczesnym-mesjaszu-2591302

 

Z kontynuacji czekam na "The Crown", "Mindhuntera", "Narcos", finałowy sezon OiTNB i "Dark". Najbardziej obawiam się o poziom tego ostatniego, biorąc pod uwagę świat wykreowany przez twórców.

 

Liczę też na przynajmniej kilka dobrych filmów. Największym wydarzeniem będzie prawdopodobnie premiera nowej produkcji Martina Scorsese, ale mam też na uwadze kilka innych tytułów. Oczywiście głównie ze względu na mocną obsadę czy twórców, bo trudno przewidzieć, jaki będą prezentowały poziom.

 

Tutaj krótka lista:

 

"The Laundromat" - film Stevena Soderbergha opowiadający głośną historię wokół skandalu "Panama Papers". W rolach głównych Meryl Streep, Antonio Banderas i Gary Oldman.

 

"The King" - film o młodości Henryka V.  W roli głównej Timothée Chalamet ("Tamte dni, tamte noce").

 

"The Highwaymen" - dramat kryminalny opowiadający nieznaną historię policjantów, którzy dopadli Bonnie i Clyde'a. W rolach głównych Woody Harrelson i Kevin Costner

 

"The Boy Who Harnessed the Wind" - nieszablonowo myślący chłopiec szuka sposobu na uratowanie swojej wioski w Malawi przed głodem. Dramat oparty na niezwykłej prawdziwej historii Williama Kamkwaby. W jednej z głównych ról Chiwetel Ejiofor ("Zniewolony")

 

"The Last Thing He Wanted" - polityczny thriller reżyserki "Mudbound" z Benem Affleckiem  i Anne Hatwahay.

 

"Velvet Buzzsaw" - horror w reżyserii Dana Gilroya ("Wolny strzelec"). W rolach głównych Jake Gyllenhaal, Rene Russo, John Malkovich i Toni Collette.

 

"Murder Mystery" - po europejskich wakacjach na jachcie miliardera nowojorski policjant i jego żona zostają głównymi podejrzanymi, gdy ich gospodarz zostaje zamordowany. W rolach głównych Jennifer Aniston, Adam Sandler i Luke Evans.

 

Z ostatnich zapowiedzi nieźle wygląda "Potrójna granica". Może to być przyzwoite kino akcji.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Conan
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, Wy czytacie te pseudo recenzje do swoich rzeczywistych gustów? Osobiście czasami się posiłkuję, ale głównie to jest [beep]o prawda, nie będę dalej kontynuował ze względu na brak opisujących sytuację...konkludując, jak nikt Ci nie zapłaci za opinię to olej ją i bądź jedyny że Tobie się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na 25 stycznia w serwisie ma pojawić się 8 odcinkowy serial "Kingdom".

Ciekawie się zapowiada. 

https://m.filmweb.pl/serial/Kingdom-2018-788835

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Wczoraj w "Netflix" niespodziewanie wyszukałem sobie film  "Ostatni Mohikanin" z 1992 roku (klasyka). Nawet nie przypuszczałem, że znajdę taką starą produkcję. Teraz widzę, że baza filmowa jest potężna, tylko trzeba samemu wyszukiwać interesujące pozycje. "Ostatni Mohikanin"  u mnie w obrazie 5,53 Mb/s/1080 z napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyki jest całkiem sporo, a w oficjalnych zapowiedziach pojawiają się głównie nowości, więc można łatwo przegapić coś ciekawego.

 

Oprócz wyszukiwania na podstawie tytułów polecam też wpisywać kody.

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/netflix-tajne-kody-dzieki-ktorym-korzystanie-z-serwisu-bedzie-o-wiele-latwiejsze-poznaj-sztuczke-uzytkownikow-lista-kodow-jak-wpisac-kod-65102.html

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie znałem, jedynie w Android TV wpisywałem do wyszukiwarki np "kino francuskie" i coś tak znajdował. Niestety, kiepsko w Netfllixie z filmami spoza USA. Brak takich uznanych reżyserów, jak Bergman, Antonioni, Haneke, Dardenne, Dolan, Ceylan i możnaby tak długo wymieniać. Niewiele filmów polskich. Przeglądając filmy z konkursu głownego w Cannes z ostatnich lat, też trudno tam cokolwiek znaleźć. Brak wielu filmów europejskich, nawet tych bardziej komercyjnych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Netflix to głównie amerykańskie filmy. Mają umowy z największymi wytwórniami, jak Paramount, Sony, Disney, Universal czy WB, ale kino polskie i europejskie to w zasadzie tylko nieliczne produkcje Kino Świat. Oczywiście nie biorę pod filmów do których nabyli globalne prawa.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...