Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.12.2018 o 09:45, Solderowy123 napisał:

Dziś w ofercie pojawiły się filmy WB z 2017 roku.

https://upflix.pl/aktualnosci/aktualizacja-oferty-netflix-polska-2018-12-04

 

Od razu uprzedzam, że te tytuły wciąż są dostępne na HBO GO. Pytanie, czy Netflix zakupił sublicencję, czy już minął okres czasu "okienka premium" dla powyższych produkcji

 

16 minut temu, Pawop napisał:

Nikt nie zauważył, ale w Netflixie pojawiły się filmy WB.

Jednak ktoś wcześniej zauważył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z końcem roku z Netflixa znikną dwa znane seriale Showtime - "Dynastia Tudorów" (będzie do 31 grudnia) i "Dexter" (do 5 stycznia).

 

Gdyby ktoś akurat był w trakcie oglądania to czasu jest mało. Oczywiście "Dexter" jest także w HBO GO i Showmaxie, a "Dynastia Tudorów" pojawi się w prawdopodobnie w Amazonie (serial ma polskie napisy i lektora, ale na razie nie jest dostępny w Polsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za późno informują o takich ruchach. Szkoda, że nie ma informacji do kiedy mają prawa, już nawet HBO o tym nie informuje (przynajmniej w tej nowej apce Android TV).

 

Zapłacili za kolejny rok "Przyjaciól" 100 mln $, więc muszą gdzieś zaoszczędzić ;)

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko moje odczucie, ale porównując ofertę Netflixa z jego początków do tego co np. będzie w grudniu to obniżono loty. Chyba, że stawiają na innego widza. Bo dla mnie w ciągu ostatnich miesięcy nie ma nic zachęcającego do odnowienia abonamentu. Grudzień zapowiada się słabiuteńko.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Pamietam jak rok temu spierałem się tu z Arkonem który serwis lepszy, Netflix czy HBO. Kończący się rok jest tak tragiczny, że nigdy bym się już takiej polemiki nie podjął. Gdyby nie to, że konto mam współdzielone to przy tej cenie bym z subskrypcji zrezygnował. Netflix w tym roku jest słaby w Originals i słaby w zakupie obcych licencji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza "Roma" zapowiada się bardzo "słabiutenko". Do tego 13 nominacji do Zlotych Globów dla produkcji Netflixa (i 9 dla HBO). W [beep]ach się przewraca, jak to mawiają ;).

Przy okazji - obejrzałem w końcu "Mute", korzystając z dłuższej podróży (mimo której ciężko było i tak ten film w całości obejrzeć). Słabe scenariuszowo, aktorsko niewiele lepsze. Fajne futurystyczne Niemcy, ale to wszystko. Taka zapchajdziura na 4/10.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że wszystko w Netflixie jest kiepskie. Fakt dobrego filmu (Roma) nie zmienia mojej opinii, ponieważ przy tej ilości nowych pozycji i przy tej cenie powinno być zdecydowanie więcej dobrych seriali (filmów nie oczekuję bo prawa są i tak porozdzielane). Dużo więcej dobrych seriali obejrzałem w tym roku w HBO niż w Netflixie w którym kojarzę tylko "The Kominsky Method".

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu i tu obejrzałem wiele seriali, które sprawiły mi przyjemność - od "BoJack Horseman", "Good girls", czy "Grace and Frankie" przez "Lost in Space", po "Ślepnąc od swiateł" i "Skandal w angielskim stylu". Do tego kilkanaście filmów i dokumentów. A nadal na liście mam jeszcze pełno rzeczy do obejrzenia. Narzekanie na ofertę Netflixa czy HBO GO to trochę jakby wejść do dwupiętrowego hipermarketu i narzekanie, że nie ma nic do kupienia - po prostu trzeba umiejętnie poszukać.

Edytowane przez bgmnt
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To nie jest wątek o stacji CANAL+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rasheed napisał:

Nie powiedziałem, że wszystko w Netflixie jest kiepskie. Fakt dobrego filmu (Roma) nie zmienia mojej opinii, ponieważ przy tej ilości nowych pozycji i przy tej cenie powinno być zdecydowanie więcej dobrych seriali (filmów nie oczekuję bo prawa są i tak porozdzielane). Dużo więcej dobrych seriali obejrzałem w tym roku w HBO niż w Netflixie w którym kojarzę tylko "The Kominsky Method".

Dokładnie mam takie same odczucia. W sumie jeszcze kilka miesięcy temu sam stawiałem dużo wyżej ofertę Netflixa niż HBO, a teraz się to odwróciło. @bugmenot wypowiadasz się jakbyś był fanem samego serwisu, a nie treści. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guyja nie z tych ;). Natomiast doceniam jak Netflix zmienił rynek, tworzy ekskluzywne treści, w jakiej jakości można go oglądać itd. HBO GO też jest bardzo dobre, ale ofertowo i jakościowo to niestety niższy pułap, co też widać po cenie.

Oczywiście nikomu nie zabraniam preferować tego serwisu (czy nawet Showmaxa bo "Rojst" był świetny), ale pisanie o ofercie Netflixa, że była w tym roku tragiczna to srogie przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Natomiast doceniam jak Netflix zmienił rynek, tworzy ekskluzywne treści, w jakiej jakości można go oglądać itd.

 

Obojętnie jak potoczą się losy tego serwisu to zawsze będę ich chwalił za to, że byli pod wieloma względami pionierami. Sposób oferowania treści, jakość, aplikacja, brak umowy, profile. To są rzeczy godne pochwały, które zmieniają rynek bo konkurencja musi się dostosować. Gdyby nie Netflix to HBO nie oferowałoby serwisu bez zobowiązania. Może w ogóle by nie było czegoś takiego?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot nie pisałem, że w tym roku oferta tragiczna. Ogólnie serwis na zdecydowany plus i przede wszystkim serialami zapewniali dużo rozrywki. Jednak ostatnie miesiące w moich oczach wypadają słabo. Pewnie bym miał inną opinię, gdyby np. "House of Cards" nie było pozbawione najważniejszej postaci albo własne produkcje były lepszej jakości. Muszę skrytykować, bo grudzień naprawdę niczym nie zachęca, żeby subskrybować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2018 o 10:07, Rasheed napisał:

Zapłacili za kolejny rok "Przyjaciól" 100 mln $, więc muszą gdzieś zaoszczędzić ;)

Nie dziwię się. "Przyjaciele" oglądają się pewnie chętniej niż większość nowych produkcji platformy. Sam obejrzałem w tym roku po raz kolejny ten serial mimo, że mam zaległości w nowościach.

 

Netflix jest ostatnio słabszy, ale jeszcze nie na tyle słaby, żebym z niego zrezygnował. "The End of the F***ing World", "Tabula rasa", finałowy sezon "Love", przedostatni sezon OitNB, mój ulubiony "Better Call Saul" czy ostatnio nowe "Narcos" - to tylko część dobrych i bardzo dobrych tytułów, które zobaczyłem w 2018 roku. Było też kilka udanych filmów ( m.in "The Ballad of Buster Scruggs", "Private Life" czy "Calibre"), a kilka pozycji czeka jeszcze w mojej kolejce, więc nie narzekam.

 

Oczywiście nie brakowało słabych i bardzo średnich produkcji, ale miałem na tyle ostrą selekcję, że tych rozczarowań nie było tak dużo. Największy zawód to filmy, które na pierwszy rzut oka zapowiadały się ciekawie ("Mute", "The Outsider" i inne). Jeśli chodzi o seriale rozczarował mnie "Altered Carbon" czy świetnie oceniany "Nawiedzony dom na wzgórzu".

 

Chyba pierwsza w Polsce recenzja drugiego niemieckiego serialu Netflixa. Niezbyt przychylna.

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/berlinskie-psy-recenzja-kolejny-kiepski-serial-od-netflix-warto-obejrzec-dogs-of-berlin-68536.html

 

Dla zainteresowanych - lista kin w Polsce, które pokażą film "Roma".

https://romafilm.pl/

 

 

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny początek roku, m.in "Pose", wszystkie sezony "Jak poznałem waszą matkę", "Synów Anarchii" i "Prison Break" , 6 sezonów "Homeland", Sex Education" z Gillian Anderson, 2. sezon "Punishera" (na razie bez dokładnej daty), finałowe sezony "Serii niefortunnych zdarzeń" i "Unbreakable Kimmy Schmidt", a także nowe odcinki "Grace i Frankie" oraz "Przyjaciół z uniwerku". (http://www.serialowa.pl/194872/premiery-seriale-netflix-styczen-2019/)

 

https://antyweb.pl/co-nowego-styczen-netflix-lista-nowosci-filmy-seriale/

 

Z filmów tradycyjnie nic ciekawego nie dostrzegam, jeśli ktoś coś wyłapie to proszę o cynk. Miał być belgisjki "Girl" ale w spisie nie ma.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rasheed napisał:

Z filmów tradycyjnie nic ciekawego nie dostrzegam, jeśli ktoś coś wyłapie to proszę o cynk. Miał być belgisjki "Girl" ale w spisie nie ma.

Może przełożyli premierę albo nie umieścili w spisie. Trudno powiedzieć, bo według strony dla mediów film powinien pojawić się we wszystkich krajach ("Globalny Netflix Original") 18 stycznia 2019.

https://media.netflix.com/pl/only-on-netflix/304487

 

Z nowości filmowych rzeczywiście na pierwszy rzut oka nie widać nic ciekawego. Jest kilka oryginalnych produkcji własnych o których niezbyt wiele wiadomo. Z tych głośniejszych będzie na przykład "Polar" z Madsem Mikkelsenem.

 

Na Netflixie w USA, UK czy innych krajach jako "Netflix Original" pojawi się również islandzki " And Breathe Normally ("I oddychaj normalnie") W Polsce miał premierę na tegorocznych Nowych Horyzontach. Niestety w rozpisce nie ma tego tytułu.

 

Serialowo jak zawsze jest dużo lepiej. Ładny wysyp produkcji Foxa.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem pierwszy odcinek "1983" i nie jest źle - klimat jak z "Man in the High Castle". Nie jest to jakaś super produkcja na miarę "Rojsta" czy "Slepnąc od świateł", ale takie solidne 7/10.

Musiał zaskakująco OK. :).

Realizacyjnie (scenografia, zdjęcia, itd.) super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Odpaliłem sobie VPNa i faktycznie Netflix USA ma nieco inną ofertę. 

Nawet "The Walking Dead" tam można odpalić.

"Upadek Królestwa" sezon 3 jest dostępny, można oglądać  oczywiście w oryginalnym tłumaczeniu.

 

https://i.postimg.cc/DwqcmQg0/2018-12-13-100707.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...