Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.05.2020 o 16:09, lukimann napisał:

Podobno , że serial " Kalfiat" jest godny uwagi?

Zdecydowanie jest. Jak na razie to najlepsza serialowa nowość, która pojawiła się na Netflixie w 2020 roku. Dziś postaram się zerknąć na "The Eddy", ale nie sądzę, aby produkcja przebiła "Kalifat" w moim osobistym rankingu.

 

Już 12 czerwca na platformie pojawi się "Da 5 Bloods" Spike'a Lee.

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/da-5-bloods-spike-lee-i-jego-nowy-film-na-netfliksie/pph7gmd

 

Czekam na premierę, zwłaszcza, że w ostatnich miesiącach trudno znaleźć dobry film fabularny sygnowany znakiem "Netflix Original".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucić można okiem na głupotę Dukaja i Bagińskiego "Into The Night". Jak się pominie idiotyzmy i nie będziemy podchodzić w sposób naukowy, to otrzymamy emocjonujące widowisko. Klika fajnych postaci w obliczu globalnego zagrożenia. Aktorzy grają nieźle i są polskie wątki. Mamy Polaka, który klnie po naszemu. I na finale pojawia się nasz największy celebryta - Borys Szyc.

"Kalifat" nr 1 jeśli chodzi o tegoroczne seriale Netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix nie chce być gorszy od HBO GO i również wrzuca filmy epidemiologiczne do swojego repertuaru.

 

Gorąco polecane przeze mnie "Contagion". Proroczy film z 2011. Od razu wskakuje do TOP 10, a więc jest dużo zapotrzebowanie na ten tytuł.

https://www.netflix.com/title/70185071

 

I nieco naiwna "Epidemia" z 1995. Także chętnie oglądana. Pojawia się w TOP 10.

https://www.netflix.com/title/834585

 

Jeśli chodzi o serial "Eddy" jest mocno ambitny. Mimo fajnej obsady ledwo zmęczyłem 1. odcinek. Będą dalej oglądał dla Aśki Kulig, która wygląda jak diva jazzowa. Po ciąży z odpowiednimi rubensowskimi kształtami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuższy czas miałem na liście serial "Travelers" i w końcu go obejrzałem. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to polecam, bardzo fajne połączenie thrillera, sci-fi i trochę tez serialu obyczajowego trzymające właściwie równy poziom (i napięcie) przez wszystkie 3 sezony. Serial jest o grupie "podrożników", który przybywają z niedalekiej przyszłości, w której zdziesiątkowani ludzie głodują w podziemnych schronach i próbują zmienić sytuację tak, żeby nie doszło do tej katastrofy.

Moja ocena 8.5/10, na IMDB 8.1/10 :).

 

Uwaga, mały spoiler:

 

Swoją drogą, w jednym z odcinków podróżnicy muszą unieszkodliwić stworzonego w laboratorium wirusa, który ma zabić sporą część populacji i dającego objawy podobne do grypy. W dodatku wszystko zaczyna się w Chinach. Mam nadzieję, że innych rzeczy, które dzieją się w serialu twórcy nie przewidzieli w ten sam sposób ;))

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 22:42, Arkon napisał:

Dzięki, czyli nie tylko ja mam problem ze znalezieniem dobrego filmu na Netflixie. A niektórzy na tym forum twierdzą, że co miesiąc jest tu wysyp rewelacyjnych pozycji. :)

 

Nie tylko ty. Większość seriali robionych stricte dla Nteflixa jest tak infantylna i banalna, że ciężko się zmusić do oglądania kolejnych odcinków. Niestety HBO też powoli idzie w tę stronę, bo ambitniejsze produkcje nie mają wzięcia. Cóż, żyjmy w czasach popularności  takich gniotów jak Azja Express, Hotel Paradise, Ślub od pierwszego wejrzenia itd,  i pod takiego widza kręci się serialowy [beep].

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu hasła "Sundance" w wyszukiwarce Netflixa proponują do obejrzenia:

 

I don't feel at home in this world anymore - zwycięzca jury Sundance 2017

Time share - nagroda za scenariusz na Sundance 2018

Umrika - nagroda publiczności Sundance 2015

Advantageous - nagroda specjalna jury Sundance 2015

The Squid And The Whale - nagroda za reżyserię Sundance 2005

Sand Storm - nagroda jury Sundance 2016

 

i jeszcze parę innych tytułów, w tym nasze polskie "Córki dancingu", które były bardzo u nas chłodno przyjęte, a na festiwalu Sundance zdobyły nagrodę specjalną jury Sundance 2016 z adnotacją, że obraz poruszył ich wyobraźnię.

 

Jak się chce, można na Netflix znaleźć tytuły niszowe i arthouse'owe.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 23:12, bugmenot napisał:

Przez dłuższy czas miałem na liście serial "Travelers" i w końcu go obejrzałem. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to polecam, bardzo fajne połączenie thrillera, sci-fi i trochę tez serialu obyczajowego trzymające właściwie równy poziom (i napięcie) przez wszystkie 3 sezony. Serial jest o grupie "podrożników", który przybywają z niedalekiej przyszłości, w której zdziesiątkowani ludzie głodują w podziemnych schronach i próbują zmienić sytuację tak, żeby nie doszło do tej katastrofy.

Moja ocena 8.5/10, na IMDB 8.1/10 :).

 

Uwaga, mały spoiler:

  Pokaż ukrytą zawartość

Swoją drogą, w jednym z odcinków podróżnicy muszą unieszkodliwić stworzonego w laboratorium wirusa, który ma zabić sporą część populacji i dającego objawy podobne do grypy. W dodatku wszystko zaczyna się w Chinach. Mam nadzieję, że innych rzeczy, które dzieją się w serialu twórcy nie przewidzieli w ten sam sposób ;))

Podobny trochę do Continuum (chyba już usunęli z Netflixa, swego czasu też był dostępny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład jak ten Netflix nie ma żadnych nowych ciekawych filmów i w ogóle nic nie inwestuje... ;)).

W PL będzie dokładnie rok po premierze w kinie - 6.03.2021. No ale via VPN każdy chętny będzie mógł obejrzeć wcześniej :).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo jest to przecież jedyny taki zakup Netflixa jeśli chodzi o polskie kino.

Nie mieli na wyłączność przez ostatnich kilka miesięcy filmów takich jak "Proceder", "365 dni", "Piłsudski", "W lesie dziś nie zaśnie nikt", "Planeta Singli 3", "Mowa Ptaków" i kilku innych, które mogą obejrzeć widzowie na całym świecie..

Ale wiadomo,  lepszy "Czarny Mercedes" albo "Diablo: Wyścig o wszystko" na kanale "premium" ;).

 

No i wcale w tym miesiącu na Netflixie nie pojawiło się też np. włoskie "18 prezentów", z pominięciem premiery kinowej, "Furie" czy "Half of it" prosto z festiwalu Tribeca, gdzie dostało nagrodę, plus kilka orignalsów produkowanych od razu pod platformę. Nie ma nowych filmów panie, no nie ma, nic nie ma...

Wiadomo, filmy są oczywiście tylko w Canal+ albo ew. HBO. Nieważne, że premierowe jakieś 9-10 razy w miesiącu w pierwszym i 5-6 razy w drugim (pomijając te "premiery" z 2000 roku w których specjalizuje się zwłaszcza HBO) .

W Netflixie jak widać na powyższych przykładach nie ma "nic" ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 12 czerwca premiera filmu "Pięciu Braci" w reżyserii Spike'a Lee, 18.06 bardzo dobrze zapowiadającej się animacji "A Whisker Away" od twórców "Spirited Away" czy "Sailor Moon".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niewłaściwa Missy" nawet ciekawy, nawet śmieszny. Coś innego, ale całość filmu zrobiła (nie)właściwa Missy. Pozytywna wariatka dobrze zagrana. Patrząc na inne nowe ''komedie'' na Netflixie, to tej dam 7/10.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzane "Into the night" - wiadomo, że jak ktoś tu już napisał zachowanie bohaterów jest momentami nieprawdopodobne, innym razem po prostu głupawe (choć nie różni się to jakoś szczególnie od innych seriali w tej konwencji, bo gdybyśmy chcieli zachować realizm to albo byloby bardzo nudno, albo bohaterowie by po 10 minutach zginęli), ale cały tytuł bardzo dobrze się "łyka" w dwa wieczory bo to tylko 6 odcinków. Temat samolotu poruszającego się tak, żeby uniknąć zabójczych promieni słonecznych też jest świeży i ciekawy.

Bardzo fajny montaż, dobry zestaw aktorów z różnych krajów, sporo polskich akcentów. Gdyby to TVN wyprodukował to byłby zachwyt, w przypadku Netflixa powiedzmy że takie 6.5/10 z plusem ;). Ale miło spędzony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie przyłożyli... Scena z próbą lądowania to jakaś paranoja... Jakby to jakieś dzieci kręciły... Ten odcinek wystarczył, by utwierdzić mnie w przekonaniu, że Netflix idzie już w tandetę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...