Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Dobrze, że sobie nie dokleili po [beep]ku Netflix Original, jak to mają w zwyczaju robić nawet przy zwykłej dystrybucji jakichś seriali czy filmów.

Emil, a jaka to jest niezwykła dystrybucja? Napis Netflix Originals pojawia się w ich produkcjach własnych i produkcjach do których kupili prawa na jakiś region.

Jeśli przy Rojście nie ma tego oznaczenia, to znaczy, że nie zdążyli, albo kupili tylko licencję.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do pewnych produkcji kupili tylko prawa na wybrane regiony, kraje a nie są czymś zrobionym od zera na zlecenie Netflixa, to raczej to nazwać ich oryginalną produkcją, o czym dopisek Netflix Original próbuje informować. A to, że Ty tak nie uważasz, to już co innego. Możesz sobie uważać jak chcesz.

 

A w zasadzie Netflix Original można podzielić na 5 grup:

• zlecone i wyprodukowane treści, czyli prawdziwe Netflix Original (np. House of Cards, Orange is the New Black, Stranger Things, The Crown)

• wyłączne prawa międzynarodowe (Peaky Blinders w USA, Czechach czy Portugalii czy The Foreigner w Wielkiej Brytanii)

Weekly Episodes, czyli międzynarodowa dostępność do wybranych seriali przynajmniej dobę po emisji w USA (np. Riverdale czy Star Trek: Discovery)

• koprodukcja z telewizją lub inną usługą (np. Lilyhammer z NRK)

• kontynuacja wcześniej anulowanej produkcji w innym miejscu (Black MirrorDesignated Survivor czy Lucifer)

 

Przy takich produkcjach spoza pierwszego punktu to lepszym określeniem byłoby po prostu Netflix Exclusive na przykład.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wiedźmin" miał premierę na Netfliksie 20 grudnia. Serial zebrał od krytyków mieszane recenzje, ale zdaniem użytkowników portalu IMDb zasłużył na średnią ocenę 8,8 na 10 punktów. To jeden z najwyższych wyników, jaki osiągnęły produkcje Netfliksa. "WIedźmin" z Cavillem w roli głównej przebił takie hity jak "Stranger Things" czy "Peaky Blinders".

 

http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,25544566,wiedzmin-jest-jednym-z-najwyzej-ocenianych-seriali-netfliksa.html#s=BoxOpMT

 

Czyli nadal bardzo dobrze ;). Jest już 90 tys. glosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Wiedźmin 1 dnia miał już kilkadziesiąt tysięcy głosów i ponad 9 ocenę, gdzie 90% go nie widziało i kilka komentarzy było na ten temat, więc to śmieszne trochę jest sugerowanie się tym, ale jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Może z innego IMdB korzystamy, bo w dniu premiery w okolicach południa było 21tyś głosów, więc po tym wnoszę że 90% nic nie widziała, zreszta można obecne komentarze poczytać i nijak mają się do tak wysokiej oceny, nie żeby był zły, ale nie wciąga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 23:27, Pawop napisał:

Wytłumacz dlaczego, bo ja tak nie uważam

To przecież normalne że jest to wprowadzanie w błąd. Skoro Netflix nie ma nic wspólnego z produkcją np. takiej Dynastii z The CW a podpisuje to jako Original. A teraz nawet się okazało że nie mogą tego emitować od razu po premierze w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GrubyBubu napisał:

Może z innego IMdB korzystamy, bo w dniu premiery w okolicach południa było 21tyś głosów, więc po tym wnoszę że 90% nic nie widziała, zreszta można obecne komentarze poczytać i nijak mają się do tak wysokiej oceny, nie żeby był zły, ale nie wciąga

 

Tak, jak zwykle Ty masz inaczej ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedynie kolejne potwierdzenie tego co wiem ja, co bylo pisane na forum vs. Twoje fantazje.

Ja w piątek o 20 widziałem 8 tysięcy głosów.

 

Jeśli potrzebujesz jeszcze jednego potwierdzenia:

Screen-Shot-2019-12-25-at-20-31-41.png

 

https://web.archive.org/web/20191220230054/https://www.imdb.com/title/tt5180504/

(web.archive.org 20.12, 23:00)

 

Teraz możesz już wyedytować swoje posty jak to masz w zwyczaju, bo sprostowania się nie spodziewam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przy okazji Świąt w końcu obejrzałem trzeci sezon "The Crown" i "Marriage Story". Obie rzeczy oceniam na 9/10.

"The Crown" co najmniej tak dobre jak dwa poprzednie sezony. Nowa obsada super.

W przypadku "Marriage Story" widzę spore szansę na Oscary - np. dla Adama Drivera, który jest świetny w tym filmie.

 

Swoją drogą, Netflix zaczął się reklamować w tv - widziałem np. reklamy filmów "Dwaj Papieże" i "Klaus" w TVP czy innym Polsacie, i nie były to reklamy oferty z PC+ tylko bezpośrednio Netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 12:32, bugmenot napisał:

 

Swoją drogą, Netflix zaczął się reklamować w tv - widziałem np. reklamy filmów "Dwaj Papieże" i "Klaus" w TVP czy innym Polsacie, i nie były to reklamy oferty z PC+ tylko bezpośrednio Netflixa.

I dobrze. Oglądam mecze NFL na streamach z amerykańskich stacji typu CBS czy FOX i co przerwa reklamowa to reklama jakiegoś serialu z Amazona, Apple+, Disney+ czy właśnie Netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...