Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule tematu, tutaj można zadawać pytania, rozwiązywać problemy czy komentować działania związane z 289929d50eb99.png.

 

 

 

Od kilku dni głośno zrobiło się o tym, że amerykański serwis testuje nowy plan taryfowy Ultra. Nie wiadomo jednak w jakim ostatecznie kształcie będzie on wyglądać, ponieważ testowanych jest kilka wariantów, oraz kiedy pojawi się oficjalnie. Bo to czy się pojawi, to jest bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix ogłosił wyniki kwartalne - 5.15 mln nowych abo (analitycy zakładali 6.2 mln), przychód 3.91 bln $ (zakładano 3.94 bln).

Kurs na giełdzie w związku z tym poleciał w dół (12%) - co jest tak naprawdę poziomiem sprzed miesiąca, bo przez ostatnie kilkanaście dni mocno poszedł do góry.

Zobaczymy jak będzie jutro - czy ktoś na tym zarobi czy wręcz przeciwnie :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety… A zwyżka z 8 bodajże do 12 miliardów na własne produkcje nie jest wręcz powodem do radości, bo raz że klient się już zacznie gubić w tym co oni w ogóle wydają, znudzi i zmęczy się taką częstotliwością i będzie oglądać tylko wybrane i stałe produkcje. A dwa, z punktu biznesowego nie wyjdzie im to na dobre prędzej czy później. Z samym kinem i filmami próbują, próbują i coś nie mogą spróbować. Kupili ileś licencji i praw, parę filmów zrobili, kilka nazwisk ściągnęli do siebie, ale jak pokazuje rzeczywistość – to nie wystarczy.

 

Marketing może im nawet nieźle wychodzi, np. w mediach społecznościowych. Polskie profile na Facebooku czy Twitterze są całkiem sympatycznie tworzone i na plus jest interakcja z użytkownikami.

 

Ale też trudno się odnosić do samych Stanów Zjednoczonych. Cyferki i suche informacje (np. o prawach i konkurencji) to za mało, aby naprawdę wiedzieć jak to u nich wygląda.

 

Netflix ogłosił wyniki kwartalne - 5.15 mln nowych abo (analitycy zakładali 6.2 mln), przychód 3.91 bln $ (zakładano 3.94 bln).

Kurs na giełdzie w związku z tym poleciał w dół (12%) - co jest tak naprawdę poziomiem sprzed miesiąca, bo przez ostatnie kilkanaście dni mocno poszedł do góry.

Zobaczymy jak będzie jutro - czy ktoś na tym zarobi czy wręcz przeciwnie :).

Chyba miliardów, a nie bilionów. W angielskim ich bilion, to nasz miliard.

 

Co do giełdy, to nie jest to coś zaskakującego, że kurs spada. Naturalna reakcja inwestorów na wyniki oraz przewidywania ich ekspertów i analityków. Ten kto wiedział lub miał przeczucie, to sprzedał co mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek

To oczekiwania analityków (rynku) są pompowane - Apple "kończy się" tak od kilku lat ;).

Akcje Netflixa są obecnie droższe ponad piętnaście razy od akcji Vivendi (Canal+) czy 3x droższe od akcji Time Warner (HBO) czy nawet ponad 10x droższe od "matki" AT&T.

Jest to oczywiście świetna i rewolucyjna usługa, ale obecna cena akcji to jest "bańka" :).


@Emil.1603 skoro podaje dane amerykańskiej firmy w dolarach to używam też "krótkiej skali", ale słuszna uwaga dla czytających.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz ze są to oczekiwania nie analityków a samego Netflixa a dwa czy Apple się kończy.Dawno skończyło.Syf jaki dziś robiąc nie ma już nic wspólnego z Apple sprzed lat.Dziurawy system,laptopy z klawiatura wymagająca spraw sądowych by były naprawiane.To tylko dwa z setek przykładów ze Apple dawno się skończyło.

Co do Netflixa.Wieczne pożyczanie na nowe produkcje,które jak ostatni ich film okazał się czymś co nigdy nie powinno powstać.Ilez takich produkcji jak “house of cards” wyszło?

 

To co jest ich największa zaleta czyli brak długoterminowych umów może być tez największym problemem bo wystarczy kliknąć Bo zrezygnować a to nie pomaga w finansowaniu produkcji.Netflix odmówił komentarza skąd mniejsze oczekiwania ale jak pisali gdy rozpoczęli testowanie nowych planów taryfowych to pokaże czy będą potrafili utrzymać wzrost jak i zwiększyć przychody,Efekt mamy niezwykle szybki.Nie oszukujmy się coś musza zrobić by ten wzrost był pytanie jak długi będą udawać ze jeden płatnik mieszka w 15 domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple bije kolejne rekordy kursów giełdowych.

Netflix zebrał na świecie w 6 lat tyle subskrybentów co HBO w 40.

W obu przypadkach "haters gonna hate", biznes się na razie kręci ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie bije.Jako marka jest zupełnie czymś innym niż było.A Netflix musi się dziś postarać,katastrofy nie wieszcze ale może przyszedł moment gdy trzeba będzie zmienić taktykę bo dziś wchodząc na seriale w Sky mam super wybór podczas gdy Netflix karmi mnie papką zbierająca mierne oceny.

 

Kolejna sprawa o której już pisałem to weź HBO w Polsce (wersje USA ) a weź Netflixa.Stad kolejne miliony.HBO nie może udawać ze Kowalski z Warszawy mieszka w Chicago.Netflix udaje..a ze giełda rośnie?No przecież im tylko o kasę chodzi.Nic ponadto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Apple ma świetne wyniki i jest coraz bliżej przebicia bariery wartości 1 biliarda dolarów, to nie znaczy że ich produkty są rzeczywiście tak świetne jak to było kiedyś. Pierwszy lepszy przykład z rzędu. iPhone 8. Nie wnosi kompletnie niczego nowego względem iPhone'a 7. A w bezpośrednim konkurowaniu z Netfliksem, czyli dzięki własnym treściowym, też nie dadzą rady. Zapowiedzieli niedawno jakieś własne programy czy seriale. Tylko co z tego, skoro ich dostępność będzie nieduża, popularność znikoma, a wykonanie w typowo amerykańskim stylu, czego jest pełno.

 

Mnie osobiście już męczy taki natłok wszystkiego związanego z Netfliksem. Netflix to, Netflix tamto. Zrobili taki serial, dwa inne zapowiedzieli, a pięć kolejnych debiutuje w najbliższym czasie. Do tego jeszcze ten mainstream i podniecanie się czymś, jakby oni byli jakimiś mesjaszami branży.

 

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Chciałem podać tylko wyniki platformy, aby potem można było to porównać i wszystko było w pasującym temacie.

Ale znów zaczyna się zdarta płyta i bóle egzystencjalne co kogo denerwuje..

 

edit 16:40:

Tak dla dokończenia tematu o cenie akcji i "końcu bańki" bo w nocy dyskutowaliśmy o Netflixie po zamknięciu giełdy, kiedy zanotował spadki.

Po otwarciu NASDAQ w trochę ponad godzinę Netflix odrobił już 1/3 z ponad 50 dolarowego spadku ceny akcji ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Showmax, ale Netflix (prawnie i technicznie) nie ma z tym problemu (póki co).
I tak jak napisał kolega wyżej, jeżeli nie jest to plan Podstawowy Netflixa (brak HD, 1 strumień jednocześnie), to nic tylko się wymieniać :)

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 

A co sądzicie na temat wymiany dostępu do konta ja daję dostęp do Showmax a druga osoba daję mi dostęp do Netflix?

Szukasz tutaj chętnego? Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Netflix chyba coś ostatnio pozmieniał w kodowaniu, bo wcześniej 4k/HDR szło przeważnie ponad 15Mb, a teraz te same materiały lecą po 11-12Mb. Spadku jakości po tej zmianie nie zauważyłem.

 

Nic się nie zmieniło. :P

 

netflix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od materiału (i może od konkretnych scen), np HoC (ostatni sezon) teraz szedł mi w 4k na 7,63 Mb. A Anihilacja 4k z HDR szło 9-11Mb, a przy scenach w lesie (większa szczegółowość?) wskoczyło na 15,26Mb.

Wydaje mi się, że wcześniej było stałe 15,26 Mb od początku do końca (np przy Anihilacji).

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...