Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Zuzia napisał:

 W Polsce może być ciekawie, bo ceny tak skrojone, że jakoś nie widzę szans, aby nagle ktoś z 15 zł przełknął 60 zł, czy choćby 43 zł za pakiet HD.

Niektórym trudno było przełknąć podwyżkę z 12zł na 15zł, a co dopiero taki przeskok. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce może być ciekawie, bo ceny tak skrojone, że jakoś nie widzę szans, aby nagle ktoś z 15 zł przełknął 60 zł, czy choćby 43 zł za pakiet HD.
To nie będą oglądać, proste.
Jeśli z tych osób dzielących konto 25% zdecyduje się wziąć serwis w normalnej cenie, to liczba abonentów pozostanie na podobnym poziomie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba chętnych do płacenia nie zależy od chęci dogodzenia komukolwiek, a od oferowanego kontentu i podejścia "moralnego" osoby, która chce z niego korzystać.

Bo jeśli jest ono dość luźne, to już dzisiaj nie musi płacić nawet i 15 zł...

Jak wynika z badań, które wklejałem w innym wątku, wielokrotnie tańsze Disney+ i HBO Max są praktycznie tak samo chętnie wspołdzielone jak Netflix.

Tak więc to nie jest kwestia ceny, a samej możliwości. Dopóki taka jest, to ludzie będą to robić.

A nawet jeśli sama blokada się rzeczywiście pojawi i będzie skuteczna, to nie zmieni to faktu, że jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć "The Crown" to będzie musiał jakoś dostęp do niego uzyskać. I "Ród Smoka" w tańszym HBO, czy "Korona Królów" w darmowym TVP VOD mu tego nie ząstapi. Bo większość ludzi jednak ogląda dla fabuły, nie dla cyferek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info dzisiaj wpadło na maila:

Witaj!
Z przyjemnością ogłaszamy wprowadzenie nowej funkcji o nazwie Przeniesienie profilu, pomocnej w zmieniających się okolicznościach życiowych. Funkcja ta umożliwia każdej osobie korzystającej z Twojego konta przeniesienie istniejącego profilu — w tym rekomendacji, historii oglądania, Mojej listy, ustawień, zapisanych stanów gry i nie tylko — na nowe konto.Jeśli nie chcesz, aby ta funkcja była aktywna na Twoim koncie, poniżej możesz wyłączyć możliwość przenoszenia profili. Jeśli tego nie zrobisz, funkcja zostanie automatycznie włączona w ciągu 10 dni od 18 października 2022 r. Więcej informacji na temat funkcji przeniesienia profilu znajdziesz w sekcji Często zadawane pytania poniżej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Netflix says it gained 2.4M subscribers in the 3rd quarter, more than doubling expectations"

https://www.nbcnews.com/business/consumer/netflix-subscribers-how-many-october-2022-q3-earnings-report-rcna52743

 

Jest też mowa o tym, że w przyszłym roku to już się tym dzieleniem haseł zajmą na poważnie ;). Akcje prawie +40$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego testowanie jakiś blokad poza UE a co innego wprowadzenie czegoś takiego w UE. Oczywiście Netflix może sobie pisać, że nie można współdzielić konta, ale nie ma żadnych możliwości, aby udowodnić komuś, że to nie on korzysta ze swojego konta. Mając wykupiony pakiet premium mogę korzystać na 4 urządzeniach, niby jak Netflix udowodni mi, że to nie ja z tego korzystam :) ?

 

To takie straszenie, bo może uda się, że ktoś wykupi swoje własne konto.

Edytowane przez kubrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeśli wprowadzą coś takiego, to nie będzie blokada, że nie obejrzysz poza domem tylko np. przy logowaniu będzie trzeba wpisać kod z emaila/smsa. Przy współdzieleniu kont przez obce sobie osoby będzie to dość uciążliwe i zniechęcające do takiego sposobu posiadania konta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin od początku jest jasny, dzielić można się w ramach gospodarstwa domowego. Nie został zmieniony i nic tego nie zapowiada.

Hastings jakieś 7 lat temu pozytywnie wypowiadał się o właśnie takim wspóldzieleniu danych do konta: https://techcrunch.com/2016/01/11/netflix-ceo-says-account-sharing-is-ok

Cytat

“We love people sharing Netflix whether they’re two people on a couch or 10 people on a couch,,” Hastings said. “That’s a positive thing, not a negative thing.”

 


To illustrate this example, he spoke of how a parent may share their login with their child. And when that child grows up, they will usually subscribe to Netflix, too.

 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto odpowiedź na usunięty post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oni myślą, że z 2 mln subskrybentów nagle zrobi im się 10 mln to się raczej głęboko pomylą :)tak jak wspomniał @mingo pewnie zrobią weryfikacje SMS, żeby ukrócić dzielenie się kontem przez ludzi z różnych części danego kraju. 

 

 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy, @k05 niektórzy napawają się wzrostem cen akcji, zyskami korporacji i wszelkimi restrykcjami jakie fundują szaraczkom także nie solidaryzują się z przeciętnymi oglądaczami, którym się po prostu pogorszy. Bo restrykcje zwiększą stopień uciążliwości dla wszystkich.

@kubrak technicznie jest możliwe utrudnienie na tyle, że większości odechce się współdzielenia. Np. amerykańskie Fubo TV rozróżnia sieć domową i zewnętrzną i limituje skutecznie użytkowanie z obydwu, a technik tego typu jest dużo.

@mingo na przepisywanie kodu z emaila jest obejście więc jeśli nawet, to raczej to będzie wstęp niż docelowe rozwiązanie. Tak, czy owak krok po kroku będą realizować swój cel. Dla nich dobrze, dla użytkowników gorzej więc nie wiem jak można się z tego cieszyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisaliśmy - niepłacenie abonamentu RTV, uzasadnione, bo to "szczujnia" (jakby na wszystkich kanałach leciały wiadomości non stop, czy inna polityka). Współdzielenie Netflixa z rodziną, czy ze znajomymi - kombinatorstwo. Cóż za hipokryzja i relatywizm moralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel konta może korzystać z konta także poza gospodarstwem domowym (np. w czasie podróży), więc ciężko im będzie blokować to w inny sposób niż weryfikacja SMS/e-mail.

 

Za Netflix:

Cytat

Jeśli podróżujesz lub mieszkasz w kilku różnych miejscach, chcemy dać Ci możliwość korzystania z serwisu Netflix w dowolnym miejscu i o każdej porze. Jeśli jesteś właścicielem konta głównego (lub z nim mieszkasz), weryfikacja urządzenia używanego do korzystania z serwisu Netflix nie powinna być konieczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zuzia napisał:

 

@kubrak technicznie jest możliwe utrudnienie na tyle, że większości odechce się współdzielenia. Np. amerykańskie Fubo TV rozróżnia sieć domową i zewnętrzną i limituje skutecznie użytkowanie z obydwu, a technik tego typu jest dużo.

 

 

 

Technicznie da się wszystko tylko czasem efekt jest odwrotny od oczekiwanego :) zamiast utrudniać życie ludziom którzy kombinują, utrudnia się życie tym co robią coś legalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Netflix lata (znałem kogoś, kto łamał warunki w ten sposób), ale powinno się dotrzymywać warunków umowy, a tamci ludzie dzielący konta w sposób nieuprawniony tego nie robią. To tak samo, jak byśmy dyskutowali, czy piractwo jest dobre itd. I fakt nie jestem totalnym legalistą, bo też czasem trzeba kombinować (i też zdarza mi się kombinować, bo np. państwo nie zrobiło czegoś jak trzeba, jest jakiś absurd), ale tu działa prosty rachunek - ktoś nie dostanie konta, to kupi Netflix i dzięki temu Netflix zarobi i może będzie lepsza oferta. Bo jak ktoś wchodzi w sposób nieuprawniony, to Netflix nie ma z tego zysku (wyświetlenie dla Netflix to nie zysk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kisiel95 napisał:

Netflix nie zezwala na dzielenie kont poza gospodarstwem domowym. Takie regulaminy są np. w Play i gdzie indziej.

Czy rodzina trzy pokoleniowa w dużym domu powinna wykupić trzy oddzielne konta?

Albo mieszkają   w bloku w oddzielnych lokalach które przylegają do siebie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina trzypokoleniowa nie dostanie więcej niż 4 urządzenia na raz. Nie wiem, jak Netflix rozwiązuje sprawę dzielenia profili. Gospodarstwo domowe masz zapisane w gminie i w innych miejscach.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adamus napisał:

Kiedyś czytalem artykuł,że DO 14 dni można będzie ogladac poza miejscem zamieszkania,a potem blokada po IP itd 

To teraz hipotetyczna sytuacja: pracuję w delegacji przez cały rok, w domu jestem na weekendy, w tygodniu jestem w innym miejscu. Korzystam z Netflixa. Korzysta z niego też moja żona, która przez cały rok jest w domu. Jakim prawem ma mi ktoś blokować dostęp, skoro pozostajemy w jednym gospodarstwie domowym? Przecież to jakaś bzdura. 

 

Dlatego też nie będzie żadnego blokowania po IP bo to nic nie weryfikuje. To nie są czasy kiedy dostęp do internetu był ograniczony, ktoś miał łącze w domu a poza nie dało się skorzystać. Będzie zapewne jakieś uciążliwe wpisywanie kodów. Zapewne im więcej będzie miejsc korzystania na danym koncie tym te sposoby potwierdzania będą częstsze. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...