Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osiągam i 20 mb. Bo mam do 20 mb. Netflix potrzebuje 15 mb na max 4k. Specyfika Internetu lte, że nie zawsze jest max, bywa i mniej. 

 

Mając 7mb nie oczekuje 4k, ale full hd mogę. No więc, oglądam Bodygarda idzie max Full HD, przyłączam na Narcosa idzie max 480p. I tu jest moje pytanie co się stało? 

 

Seriale Oryginalne, wyprodukowane przez Netflix w godzinach wieczornych moge oglądać max w 480p. Od 19 powiedzmy 23. Pozostały czas HD, 4K w zależności od neta.

 

Seriale na licencji mogę oglądać zawsze w Full HD, one nie są w 4k w większości, a Internetu w 99% jest over 5 mb i idzie 1080p. Pora nie ma znaczenia.

 

I tu jest zagadka. Dlaczego tak się dzieje. Moim zdaniem serwery gdzie umieszczone są orginalsy wysiadają, jak ty masz Internetu Internet typwy dla dużego miasta to nie odczuwasz.

 

Analogiczną sytuację ma mój kolega na innym sprzęcie i innym Internecie. 

 

Miałem Amazaona w ubiegłym roku, z miesiąc i oczywiście kiedy net pozwolił oglądałem w 4k, a minimum w HD.

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja twierdzę , że to jest problem z twoim dostawcą internetu.

Lte to nigdy nie będzie to samo co Neostrada / UPC/ Vectra itd.

Internet do 20 Mb/s moim skromnym zdaniem to za mało. Jego stabilność może nie być wystarczająca do prawidłowego działania usługi. 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet do 20 mb to jest wystarczająco dużo, żeby filmy i seriale wyświetlały się w lepszej jakości niż 480p. Skoro to robiły i robią, a teraz wieczorami nie. 

 

Ja mam Netflixa od dnia startu, znam to na wylot co, jak działa. I właśnie popsuli. 

 

Wyżej 480p pociągnie każdy Internet, chyba że serwery nie pozwalają.

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Mobile generalnie cały czas ma problemy po ostatnim pożarze. Widać to też tu: https://downdetector.pl/status/t-mobile

iBoa i inne nadal nie działają.

 

Sprawdź jaki masz wynik na fast.com. Dodatkowo podczas oglądania na www daj ctrl+shift+alt+D i sprawdź jakie masz nazwy serwerów z których korzystasz i czy różnią się nazwy tych które tną i tych które nie. Jeśli tak to możesz odpalić z linii komend traceroute albo chociaz ping i zobaczyć jak wygląda połączenie z nimi.

Ja np. mam Current CDN (a/v): c001.bxp001.orangepl.isp.nflxvideo.net i ping 15 ms, wszystko smiga stabilnie.

 

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest widoczny u osób z przeróżnymi dostawcami (sieci kablowe, światłowody, LTE), w teorii nie mającymi nic wspólnego z T-Mobile. Po prostu coś gdzieś wyżej zaczęło się przytykać w dostępie do serwerów Netflixa w PL (nie wszystkich?). No i nie wszystkich operatorów/dostawców to dotyczy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Box 4K obsługuje, więc nie powinno być żadnych zmian na minus w nowszym S.

Oczywiście z HDRem jest różnie, zupełnie jak w dekoderze NC+ - rezultaty zależą od tv, kabla, wersji systemu itd. Sporo jest na ten temat na Reddicie na grupie AndroidTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 21:49, darius010 napisał:

Osiągam i 20 mb. Bo mam do 20 mb. Netflix potrzebuje 15 mb na max 4k. Specyfika Internetu lte, że nie zawsze jest max, bywa i mniej. 

 

Mając 7mb nie oczekuje 4k, ale full hd mogę. No więc, oglądam Bodygarda idzie max Full HD, przyłączam na Narcosa idzie max 480p. I tu jest moje pytanie co się stało? 

 

 

 

 

Dokładnie mam ten sam problem - film The travelers ma jakość 480 a transfer od 0,46 Mb/s do 0,53 Mb/s, w tym samym czasie odpalam The umbrella academy i jakość UHD (2180), a transfer 15.26 Mb/s...  

 

dodatkowo łącze to 300 Mb/s światło.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
9 godzin temu, umek napisał:

Działa wam Netflix w porządku?Chodzi o prędkość..

Tak. 

 

8 godzin temu, escapers napisał:

film The travelers ma jakość 480 a transfer od 0,46 Mb/s do 0,53 Mb/s, w tym samym czasie odpalam The umbrella academy i jakość UHD (2180), a transfer 15.26 Mb/s...  

 

dodatkowo łącze to 300 Mb/s światło.. 

Serial "Podroznicy" jakość UHD 2160 bitrate 15,26 Mb/s

"The Umbrela Academy" jakość UHD 2160 bitrate 15,26 Mb/s 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kingofsouth napisał:

 

Serial "Podroznicy" jakość UHD 2160 bitrate 15,26 Mb/s

"The Umbrela Academy" jakość UHD 2160 bitrate 15,26 Mb/s 

 

Dzisiaj już jest też ok.. wszystko 15,26 Mb/s, lecz przez weekend wielka kiszka na serialu Podróżnicy.. po prostu koszmar.

Sprawdziłem dodatkowo na trzech operatorach, wszędzie to samo The Travelers bitrate 0,43 Mb/s na 480p a The Umbrela Academy 2160p z bitrate 15,26 Mb/s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 08:30, escapers napisał:

Dzisiaj już jest też ok.. wszystko 15,26 Mb/s, lecz przez weekend wielka kiszka na serialu Podróżnicy.. po prostu koszmar.

Sprawdziłem dodatkowo na trzech operatorach, wszędzie to samo The Travelers bitrate 0,43 Mb/s na 480p a The Umbrela Academy 2160p z bitrate 15,26 Mb/s...


Problem leży po naszej polskiej stronie... znaczy dokładnie naszych CDN'ów. Coś się dzieje ostatnio wieczorami. Każde duże miasto ma swoje własne CDN'y Netflixa. Wygląda na to że Warszawskie CDN'y są strasznie przepełnione bo świadczą o tym informacje z DOWNDETECTOR. Ja na łódzkim CDN'ie nie doświadczam ale tam widać że dzieją się cuda.

CDN z jakiego ciągniemy film można sprawdzić przez kombinacje klawiszy na klawiaturze CTRL+Shift+ALT+D. Tam też można sprawdzić na dole jaki mamy THROUGHPUT bardzo ważny bo mówi nam ile wyciska nasz internet z danego CDN'a.

Edytowane przez herman78
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kolejna? Żadnej podwyżki nie było, a Ty trafiłeś na kolejny test, jakie robili też pół roku temu.

U mnie po staremu - 34 za basic, 43 standard, 52 premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...