Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Po co mieliby to robić? W Stanach nie zrobili, a u nas przy obecnym układzie sił (Netflix 7 mln RU, HBO 2,5 mln) to nie jest to dla nich żadna konkurencja ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dla tych co maja problem z angielskim ;) 

https://www.ppe.pl/news/297824/netflix-walczy-z-udostepnianiem-kont-firma-chce-dodatkowych-pieniedzy-za-dzielenie-sie-haslem.html

 

Na razie to „tylko” testy 

 

Gdyby dali na jedną osobę FHD za około 25-30zł i 4K 30-35zł to by ludzie nie musieli kombinować a Netflix teraz "ścigać"  A tak żeby mieć FHD trzeba płacić 43zł a 60zł za 4K (nieważne czy oglądasz sam czy cała rodzina).

 

 

 

Natomiast nie wiem czy było - Netflix zapowiedział podwyżki w Irlandii i UK 

https://hdtvpolska.com/netflix-cena-2022-miesiac-pakiety-za-darmo-podwyzka/

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobią z tymi co się dzielą? Jak im zablokują? Pomysł opiera się na tym iż dobrowolnie ludzie się zgłoszą, a to bardzo życzeniowe myślenie. Chyba chodzi o to, by pokazać inwestorom, że coś robią, a nie o faktyczną likwidację współdzielenia.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spotify napisał:

4K 30-35zł


Oni chyba oszaleli... jeśli faktycznie zacznie się ganianie za udostępnianie to już mogą zamykać firmę bo giełda ich zje... spadek kursy na giełdzie w ostatnich miesiącach to około [-50%] przy kolejnych [-50%] tego nie udźwigną. Jeśli tak to muszą zmienić cennik. Ja ogólnie wolę kolejną podwyżkę gdzieś do 70zł... dla multi.

30-35zł za singla to kwota masakryczna jest bo dziś w multi masz 12-15zł (4-5 osób). Najlepsza cena maksymalna na singla 4K to 20zł i ani grosza więcej. Z dzieleniem konta już nie wygrasz ten kto z tym będzie walczył może zamykać biznes. To jak dzielenie się Spotify... albo W-Fi z sąsiadem... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu testują coś na wybranym rynku, znowu clickbaitowe tytuły i się dyskusja o niczym kręci ;).

A jest 99% szans, że to "na produkcję" nie trafi nigdy.
Co do gieldy to akurat czasy są jakie są i wszyscy lecą. Netflix w tym miesiącu o 7%, Disney o 10%, Apple o 6%.

I NFLX będzie jeszcze szedł w dół bo pole do spadku w porównaniu do konkurencji ma ogromne - wycena 360$ za akcje, kontra 140$ Disneya czy 45$ Comcastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:

30-35zł za singla to kwota masakryczna jest bo dziś w multi masz 12-15zł (4-5 osób).

Jaka masakryczna?  Podajesz cenę przy kombinowaniu i łamaniu regulaminu, na który się zgadzasz, korzystając z usługi. Czyli kolokwialnie oszukujesz i okradasz usługodawcę.

Apple sobie życzy za około 100 tytułów na dzień dzisiejszy 25zł, Amazon cena prawie taka sama. HBO Max legalnie bez promocji 29,99zł. Disney będzie kosztował około 35-40zł.

A Nettlix ma w swojej ofercie ponad 5 tys tytułów, gdzie około połowa jest na licencji, która kosztuje (pomijam jakość tych tytułów wszystkich łącznie ale ogólnie jest duża ilość tytułów).

Więc skoro dzisiaj 4K kosztuje 60zł, czy jesteś singlem czy nie, to uważam że 30-35zł to uczciwa cena za jeden 4K. To samo za singla FHD około 25-30zł.

Zauważ, że jakość SD na JEDEN ekran krzyczy sobie NF 29zł.

 

W dniu 16.03.2022 o 22:16, Pawop napisał:

Chyba chodzi o to, by pokazać inwestorom, że coś robią, a nie o faktyczną likwidację współdzielenia.

Wg Variety

Cytat

But after years of tolerating customers sharing their Netflix passwords with friends, which is explicitly banned by its terms of use, why is Netflix doing this now? In short: Netflix’s business strategy is shifting from a focus on high subscriber growth to higher yield per subscriber.

W samych USA około 36% przyznaje się do dzielenia konta. Chodzi o to, że na rynkach dużych, przy wchodzącej konkurencji, zaczynają tracić zarówno userów jak i udziały w rynku, więc stawiają teraz na rentowność a nie ilość. Do tego nie rosną już jak rośli, więc lepiej mieć "stałych" klientów i mieć z tego marżę, niż nie mieć. Wcześniej chcieli jak najszybciej opanować świat i przymykali na to oko. Teraz zmiana strategii.

 

22 godziny temu, cidik napisał:

przecież za chwilę będzie kolejna podwyżka, i plan 4k będzie już w granicach 100zł

Jak tak dalej pójdzie, to faktycznie wyjdzie za najwyższy 100zł a na jednego po dzieleniu 25zł ;)

Moim zdaniem przy obecnie coraz większej konkurencji, powinni zastanowić się nad nowymi planami. Przecież nikt mający rodzinę 2+2 lub singiel legalnie za 4K nie będą płacić 60zł  na NF (jeszcze dzisiaj bo podwyżki kolejne przed nami)

 

  

10 godzin temu, diabeu napisał:

Niech dadzą mi wersję na jedno urządzenie ale w 4K to od razu wezmę taki abo. A skoro 4K mam dopiero w najdroższej wersji na 4 urządzenia, którem mi kompletnie nie są potrzebne to dzielę się z innymi za np. dostęp do HBO Max.

19,90zł i jeszcze dzielenie?

https://giphy.com/gifs/reaction-2wSaulb0fsDydh0IoB

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diabeu napisał:

Niech dadzą mi wersję na jedno urządzenie ale w 4K to od razu wezmę taki abo. A skoro 4K mam dopiero w najdroższej wersji na 4 urządzenia, którem mi kompletnie nie są potrzebne to dzielę się z innymi za np. dostęp do HBO Max.

Niech zaczną chociaż od oferowania wersji HD w najtańszym planie, a nie ciągle proponują SD. Nawet na telewizorze wielkości 40 cali kiepsko to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawop napisał:

Plan SD to jest na smartfony i tablety.

W 2022 roku oferowanie jakości SD to raczej słabe jest. Szczególnie jeżeli robi to firma, która jest liderem streamingu. Jeżeli ktoś chce sam dla siebie abonować usługę, ale w cenie 29zł nie jest w stanie mu zaoferować nawet jakości HD to potem nie ma co się dziwić, że ludzie dzielą się kontem na czterech za 60zł. Jest 4K i to za 15zł.

A na smartfony i tablety to były specjalne pakiety mobilne. Wprowadzone je bodajże na 2-3 miesiące w 2020roku bodajże i ślad po nich zaginął.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega starej daty ma. Zresztą razem z Viaplay i Playerem ;).

Na jego 40" starym Samsungu FHD wygląda to lepiej niż DVB-T w SD i minimalnie gorzej niż kanały HD, ale tylko z bliska.

Bo jak się ogląda normalnie to nie ma różnicy.

Co do cen. Jak zostało wyżej napisane - Netflix ma kilkukrotnie większą bibliotekę ogólną jak i w 4K niż konkurencja. Dostarczenie tego do usera kosztuje.

Pojedyczna osoba z planem 4K zajmuje 4x tyle łącza co taka z planem SD.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Jeszcze raz to podkreślę- Netflix nie jest 3 razy lepszy od HBO Max(o ile w ogóle jest), żeby żądać takiej ceny za pakiet 4K.

Nie jest ale ma ogromną bibliotekę. Jeśli usunąć połowę, czyli to co jest na licencji (przy okazji Netflix jaki będzie wtedy blady) to wtedy na pewno nie jest wart 3razy większej ceny. Wtedy nawet jest nieopłacalny gdyby był  w cenie HBO Max.

A dlaczego?

Ostatnio wklejam zapowiedzi praktycznie u każdego - Disney (Hulu,FX), HBO Max, Apple i Amazon, SkyShowtime (Paramount+, Showtime). A NF prawie że wcale. A nie dlatego, że jestem aż tak anty NF ale dlatego, że ich zapowiedzi (praktycznie codziennie kilka) to w 99% to szajs, niewarty uwagi.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tyrla napisał:

A w ogóle ktoś z forumowiczów ma wykupiony pakiet SD ?

Ja miałem i wytrzymałem aż jeden miesiąc. Potem musiałem podwyższyć do HD,  bo o ile jeszcze z telefonu nie wyglądało tak źle to już na telewizorze owszem. Szczególnie przy dynamicznych scenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem użytkownikiem NF.
Pod przyciskiem info,w lewym górnym rogu pokazuje mi 15,5MB/s 
Ale tj.chyba predkość ?
Wchodzac w ust obrazu/tryb obrazu,na filmach 4K HDR  nie pokazuje  również HDR 

W Samsungu.
Testowałem na kilku filmach ostatni to ''Walka z lodem ''.
U syna,model z 2021 roku,też to samo ,nie pokazuje HDR na żadnym filmie .
Czy ktoś może sprawdzić,czy ma na w/w tytule HDR i ile MB/s ,ale to chyba prędkość.....
 
Jak ktoś ma ochotę,to zapraszam do rodzinki.....

Edytowane przez Adamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby było prawidłowo trzeba by sprawdzić jak się zachowuje inny TV z 2021 roku. U mnie z 2017 jest 4K HDR. 

 

Są dwie sprawy do sprawdzenia. W ustawieniach konta przez stronę internetową trzeba przestawić jakość na najwyższą. No i na TV w aplikacji Netflix w "Uzyskaj pomoc" kliknąć na "sprawdź sieć" aby zorientowac się jak śmiga internet. Jak to zmienisz i sprawdzisz sieć to daj znać. Najlepiej jak byś podał jeszcze model tego TV z 2021 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...