Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem oglądam jakiś serial z lektorem i nagle zaczynają śpiewać np. Czołówka w family guy kiedyś były przy tym napisy teraz gdy oglądam z lektorem a ktoś coś śpiewa lektor tego nie tłumaczy ani nie ma napisów. Czy można to jakoś ustawić? 

Edytowane przez wasu37
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wasu37 napisał:

Mam taki problem oglądam jakiś serial z lektorem i nagle zaczynają śpiewać np. Czołówka w family guy kiedyś były przy tym napisy teraz gdy oglądam z lektorem a ktoś coś śpiewa lektor tego nie tłumaczy ani nie ma napisów. Czy można to jakoś ustawić? 


W Netflix na przeglądarce CHROME masz po odpaleniu taki znaczek zapytania z dopiskiem "Coś nie działa? Powiadam Nas...". Jedyne wyjście to tam ich katować... może się zlitują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, herman78 napisał:


W Netflix na przeglądarce CHROME masz po odpaleniu taki znaczek zapytania z dopiskiem "Coś nie działa? Powiadam Nas...". Jedyne wyjście to tam ich katować... może się zlitują.

Spróbuje jakoś ładnie to ubrać w słowa może mi odpiszą dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 22:14, wasu37 napisał:

Mam taki problem oglądam jakiś serial z lektorem i nagle zaczynają śpiewać np. Czołówka w family guy kiedyś były przy tym napisy teraz gdy oglądam z lektorem a ktoś coś śpiewa lektor tego nie tłumaczy ani nie ma napisów. Czy można to jakoś ustawić? 

Pisałem już do nich o tym temacie na supporcie i jak widać nic z tym jeszcze nie zrobili.

 

Za to muszę przyznać że poprawili się z kwestią napisów końcowych. Pisałem do nich o tym że pauzowanie tychże przerywa czasem utwór muzyczny z końcówki odcinka i jak wchodzą napisy teraz to nie są one pauzowane tylko lecą w tle i jest wybór przejścia od razu do kolejnego odcinka albo wyświetlenie napisów do końca. Zmiana na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 cały czas jest jedną z najchętniej ogrywanych gier na Steam, mimo że nie ma multiplayera. O tym ile razy był wspominany czy omawiany, to już nie ma co nawet mówić. Dorobiliśmy się produktu i marki, na który cały świat rozrywki i kultury spogląda, a i też czerpie inspiracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w nocy jakby spadała jakość filmów i na potwierdzenie tego u innych też ten problem został zauważony 

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/51152-netflix-problem-z-szybkością-łączą-podczas-oglądania-filmu/

 

Cytat 

 

Cytat

 

15 Mb/s to maksymalny bitrate dla Netflixa w pakiecie UHD. Wyższego nie będzie. 25 Mb/s to zalecana przez Netflixa prędkość internetu, gdyż uważają, że powinno się mieć zapas. Innymi słowy streaming powinien lecieć maksymalnie 15,25 Mb/s, a łącze powinno mieć minimum 25Mb/s.

Kłopot jest taki, że od jakichś dwóch tygodni bitrate na Netlix jest strasznie niestabilny, mam tu na myśli w szczególności godziny wieczorne. Wcześniej nigdy nie miałem problemów, a teraz to streaming zaczyna się z bitratem poniżej 1 Mb/s, strasznie wolno rośnie i ma kłopoty z dobiciem do maksymalnej wartości. Sporo osób w sieci ostatnio skarży się na podobne problemy, więc wygląda to na pkłopoty u Netflixa. Widać to przede wszystkim wieczorami w Święta i dni wolne, a więc podczas większego obciążenia. Stąd tragiczna jakość obrazu.

Normalnie gdy nie było problemów, to przy bitracie 15 Mb/s jakość obrazy była bardzo ok. jak na streaming, zwłaszcza że Netflix korzysta z kodeka HEVC. Do jakości z płyty oczywiście daleko.

Samo ziarno natomiast występowało od zawsze w niektórych serialach, bowiem to często zamysł reżysera, który ma dodawać efektu ,,kinowości" i Netflix często we własnych produkcjach stosuje taki zabieg. Widać to w szczególności na produkcjach Marvela, tj. Daredevile i reszta. Jednak teraz kiepska jakość to nie kwesta ziarnistości, a właśnie kłopotów ze streamingiem.

Dodam tylko, że sam mam łącze światłowodowe i problemy na pewno nie są spowodowane moim internetem. Zresztą sprawdzałem, także na połączeniu innego usługodawcy sieci i jest tak samo. Trzeba pisać do Netflixa. 

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Raczej nic takiego nie ma miejsca, czasami jakiś film się odpali jakby śnieżył, ale to nie tylko na Netflixie, swego czasu oglądałem serial "Damages" na Amazonie i tam dopiero śnieżyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mimo dużej prędkości neta,  to widać spadki jakości w nocy w dzień tego nie zaobserwowalem i to jest dziwne  w tym wszystkim 

Cytat :

 

Cytat

Dzwoniłem do netflixa i powiedzieli mi że 15.25 to za mało że musi być minimum 25 podczas oglądania filmu. 80 przy teście łączą nic nie znaczy ma być 25 podczas oglądania. Takie info dostałem od netflixa. Na 6 Underground też mam ziarno. Jak zainstalować Netflix na kodi i czy jest tam polski język bo niemoge znaleźć? Może bardziej bym to nazwal sniezeniem jak na starym kineskopie niż ziarnem

 

Cytat

 

Ale to prędkość połączenia z internetem ma być taka, a nie bitrate filmu. Wprowadzili Cię w błąd, zapewne by zrzucić winę na dostawcę interentu, bo tak najłatwiej.

15 Mb/s to maksymalny dostępny bitrate na Netflix. 25 Mb/s to zalecana prędkość łącza.

Sprawdź zresztą tutaj: https://help.netflix.com/pl/node/306

25 Mb/s to zalecana prędkość połączenia z internetem do jakości UHD, a nie bitrate streamingu w UHD - ten nigdy większy niż 15 Mb/s nie bedzie, o ile Netflix sam nie zdecyduje się na polepszenie jakości obrazu

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z tydzień tak się dzieję a łączę mam 300 mega z Orange światłowód i sprawdzałem jeszcze z neta od Play gdzie prędkość jest również duża około 250/ 70 i dzieję się tak samo. W dzień jest spoko a w nocy wygląda jakby Netflix nie wyrabiał i tyle. 

 

PS:

Dziś jeszcze nie włączyłem bo teraz patrzę na coś na Youtube ale tylko na Netflix  są takie problemy od tygodnia. 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to w końcu chodzi o to, że Netflix nie trzyma bitrate, obraz jest "ziarnisty" (co jest w większości zamierzone) czy może o snieżenie-dropy jak przy padniętym kablu HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Neostrady a światłowód od Orange a to różnica :)  To dobrze że działa Ci elegancko ale problem jest i nie tylko u mnie i mam nadzieję że to tylko chwilowe:) 

25 minut temu, bugmenot napisał:

Ale to w końcu chodzi o to, że Netflix nie trzyma bitrate, obraz jest "ziarnisty" (co jest w większości zamierzone) czy może o snieżenie-dropy jak przy padniętym kablu HDMI?

 Jak spada bitrade to spada jakość filmów to zrozumiałe  i o to chodzi głównie :) Problem jest w nocy w dzień jest ok. Mam nadzieję że to tylko chwilowe a jak nie będę pisał do NETFLIX w tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zrozumiałe, ale potem też pisałeś o innych efektach, a z nazywaniem makrobloków "snieżeniem" się jeszcze nie spotkałem, stąd pytanie.

 

A sam Orange wychodzi na świat taką samą instrastrukturą niezależnie od tego czy user jest wpięty przez LTE, miedź czy światłowód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiałem  różne cytaty od ludzi którzy pisali o problemie i stad może wyszło tak a nie inaczej ale sprawdzałem na różne sposoby i nic nie zmieniało się.Mam pytanie  mogą byc przeciazone serwery NETFLIX w nocy , jest to możliwie  ???

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix nie ma klasycznych serwerów, tylko sieć CDNów, które sa zlokalizowane w punktach wymiany ruchu sieciowego więc przy tak rozbudowanej infrastrukturze znacznie bardziej prawdopodobny jest jakiś lokalny problem po stronie dostawców Internetu niż u nich.

Orange np. przez długi czas pchało się po filmy aż do Nowego Jorku, zamiast korzystać z lokalnych punktów dostępowych w Polsce. Jak wejdziesz na webowego Netflixa to po naciśnieciu ctrl+shift+alt+D masz statystyki, w tym "Current CDN". Można więc zobaczyć skąd co leci i zrobić traceroute/mtra.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...