Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kingofsouth u mnie subskrypcja też, ale jak chciałbym nowe konto to pokazuje 61 zł i to jest plan "ultra" z bonusami o których pisze spidersweb wyżej, i u nich pokazywało się 70 zł.

A "tradycyjny" plan 4K jest jako premium dalej za 52 zł.

 

@umek nie z nudów, ale to tylko testy, co już powinnieneś wiedzieć, bo Ty 2 miesiące temu rozprawiałeś tutaj o innym teście, gdzie był plan z HDR i bez ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie odnośnie biblioteki Netflix'a. Mieszkam w Szczecinie, mój kolega w Hamburgu. Udostępnia mi swoje konto Netflix z którego korzystam (konto założone w Niemczech). Mam problem, ponieważ chciałbym obejrzeć sobie niektóre seriale lub filmy, ale te nie mają polskich napisów lub lektora, mimo że na stronie internetowej Netflixa podane jest, że polskie napisy są dostępne (np. serial "Karppi"). Czy to wina tego, że konto jest założone "po niemieckiej stronie"? Dziwne, bo np. seriale jak "Dark", "Stranger Things", czy inne mają polskie napisy.. Wie ktoś, w czym może być problem? Z góry dziękuję za odpowiedź. ?

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kingofsouth
W dniu 27.09.2018 o 20:37, kudelek napisał:

 widzę że w Polsce dają teraz 2 tygodnie

Sprawdziłem to i faktycznie masz rację. W sumie popieram tą akcję. Skończy się sprzedawanie darmowych kont za 1zł .

Walkę z cwaniactwem czas zacząć.  Brawo Netflix.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych kont po 1pln to już chyba dawno nie ma, ale wracając do tematu to nie sprawdzilem jak w rzeczywistości ten okres próbny wygląda, bi jedynie zmieniłem kraj i uważam że cena 20 kilka pln jest teraz adekwatna do zawartości. Jak wiadomo każdy może mieć swoje zdanie, ale jak dla mnie mało ostatnio dobrych produkcji tam się pojawia, filmów w spadku z HBO bądź C+ nie biorę pod uwagę, nie sposób ich nie oglądać nim tu trafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dla mnie opłata 52 zł za UHD jest uczciwa.

Jeśli chodzi o produkcję 4K to Netflix i APV nie mają konkurencji.

HBO i Canal+ nie liczą się w tym temacie. Taki jest stan faktyczny. 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jakby Netflix do tego tak podchodził w naszym kraju to może i cena by była uczciwa, a tak to pomiędzy HBO GO a Netflixem w jakości FHD aż takiej kolosalnej różnicy nie widzę żeby czekać kilka miesięcy z oglądaniem w "lepszej" jakości ;)

Zdjęcia

Edytowane przez kudelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Garść statystyk :).

Według badań Gemiusa we wrześniu Netflix miał w Polsce 2,14 mln użytkowników, którzy wygenerowali 22,5 mln odsłon. To prawie dwa razy tyle co rok temu.

Showmax na drugim miejscu z wynikiem 1,43 mln i 12,5 mln odsłon, trzecie HBO GO 849 tys. userów i 10,4 mln odsłon.

 

Z serwisu VOD TVP korzysta z kolei 3,3 mln userów (39 mln odsłon), z playera 3,1 mln (31 mln odsłon) - dużo ruchu jednak tutaj robią zapewne darmowe materiały.

Całe info na wirtualnemedia_pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem jako czas korzystania z frontendu, bo jak oglądasz materiały z DRM to raczej tam statystyk nie wpychają.

Bo zakładanie, że Showmax ma czas korzystania 19 sekund na urządzeniach mobilnych raczej jest niedorzeczne :).

Co do userów płacących, to zakładając, że sporo osób dzieli się kontami to real users w przypadku Netflixa, HBO itd podzieliłbym co najmniej na 2..

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz mnożyć skoro real users to unikalni użytkownicy strony, co jednak nie równa się placącym abonentom, skoro ludzie dzielą się kontami... Nawet w miarę trafiłem bo wg dzisiejszego artykułu w Spidersweb płacących abonentów Netflix w PL ma około 800 tys.

Showmax z kolei oszacowali na około 80 tys. jeśli chodzi o płatne, nie promocyjne subskrypcje (https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/10/15/netflix-showmax-hbo-seriale-popularnosc/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W trzecim kwartale 2018 roku Netflix zanotował wzrost przychodów rok do roku o 34 proc. i 403 mln dolarów zysk netto. W ciągu kwartału serwis przyciągnął do siebie prawie 7 mln nowych użytkowników, obecnie ma globalnie ponad 137 mln subskrybentów. Dobre wyniki i prognozy wywindowały kurs akcji Netflixa o ponad 13 procent.

Źródło:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/netflix-wyniki-w-2018-roku-ilu-ma-uzytkownikow-ile-zarabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Showmaxa, to 80 tyś jest bardzo dużo za tak marną ofertę. Teraz, jak w tej samej cenie będzie można mieć HBO Go, to tylko chyba fani Partyka Vegi będą abonować Showmax.

W dniu 15.10.2018 o 19:49, bugmenot napisał:

No jak chcesz mnożyć skoro real users to unikalni użytkownicy strony, co jednak nie równa się placącym abonentom

Racja, źle przeczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Możliwe, że skoro wg tego artykułu 35% abonentów Showmaxa jest z promocyjnych ofert Playa i T-Mobile, to pewnie spora część tego nie anuluje po upływie darmowego czasu i teraz płacą ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Od jutra będzie można kupić Netflixa razem z abonamentem w sieci Play.

Przy kupowaniu usług można dostać do 6 miesięcy pakietu standard (HD) za darmo.

Transfer Netflixa nie będzie wliczał się do limitu danych (dotyczy to także Showmaxa i HBO GO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...