Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na całym świecie Netflix ma taka samą jakość 4K i jest to 15.26 Mb/s. Aby strumień był stały trzeba mieć zapas. Myślę że jak by było stałe 20 Mb/s też by wystarczyło ale jak to z siecią... raz masz 20 a raz 15 i tutaj już by nie było ciekawie. Więc jeśli mamy net 25-30 Mb/s w zupełności wystarczy. Większa prędkość da nam tyle że materiał szybciej wskoczy nam na 4K. Ja zawsze oglądam chwile... i cofam do początku po czym buforuje i już mam pełne 4K w bitrate 15.26 Mb/s.

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie jest też tak, że zawsze bitrate to akurat 15.26 Mbps na sztywno ;)...

Pierwszy lepszy przykład z netu, gdzie jest 16 Mbps na video.

32zrq6x.png

 

Ja u siebie widziałem 15.6-15.8 bodajże na "House of Cards".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, herman78 napisał:

Na całym świecie Netflix ma taka samą jakość 4K i jest to 15.26 Mb/s. Aby strumień był stały trzeba mieć zapas. Myślę że jak by było stałe 20 Mb/s też by wystarczyło ale jak to z siecią... raz masz 20 a raz 15 i tutaj już by nie było ciekawie. Więc jeśli mamy net 25-30 Mb/s w zupełności wystarczy. Większa prędkość da nam tyle że materiał szybciej wskoczy nam na 4K. Ja zawsze oglądam chwile... i cofam do początku po czym buforuje i już mam pełne 4K w bitrate 15.26 Mb/s.

Aplikacja pokazuje to na co jej Netflix pozwala.Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.Średnio zawsze jest około 17,peak nawet 30Mbps.To aż tak dużo nie jest,średnio 24 fps,przeważnie 3840x2160p.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Nie no, nie jest też tak, że zawsze bitrate to akurat 15.26 Mbps na sztywno ;)...

Pierwszy lepszy przykład z netu, gdzie jest 16 Mbps na video.


Też teraz widzę... ale różnice 15.3 vs 16 to tylko 0.7 różnicy. Ale nie tak jak ktoś tu pisał 30. To jest niemożliwe i nikt nie znajdzie niczego wyżej jak wstawiona fotka [16000] bo nie istnieje.

Throughput może sięgać nawet i 80 Mb/s ale to nie ma nic wspólnego z bitrate video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bugmenot napisał:

Widać to co pisał @umek - peaki do 24,64 Mbps. Tak wiec jak widać wiele zależy od urządzenia.


Czyli widać że są też duże spadki... na tym Apple TV. Jeśli macie PEAK ~ 25 to ile musi być spadków aby wyszło to co w AVERAGE ~ 17... idąc matematycznym tokiem myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bugmenot napisał:

@herman78 no oczywiście, ale nadal średnia jest wyższa niż to wspomniane wcześniej 15 z groszami :).

 


No tak ale nie mamy algorytmu który zlicza w AppleTV. Jeśli algorytm bierze do AVERAGE także PEAK który trwa kilka sekund i zbija bitrate do standardu... to wyjdzie na jedno... :) 

Największą prawdę mówi CTRL+ALT+Shift+D... bo to jest wymysł Netlix'a a tam jest maksymalny max [16000]... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem średnie bitrate całego pliku określa "average bitrate video" i jest to 17.15 Mbps. Średnia do momentu który został odtworzony jest w indicated.

To jaki maksymalny profil jakościowy Netflix pokazuje (a właściwie pokazywał bo już tego ukrytego menu z wyborem od dłuższego czasu nie ma) to zawsze zależało od urządzenia, kodeka itd.

Być może inne profile są dla urzadzeń z HDR10, a inne dla takich z Dolby Vision (jak Apple TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Dokładnie a na SmartTv wychodzi te 15 z kawałkiem, z AppleTv bardziej mi przypomina Youtuba z ich miernikiem, pomijając fakt że dużo ludzi narzekało na jabłko z dźwiękiem między innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz ze aplikacja wszędzie pokazuje średnia wartość?Wieczorem wrzucę fotki 

Zreszta wyraźnie napisałem że nawet i 30 Mbps to każdy średnio rozwinięty wie to szczytowe wartości a nie średnia...

 

A skoro Apple TV i wartości dla deweloperów przypominają Ci yt to dalsza dyskusja nie ma sensu.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu
Nie rozumiesz ze aplikacja wszędzie pokazuje średnia wartość?Wieczorem wrzucę fotki 
Zreszta wyraźnie napisałem że nawet i 30 Mbps to każdy średnio rozwinięty wie to szczytowe wartości a nie średnia...
 
A skoro Apple TV i wartości dla deweloperów przypominają Ci yt to dalsza dyskusja nie ma sensu.
Info z PC bądź aplikacji Smart nie pokazuje szczytowych wartości, ale śmiało można to porównać do "zwykłego" streamu, po buforowaniu mamy peak i nagle duży spadek a dalej leci sobie już jak powinno.
85b197af1f474ba1a98f266ba30db2ed.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrubyBubu Nie dorabiaj ideologii, bo niestety wszystko wszystko wskazuje na to, że nie masz racji ;).

W aplikacji smart masz profile adaptacyjne, na Apple TV masz klasyczny VBR i wyższy średni bitrate i tyle.

Obiektywnie taki VBR będzie lepszy niż CBR, bo w momencie kiedy masz np. napisy końcowe zamiast 15 Mbps starczy 1,5, a np. przy scenach z wodą, ogniem i nnych wymagających dla kompresji bitrate podskoczy z 15 do 25 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...