Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że nikt ni piraci jest ciekawym stwierdzeniem i bardzo dalekim od prawdy. Osobiście nie ściągam filmów bo to nie ma sensu, a przy łączu 10 megabitów/s z Orange chyba by trwało wieki. Jednak ludzie ciągle to robią. Zauważ, że niektórym szkoda 5zł do abonamentu telewizyjnego i się o to kłócą z konsultantami :D Myślisz, że im nie szkoda dodatkowych kilkunastu czy kilkudziesięciu na Netflix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, herman78 napisał:

Nie da bym samemu 52 zł zł, mimo ogromu materiału i jakości, bo i tak nie da się zobaczyć wszystkiego, a tu trzeba jeszcze żyć, sportować się, pograć w dobrą grę.

Netflix, to nie jest towar pierwszej potrzeby, jak Cię nie stać to pozostaje TV naziemna. Tam też można coś ciekawego znaleźć.

 

28 minut temu, herman78 napisał:

... jeszcze byś się zdziwił :)

Jak czytam takie bzdury, to wszystkiego się odechciewa...

 

Edytowane przez Pawop
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jak założysz na innego E-maila niż podałeś w T-Mobile, to będziesz miał darmowy miesiąc. Oczywiście, nie zapominaj  o karcie płatniczej. To też trzeba podać.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten lokalny dostawca też wychodzi gdzieś na świat przez T-Mobile. Dawne GTS itd to też ich łącza.

Mój znajomy na necie domowym TMob ma od wczoraj na speedteście 20/20 Mbps (wg umowy powinno być 20/3, a realnie to i tak pokazywało co nawjwyżej połowę tego), ale "w praniu" to nawet YT mu przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja mam zarejestrowane dwa Smart TV, PS4 , odtwarzacz Blu Ray oraz androida i nic nie musiałem usuwać.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 07:52, butters napisał:

Mam T-Mobile, u mnie to samo. Speedtest Netflixa pokazuje 30 Mbps, a w tym samym czasie filmy idą w jakości 480p. Tylko ten problem mam od dwóch tygodni i raczej po godzinie 19:00.

Jako, że problem dalej występuje napisałem do nich. 

 

Centrum pomocy na skandalicznie niskim poziomie, kobieta która ze mną rozmawiała nie rozumiała co się kryje pod parametrami video 0,53 mb/s/480.

 

Nie uzyskałem, żadnej informacji która mogła by pomóc. 

 

Nadal w godzinach wieczornych max to 480p i 1,67 mb/s przy filmach dostępnych w 4K. I Full HD max ile się da, przy filmach w HD. 

 

Nie wiem co o tym sądzić. Narazie zmieniłem plan na HD, w dzień kiedy 4K działa pracuję. Mam odczucie, że mają problemy z wydajnością serwerów. Bo ich speed test dobrze mierzy mi prędkość.

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
17 minut temu, darius010 napisał:

Nie wiem co o tym sądzić. .....zmieniłem plan na HD, w dzień kiedy 4K działa pracuję. Mam odczucie, że mają problemy z wydajnością serwerów. Bo ich speed test dobrze mierzy mi prędkość.

Na moim internecie nie zauważyłem, żadnych problemów. Film/serial ma być w 4K to idzie w 4K o każdej porze dnia i nocy.

Od kogo ty masz ten internet??

Przyczyn może być wiele. Karta sieciowa w telewizorze, telewizor połączony z siecią za pomocą wifi.

Masz może Samsunga z 2016?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to zauważyłem 2 dni temu, bo napisał mi kolega.

 

Film ma być w 4k i jest w 4K tylko w południe, wczoraj o 23 oglądałem Narcosa w 4k. Jakikolwiek problem z tv wykluczył by w ogóle 4K. A to działa.

 

Internetu jest lte. Czyli logiczne, że są wachania więc czasem jest wolniejszy, ale to wystarczy do HD, a mimo to idze w SD. Inna rzecz że Tytani, Bodygard idzie w Full HD, a serial oryginalny dostępny w 4k idzie w SD w tym samym czasie. 

 

Internetu od T-mobile mam od 1,5 roku, zero problemów z Netflix do teraz. Samsung jest z 2016, ale najnowsza aplikacja. Wszystko działa.

 

Rozumiem, że Internetu byłby za wolny, ale Netflix w aplikacji zmierzy mi prędkość wyjedzie 7, to dlaczego idzie 1,6/480p, a nie 1080p? Tydzień temu by tak to wyglądało. 

 

Kolega ma Samsunga z 2018, Internet po kablu od lokalnego dostawcy. Testował na tv i PS4 pro to samo. Sam sprawdzałem na laptopie to, samo, oraz po intecie z telefonu play.

 

 

HBO GO, Youtube ok.

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
19 minut temu, darius010 napisał:

 

Rozumiem, że Internetu byłby za wolny, ale Netflix w aplikacji zmierzy mi prędkość wyjedzie 7, to dlaczego idzie 1,6/480p, a nie 1080p?

7 Mbps? Taką prędkość osiągasz?? To trochę mało by 4K płynnie oglądać.

Nie porównuj HBO GO i Youtbue. To nie jest dobry miernik.

Masz może APV? Tutaj byś miał możliwość sprawdzenia swojego internetu oraz TV.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...