Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą dowiedziałem się że telefon Samsung Galaxy S9+ nie obsługuje funkcji HDR w serwisie Netflix. O tyle jest to dziwne bo jego mniejsza wersja S9 już jak najbardziej działa. Informuję tych co chcieli by obejrzeć filmy w HDR poprzez telefon Samsung Galaxy S9+ :( . Teraz pozostaje mi zmniejszyć pakiet o jeden w dół :(

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie osobiście "Netflix" to nr 1, ze względu na seriale. Ostatnio obejrzałem "Pachnidło", "Narcos Mexico", "Ozark s. 2", "Nawiedzony Dom Na wzgórzu", "Sabrinę". Do tego rewelacyjny film "Rzym" i dokument "Walka".  U mnie "Netflix" w zasadzie najtańszy ze względu na wartość waluty jaką obecnie płacę. W dalszej kolejności pochłaniam wybrane produkcje które są dostępne na HBO GO i tak , kultowy już "Ray Donovan", "Ucieczka z Dannemory", "Ślepnąc od Świateł", "Genialna Przyjaciółka". W tym roku podobał mi się również "Rojst", a przede wszystkim  "Homecoming"  i " Wspaniała pani Maisel". Te dwa ostatnie tytuły dostępne w "prime video".

Edytowane przez breaking
Post przeniesiony, bardziej pasuje tutaj, bo o Netflixie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym remis jeśli chodzi o Netflix i HBO GO...ale jakość co najwyżej 1080 za to na plus kultowe seriale jak "Gra o tron" czy "Detektyw" tego drugiego  jak się nie korzysta z Netflixa nie pozwala na taką ocenę.

Teraz widzę ile można wycisnąć z Soniaka  jeśli chodzi o UHD i HDR a tak to pewnie nie pełnia możliwości telewizora.

 

Najlepiej mieć obie opcje .Na moim przykładzie linearna telewizja już tylko  w przypadku sportu (C+ i Eleven) lub ciekawego dokumentu nie przerywanego reklamami.

 

Edytowane przez lukimann
Poprawa pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jest dobry, bo można znaleźć tam coś całkiem ciekawego do obejrzenia. Bez różnicy czy jest tam do 2 073 600 lub 8 294 400 pikseli. Ważniejsza jest treść od rozdzielczości, której jakość i tak nie jest tak dobra jak przy oryginalnym pliku lub płycie Blu-ray. Chyba że ktoś wybiera jakąś ofertę bez względu na to co w niej jest. Byleby tylko było 4K, HDR, Dolby Atmos i tyle, aby można było się z tym pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Kiedy włączam aplikację klawiszem z pilota z Netflixem, od razu uruchamia się tryb Video (standardowy) lub tryb HDR.

Natomiast uruchamiając HBO GO, ustawia mi się z automatycznie tryb Kino Pro z ustawieniami z dekodera i modułu. Subskrypcja tego VOD jest związana z wykupionym pakietem u operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o podanie jaki macie bitrate na filmach oglądanych na smart tv w 1080 (full HD). Mam TV Samsunga z 2014 r. Internet światłowodowy 120 Mb/s. Połączenie kablem oraz/lub wifi - bez różnicy w symptomach, które podaję. Mianowicie niektóre seriale, zwłaszcza nowsze, mają bardzo niski bitrate. Jakość obrazu jest jednak zadowalająca. Poza tym od momentu włączenia odtwarzania włącza się najpierw rozdzielczość 480, potem 720 i w końcu 1080. Trwa to jednak za długo. Dojście do 1080 zajmuje nieraz 3 do 5 minut. Czasem film startuje nawet od 240. W ostatnio oglądanym serialu 1983 miałem na wszystkich odcinkach taką właśnie sytuację. Docelowy bitate był gdzieś w okolicy 2,15 Mb/s. We wszystkich odcinkach. Co ciekawe inny serial Outlander - każdy jeden odcinek dochodzi mi do 1080 dość szybko i każdy ma ponad 7 Mb/s. Sytuacja jest więc różna. Wykluczyłem winę internetu i rodzaju połączenia (kabel, wifi). Wszystko to jest sprawne. Telewizor zachowuje się tak samo na połączeniu wifi, jak i kablowym. Pozostaje kwestia słabizny procka w tv (model UE55H6410) lub "dziadowskiego" łącza od operatora Multimedia Polska do serwerów Netflixa. (chociaż w komputerach Netflix śmiga super w 1080). W każdym razie proszę o podanie jaki macie bitrate w serialach - 1983 i Outlander.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, killerów dwóch napisał:

W każdym razie proszę o podanie jaki macie bitrate w serialach - 1983 i Outlander.  

"1983"  -  15,26 Mb/s /2160

Sezon 1 "Outlander"  - 7,15 Mb/s /1080, przy czym 4 sezon  każdy z odcinków 15,26 Mb/s/2160. Sezonu 2 i 3 nie sprawdzałem.

Edytowane przez breaking
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1983" dochodzi do 20 Mbps, czasami nawet więcej...

Edytowane przez umek
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
2 godziny temu, killerów dwóch napisał:

.....proszę o podanie jaki macie bitrate w serialach - 1983 i Outlander.  

 

Łącze Neostrada  80Mb/s. 

Urządzenie:  Samsung Smart TV oraz PS4 Pro, podłączone do neta za pomocą kabla.

 

  • "1983"    -    15,26 Mb/s  [2160]
  • "Outlander" - Sezon 1    7,15Mb/s   [1080 ]
  • "Outlander" - Sezon 4   15,26 Mb/s  [2160]

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, ale ja mam tylko 1080 Full HD i ciekawi mnie, czy u kogoś też serial "1983" chodzi z 2,15 Mb/s? Co do "Outlander" to faktycznie u mnie też jest równe 7,15 Mb/s. 

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś jeszcze podać z jaką przepływnością bitową jest nadawany polski serial o tytule 1983? Chodzi mi oczywiście tylko o rozdzielczość 1080 czyli Full HD.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Pisałem , ci  że mam  jeszcze odtwarzacz Blu-ray tam nie ma 4K. Tylko Full HD.  :D

Jakość 1080 , bitrate 7,5 Mb/s serial "1983"

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już poruszamy się w tematyce jakości Netflixa ,tryb HDR czasami pojawia się w 1080p.To trochę zaskakujące.Chyba, że coś pokręciłem to proszę wyprowadzić mnie z błędu.

Do tej pory sądziłem, że HDR zarezerwowany jest tylko dla UHD...

Wiadomo, że to tylko streaming, pomijam świetną jakoś obrazu 4K i dźwięku  ale jakoś teraz nie idzie przyzwyczaić się do jakości telewizji  tu pomijam moduł jest niedosyt, ale dekoder to jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@killerów dwóch: Być może masz (a raczej Twój dostawca Internetu ma) problem z przepustowością w PLIX'ie (główny węzeł wymiany ruchu pomiędzy m.in. Netflixem a dostawcami Internetu). Problem opisywałem szerzej w wątku Netflixowym: https://forum.satkurier.pl/index.php?/topic/26619-Netflix-–-pytania,-problemy,-komentarze#entry1400509

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, killerów dwóch napisał:

Dzięki wielkie, ale ja mam tylko 1080 Full HD i ciekawi mnie, czy u kogoś też serial "1983" chodzi z 2,15 Mb/s? Co do "Outlander" to faktycznie u mnie też jest równe 7,15 Mb/s. 

U mnie jest podobnie. Serial "1983" - 2,40 Mb/s (pierwszy odc.), "Outlander" 7,15 Mb/s (pierwszy odc., sez. 1). Mam pakiet HD.

 

16 godzin temu, kingofsouth napisał:

Pisałem , ci  że mam  jeszcze odtwarzacz Blu-ray tam nie ma 4K. Tylko Full HD.  :D

Jakość 1080 , bitrate 7,5 Mb/s serial "1983"

Tylko, że dalej jest to na koncie Ultra, więc wartości mogą być inne, niż na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...