Jump to content
Emil.1603

Netflix – pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

No rzeczywiście, "tylko" 50% rynku :D.

Ciekawszy jest inny wykres - 70% gospodarstw z Danii ma SVOD, w Norwegii 80%. Ostatnio byłem w Danii i wynajmowałem mieszkanie via airbnb i telewizor miał tylko smart (z Netflixem, jakimś lokalnym serwisem DR i YT) i kabel hdmi do podłączenia swojego źródła sygnału. Telewizji linearnej nie stwierdzono ;).

• Like 1

To całkiem logiczne odkąd takie mieszkania są wynajmowane dla ludzi z całego świata.Przecież nikt z własną platformą przyleci oglądać tv...

Fakt że tylko 50% porównując do 70% w Europie zachodniej to spora róźnica.

@umek do tej pory jednak rolę okna na świat pełniła tv sat, albo kablówka, nie smart ;).

Co do 50% to nadal jest miażdząca przewaga. To tak jakby np. TVN w DVB-T miał tyle oglądalności, a pozostałe 15 kanalów musiało się podzielić resztą tortu.

Edited by bugmenot

Oczywiście że jest,tego nie neguję,artykuł trochę mylący.Ale znasz moją opinię,dla mnie tradycyjna może dziś zniknąć bo nawet ją mając oglądam jak Neflix:)

• Upvote 1

Netflix to nuda. Raz na jakiś czas rzucą dobrym serialem albo filmem. Chyba, że ktoś ma 15 lat, to może dla takiej osoby rzeczywiście siódmy cud świata. Ta platforma mi się jawi jak nasza polska Ekstraklasa: dużo szumu, świetne opakowanie, a później uderzają w człowieka realia serwowanej treści. 💩

• Haha 1
  • Confused 7
  • Upvote 2

Teraz, the cable guy napisał:

Netflix to nuda. Raz na jakiś czas rzucą dobrym serialem albo filmem. Chyba, że ktoś ma 15 lat, to może dla takiej osoby rzeczywiście siódmy cud świata. Ta platforma mi się jawi jak nasza polska Ekstraklasa: dużo szumu, świetne opakowanie, a później uderzają w człowieka realia serwowanej treści. 💩

🤣

Trochę w tym prawdy jest, zdecydowana większość produkcji własnych Netflixa nie nadaje się do oglądania, od czasu kiedy poszli w ilość a nie jakość, a pozostała część ma niestety szkolny target :)

• Haha 1
  • Confused 4

Jeśli ktoś myśli że sam Netflix ma mu zastąpić całą platformę to owszem może mieć takie zdanie ale to niezbyt dojrzałe tak postrzegać jeden serwis streamingowy.

• Upvote 1

Niektóre ich produkcje uważam za świetne i warte uwagi, ale... Sam nie jestem w stanie przez dwa miesiące z rzędu abonować Netflixa. Co kilka miesięcy oferta wydaje mi się ciekawa. Może nie jestem grupą docelową i w tym cały "mój problem".

7 godzin temu, the cable guy napisał:

I tu należałoby rozpocząć fundamentalną dyskusję o obecnej kondycji światowego kina. Kiedyś filmy musiały być bardziej przemyślane, bo kręcono na drogiej taśmie celuidowej. Nie można było robić w nieskończoność powtórek i nie było takiej możliwości obróbki cyfrowej obrazu oraz dołączenia efektów CGI jak jest teraz. Skupiano się na opowiadaniu historii niż na tanim efekciarstwie. 

Ja w Netflixie nadal znajduję mnóstwo ciekawych materiałów, których jeszcze nie oglądałem. 

Może przynudzają z postapokalizmem dla młodzieży, ale takie "The Rain" mimo swoich ewidentnych głupot fajnie mi się ogląda. Może za sprawą uroku córki znanego duńskiego reżysera Billi Augusta. Bille August to powiedzmy duński Wajda (filmowe epopeje nagradzane Oscarami "Pele zwycięzca" czy "Dom Dusz"). Alba August, córka Billa, gra główną rolę w "The Rain". 

Edited by swordfish

3 godziny temu, bugmenot napisał:

Nie miałem pojęcia. Jakiś czas temu moje konto magicznie wyparowało. Normalnie mogłem skorzystać z promocji. Było to 6 marca. Przegapiłem zawieszenie okresu próbnego. Pewnie najszybciej zauważyli "opłacający" Netflix przez platformę "Janusz z Allegro - rekin biznesu" :D 

• Confused 1

Skacze ktoś po różnych regionach za pomocą Smart DNS/VPN? W które regiony udaje się wejść?

Ostatnio z amerykańskiego Netflixa na spokojnie oglądałem serial niedostępny tutaj, ale teraz potrzebuję inny region i mam trudności z wejściem na którykolwiek z nich, a akurat na amerykańskim czy naszym Netflixie go nie ma.

Edited by aster

19 godzin temu, the cable guy napisał:

Pewnie najszybciej zauważyli "opłacający" Netflix przez platformę "Janusz z Allegro - rekin biznesu" :D 

Ciekawe stwierdzenie. Ciekawe czy ktoś z forum , korzysta z Netflixa w taki sposób jak opisujesz?  :>

Ze Smart dns chodzi tylko US, zależy czy oglądasz z polskim tłumaczeniem, bo jeżeli nie to jest kilka innych serwisów które działają

53 minuty temu, kingofsouth napisał:

Ciekawe stwierdzenie. Ciekawe czy ktoś z forum , korzysta z Netflixa w taki sposób jak opisujesz?  :>

Mnie by zdziwiło gdyby nie było takich osób. W końcu ktoś musi to kupować. 

1 godzinę temu, GrubyBubu napisał:

Ze Smart dns chodzi tylko US, zależy czy oglądasz z polskim tłumaczeniem, bo jeżeli nie to jest kilka innych serwisów które działają

Tłumaczenia nie używam, tylko angielska wersja lub angielskie napisy jeśli jest coś w innym języku.

No właśnie potrzebuję pomocy by obejrzeć Homeland sezon 7 bo u nas tego nie ma, w US też brak, ale w wielu innych regionach jest to dostępne. VPNy w różnych krajach coś nie chcą mi działać choć ustawiam to na poziomie routera czyli cały domowy net jest przekierowany...