Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, GrubyBubu napisał:

I co Ty teraz będziesz oglądał, HBO be, Netflix be, ach ogryzek został ;)...Niestety w każdej Netfluxowej produkcji jak widać musi to być, jak nie jest to zbyt nachalne to idzie nawet nie zauważyć, ale czasami jest masakra, jestem tolerancyjny i ogólnie mi to nie przeszkadza, ale nie lubię też "uszczęśliwiwania" mnie na siłę, bo nie każdy lubi być z każdego filmu/ serialu atakowany, wystarczyłby na początku czarny gej będący żydem i plan by mieli wykonany :)

Przez następne dwa tygodnie leżę na plaży wiec mam lepsze zmartwienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gregory003 napisał:

Ty sobie kpisz? Wymieniłeś może ze 30 filmów, a netflix w Polsce to chyba ponad 2000 tytułów. Oczywiście kino i seriale są, ale prawie same paździerze...


Czas kolegę przywołać do tablicy... niech się pomęczy... bo chyba brakuje cukru.... heheheeh... :D:D:D 

Więc... Polecam JUSTWATCH.COM... filmów wszystkich jest 2249 o każdej tematyce i wszelakiej jakości. Obieramy na IMDB ocenę [7] myślę że od tej oceny są dobre filmy choć znam wiele dobrych filmów z niższą oceną. Mam nadzieje że twój gust filmowy od [7] na IMDB to już nie nadal same paździerze?? :D:D:D

Więc uwaga... filmów z oceną [7] i w górę oczywiście jest... 735

Seriale... wszystkich o wszelakiej tematyce i gatunku... jest 992...  Takich pozycji o ocenie IMDB równej lub wyższej [7] jest... 615


Powiem ci tak... filtrując to dalej w każdą stronę świata... jeśli ty nadal nie masz co oglądać to pozostaje ci "Malanowski i partnerzy..." z anteny w jakości VHS... 

Edytowane przez herman78
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że każdy ma prawo do własnej oceny oferty. Miałem kilka miesięcy Netflixa i w dużej mierze zgadzam się z krytykami tej platformy. Jakość nadawania oczywiście jest rewelacyjna, jakość produkcji pozostawia, oczywiście moim zdaniem, dużo do życzenia. Zdecydowanie wyżej cenię HBO GO mimo gorszej jakości, to jakością produkcji zjadają Netflixa zdecydowanie. Podkreślam raz jeszcze, że to tylko moja opinia. Oczywiście pomijam te głupoty o niby propagowaniu homoseksualizmu przez Netflixa. Większych durnot dawno nie czytałem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Arkon napisał:

Wydaje mi się, że każdy ma prawo do własnej oceny oferty...


Tutaj czepiam się wypowiedzi typu "same paździerze". Jeśli 735 dobrych filmów i 615 dobrych seriali ktoś nazywa paździerzami... to współczuję mu wygórowanych upodobań. Bo aby być zadowolonym musi sam sobie chyba coś nakręcić... hahaha... :D:D:D

Nie porównujemy tutaj HBO GO... bo też ma fajna ofertę ale jest w wujowej jakości i dla mnie skreślona jest kompletnie.

Edytowane przez herman78
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a ja nie rozumiem takiej postawy, bo tracisz mnóstwo świetnych produkcji. Jakbyś nie zauważył, to serial "Czarnobyl" jest obecnie na pierwszym miejscu i na Filmwebie, i na IMDb. Możesz się dziwić, ale ja po tych kilku miesiącach nie miałem co na Netflixie oglądać. Z całym szacunkiem, ale średnio interesują mnie stare filmy, które miały już premierę w Polsacie czy TVN albo seriale, które też widziałem gdzie indziej. Kwestia gustu, ale nigdy nie patrzyłem tylko na jakość nadawania. Czasem, o zgroza, oglądam nawet coś na TVP Kultura. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Już ci tłumaczę moją postawę... jestem maniakiem filmowym a można powiedzieć kinowym bo mam kartę CinemaCity Unlimited i chodzę na 80 premier w roku. HBO GO tak samo jak Netflix opiera się na filmach i serialach. Różnica jest taka że HBO nie ma filmów własnej produkcji tylko cudze... seriale ma już własne i cudze. Polityka HBO GO jest taka że pokazuje filmy po premierze, wcześniej oglądałem je w kinie wiec kompletnie mnie nie interesują... a seriale - tutaj fakt HBO GO zaczyna, podkreślam zaczyna zaskakiwać dobrymi produkcjami. Aby nie było tak słodko to nie jest tego w tej chwili aż tak wiele bo wspominasz jeden tytuł... a podaj więcej. Nie będzie to już takie proste. Netflix też nie jest idealny ale trafia do mnie bardziej jak HBO GO. 

A teraz jakość... HBO od czasu kiedy się pojawił w Polsce zawsze olewał klientów jeśli chodzi o jakość. Niestety czas pędzi nieubłaganie z wraz z nim rozwój technologii. Dziś TV 50-55 cali to już można by rzec "standard". No i tu pojawia się problem. Włączając HBO GO... omawiane to już było wiele razy w tym temacie... doświadczasz cofania się w jakości obrazu i dźwięku. Może masz mały TV... albo bardzo daleko od TV i tego nie czujesz.

Wszystko w życiu zmienia kiedy odpalasz taki super serial jak Narcos w pięknym 4K... dżwięk czysty w 5.1... i myślisz do wuja co ja dotychczas oglądałem w TV. Dalej pykasz Stranger Things który dla mnie pobija wszystkie seriale... no i oczywiście 4K... miód dla oczu. Wymienię tylko te pozycje które są super i czekają w kolejce: Nawiedzony dom na wzgórzu, Sabrina, Umbrella Academy, The 100, Upadek Królestwa, Peaky Blinders, Godless, Mindhunter, Maniac, Dom z papieru. Serial Dom z papieru podobno tak wymiata że Narcos może mu lizać pięty... ale czekam aż zobaczę... :) Nie wspomnę o dokumentach w 4K... tego już nawet nie ma jak opisać. 

Miałem HBO GO dokładnie rok temu... z filmów nic mnie nie zaskoczyło bo jak mówiłem oglądałem wszystko w kinie. Seriali mało... ale nie mówię że nie ma dobrych tytułów... ale mało. Nooo i jakość... włączyłem Watahe na 20 min... niestety kilka scen ciemnych... bitrate materiału tak niski że nie dałem rady. Mój TV to 55 cali z 2,5 metra... czyli optymalnie pod 4K. Tak samo jest z grami... posiadam Xbox One X... odpalasz Wiedźmina 3... albo inną grę w 4K i cieszysz się z odbioru. Fakt mogę mieć tak ja... może inni też... zapewne są osoby takie jak ty które wolą ofertę od jakości.

Masz rację -  każdy wybiera co chce... ale nie zgodzę się z pojęciem że na Netflix są "same paździerze" bo jak zaczniemy porównywać oferty to na HBO GO masz kilka seriali... dosłownie i nie ma nic do oglądania.

Edytowane przez herman78
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówią mądrzy ludzie o gustach się nie dyskutuje, ale mamy kompletnie inne jak się okazuje. Dla mnie "Stranger Things" to jak to byłeś łaskaw określić "paździerz", że "Sabrinę" pominę milczeniem, podobnie przereklamowane, podkreślam dla mnie "Upadek królestwa", który nota bene oglądałem w Canal+, podobnie jak rzeczywiście dobre "Peaky Blinders" w Ale Kino. Stwierdzenie, że HBO GO zaczyna zaskakiwać dobrymi produkcjami świadczy o tym, wybacz, że od niedawna oglądasz seriale. Bo to HBO wyprodukowało takie kultowe produkcje jak "Six feet under" czy "Band of brothers", Twin Peaks" albo "Detektyw" , a także w tym serwisie są rewelacyjne seriale jak "The Knick", "Genialna przyjaciółka", "Ślepnąc od świateł". Proszę bardzo oprócz rewelacyjnego "Czarnobyla" niezły jest "The Act" czy "Years and Years", że o powszechnie chwalonych "Obsesji Eve", Ostrych przedmiotach" czy "Wielkich kłamstewkach" nie wspomnę. HBO to klasa sama w sobie i nie jest to tylko moje zdanie. Netflix na taką reputację jeszcze musi długo pracować.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:

Wydaje mi się, że każdy ma prawo do własnej oceny oferty. Miałem kilka miesięcy Netflixa i w dużej mierze zgadzam się z krytykami tej platformy. Jakość nadawania oczywiście jest rewelacyjna, jakość produkcji pozostawia, oczywiście moim zdaniem, dużo do życzenia. Zdecydowanie wyżej cenię HBO GO mimo gorszej jakości, to jakością produkcji zjadają Netflixa zdecydowanie. Podkreślam raz jeszcze, że to tylko moja opinia. Oczywiście pomijam te głupoty o niby propagowaniu homoseksualizmu przez Netflixa. Większych durnot dawno nie czytałem.

 

Co do reputacji to ten serwis nie pracuje na nią. Produkować zaczyna syf.Ostatnia świetna produkcja tv znów z HBO i Sky czyli Czarnobyl. 

9.7 na IMDb mówi wszystko.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon więc...

Band of brothers 2001


The Knick 2014-2015


Twin Peaks 2017
Wielkie kłamstewka 2017


Genialna przyjaciółka 2018
Ślepnąc od świateł 2018
Obsesja Eve 2018
Ostre przedmioty 2018


Detektyw 2019
Czarnobyl 2019
The Act 2019 / hulu
Years and Years 2019

Mam nadzieję że zrozumiesz co napisałem... z tendencją wzrostową...? :) :) :) 

Dopisałem jeszcze Hulu... nie chce się zagłębiać w HBO ile z tych tytułów nie są HBO... ale za moment HBO nie będzie miało do śmiechu bo Disney / Hulu wycofuje wszystkie pozycje w Polsce i zakłada własną platformę Disney+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie słowo zaczyna chyba znaczy jednak cokolwiek innego. Podałem Ci przykład kilku, bo nie chce mi się większej liczby produkcji cenionych nie tylko przez widzów, ale i krytyków. Od lat HBO trzyma poziom i wyznacza trendy w serialach, takie są fakty, więc nie rozumiem tym bardziej słowa zaczyna. I spokojnie poradzą sobie bez Hulu(choć w wycofanie ich produkcji niespecjalnie wierzę), a tym bardziej Disneya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety więcej hitów HBO nie znajdziesz z roku 2001-2015...  a jeśli to pojedyncze pozycje. Więc dalej sądzę że zaczyna... więcej... :) Nie powiesz mi że jeden HIT z 2001 roku i 14 lat przerwy to jakiś super wyczyn? :D 

Nie nie mówię że nie trzyma poziomu... bo trzyma ale myślę że połowa z tych seriali dla mnie to także był by "paździerz" jak dla ciebie pozycje z Netflix'a. Pamiętaj o jednym... gdyby nie konkurencja gnioty byś oglądał na tym HBO.


Niestety Disney opuści HBO... to już jest 100% pewne... do końca roku powinno być już po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca przekonany, czy produkcję Disneya do końca roku opuszczą HBO. D+ u nas wystartuje za ok dwa lata, więc może wtedy.

Nie należy mylić Hulu z D+, bo to oddzielne byty, poza tym, Hulu nie praw do większości swoich produkcji poza USA, więc nawet pojawienie się tego serwisu niewiele u nas zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umek napisał:

 

Co do reputacji to ten serwis nie pracuje na nią. Produkować zaczyna syf.Ostatnia świetna produkcja tv znów z HBO i Sky czyli Czarnobyl. 

9.7 na IMDb mówi wszystko. 

 

Ocena jest dobra, ale akurat w przypadku tego tytułu niezbyt miarodajna - ilość głosów pokazuje, że serial zbyt wielkiej oglądalności nie ma.

Poszczególne epizody mają po 10-15 tysięcy głosów. Odcinki ostatniego sezonu GoT po 150-200 tysięcy ;).

 

edit: Sprawdziłem, trochę ponad milion widzów w USA. GoT 15-20 mln. Taki to hit ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie. HBO ma na tyle skromny budżet i zasoby, że nie mogą sobie pozwolić na marnowanie ich na coś, co się nie ogląda.

 

Dobra średnia z kilkunastu tysięcy ocen na IMDB nie zapłaci im za subskrypcje, a rzeczywistość jest taka, że prawdziwy serialowy hit HBO to "Gra o tron" i on się skończył, a perspektyw na nowy chwilowo nie ma.

 

Po zakończeniu serialu, 20% widzów w USA deklaruje rezygnację z HBO Now, a gdyby mieli zadeklarować jaką jedną platformę SVOD chcą posiadać to HBO jest dopiero na czwartym miejscu z bardzo kiepskim wynikiem 27%. Dla porównania Netflix ma 78%, Hulu 40 ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marnują na coś co  sprawiłoby że marka na którą pracowali przez lata poszłaby na marne jak Netflix.Z House of Cards w tandetę, której nikt nie chce oglądać po 3 odcinkach.

 

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Sky Cinema czyli 4 filmy po dwa razy tego samego dnia to dopiero klasa sama dla siebie.

Wysil się bardziej z tym trollingiem bo teraz szkoda mi nawet czasu na pisanie :).

Wolę poświecić go na "Our Planet", co ciekawe dokument z kwietnia 2019, a nie sprzed 10 lat, o których wspominasz...

W każdym razie polecam. 9.4 na IMDB, więc prawie tak dobry jak "Chernobyl" wedle Twojego podejścia.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bugmenot napisał:

No tak, Sky Cinema czyli 4 filmy po dwa razy tego samego dnia to dopiero klasa sama dla siebie.

Wysil się bardziej z tym trollingiem bo teraz szkoda mi nawet czasu na pisanie :).

Wolę poświecić go na "Our Planet", co ciekawe dokument z kwietnia 2019, a nie sprzed 10 lat, o których wspominasz...

W każdym razie polecam. 9.4 na IMDB, więc prawie tak dobry jak "Chernobyl" wedle Twojego podejścia.

Miałem Cię za poważniejszego człowieka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...