Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Czyli masz plan UHD.  Widocznie problem po stronie twojego łącza.

Włączyłem jeszcze raz ten film i od samego początku jest bitrate 3,32 Mb/s [1080]

Sprawdzałem Smart TV oraz PS4 i nie chce być inaczej.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że to miesza coś Netflix. I jest to jak dla mnie problem, bo mam 120 Hz dobrej jakości Full HD i wyraźnie widzę, co leci w przepływności 2 do 3 Mb/s a co 6  Mb/s i wyżej. Różnica w jakości jest znacząca i nie chcę oglądać tych filmów z niskim bitrate. Czepiłem się tego Outlander, bo oglądamy to teraz i w tym filmie jakość jest bardzo dobra. Jak włączę coś z niską przepływnością to mnie nerwy biorą. Wydaje mi się, że oglądając filmy na komputerach w  Microsoft Edge, które dostaje obraz 1080 ten bitrate jest większy. Obraz jest subiektywnie lepszej jakości niż na smart tv. Podpinam kablem HDMi i "na oko" widzę różnicę. Wie ktoś jak sprawdzić bitrate w komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miał kuzyn mimo szybkiego internetu.Trzy miesiące walki i naprawili..

Dokladny Bitrate sprawdzisz na Apple TV.Sproboj innego internetu ze tak powiem a zobaczysz różnice..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może serwery Netfliksa wykrywają to od jakiego operatora lub dostawcy użytkownicy korzystają? Skoro oni sami też potrafią zmieniać algorytm propozycji, pozycjonowania oraz samych okładek swoich produkcji, które u każdego wyglądają różnie, to i w kwestii jakości mogą się różnie bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Noc przez 12 lat". Natychmiast po włączeniu wskakuje 3,32/Mb/s/1080. Sprawdzałem wielokrotnie w różnych porach. Jeśli ktoś ma inny wynik, może widzieć piksele ?

 

"Roma"  to z wejścia ma 16,26 Mb/s/2160. Sprawdzane wielokrotnie w różnych porach. 

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 02:11, kudelek napisał:

Bitrate w przeglądarce sprawdzasz wciskając "ctrl+alt+shift+D". U mnie różnic brak między TV, a laptopem, 4K. Tu i tu max 15 mbit z groszami.

Dzięki za info. W moim smart tv i w przeglądarkach leci taki sam bitrate w 1080, czyli najwyżej 7,5 Mb/s. Czyli "cudów panie ni ma"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603: Przekładając na j. polski: jest sobie takie miejsce w Polsce, a konkretnie w Warszawie, co zowie się PLIX (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Polish_Internet_eXchange), jest to główny węzeł operatorski, służący do wymiany ruchu Internetowego dla całej Polski. W tym miejscu, nasi kochani dostawcy Internetu (nie tylko Ci najwięksi, jak Orange, ale też nasi lokalni/mniejsi) wykupują sobie określoną przepustowość (ilość i rodzaj portów na switchach PLIX'a).
Z drugiej strony, w tym całym PLIX'ie, swoje porty/przepustowość ma wykupiony Netflix (ale on ma ich wystarczającą ilość).

 

I teraz najważniejsze: przy oglądaniu Netflixa, ruch od nas do serwerów Netflixa, zawija się bezpośrednio w tym całym PLIX'ie (droga jest taka: nasz komp/TV/tablet - nasz dostawca netu - switche/porty PLIX - serwery Netflix).

Pozostały ruch Internetowy idzie normalnie, bez PLIX'a (dlatego śmiga).
To teraz gdzie jest wąskie gardło na tej ścieżce, jak coś idzie przez PLIX'a (przy oglądaniu Netflixa)?
Zakładając, że u dostawcy netu mamy wykupioną odpowiednią prędkość (speedtesty i inne usługi śmigają, aż miło) oraz zakładając że Netflix ma w PLIX'ie odpowiednią przepustowość (a ma, bo inaczej u wszystkich byłoby jednakowo źle), to pozostaje jedynie styk "nasz dostawca Internetu - porty w PLIX)". Czyli wykupiona przez niego przepustowość (ilość i rodzaj portów) w PLIX'ie jest za mała - przy większej liczbie użytkowników (od naszego dostawcy Internetu) jednocześnie oglądających Netflixa (czyli najczęściej wieczorami i w weekend), ruch/bitrate musi być przyciety, żeby się zmieścić w wykupionej w PLIX'ie przepustowości. 

 

To też tłumaczy dlaczego, u jednych jest zawsze dobrze (dostawca, np. Orange, ma wystarczającą przepustowość w PLIX'ie) , a u innych (zazwyczaj mniejsi dostawcy) raz jest dobrze, a raz nie (zależy od aktualnego obciążenia / ilości użytkowników per wykupiona przepustowość w PLIX'ie). 

 

Przerabiałem już ten temat z moim dostawcą Internetu (lokalny z Białegostoku). Temat ciągnął się kilka tygodni, ale w końcu źródło problemu zostało namierzonyme i po dokupieniu dodatkowej przepustowości w PLIX'ie, Netflix zaczął w końcu działać, tak jak powinien. 

 

Także jak ktoś ma podobny problem, to niech podpowie swojemu dostawcy netu, żeby sprawdził, czy jego przepustowość na PLIX'ie nie jest przypadkiem wysycana (zazwyczaj wieczorami). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 godziny temu, killerów dwóch napisał:

........ W moim smart tv i w przeglądarkach leci taki sam bitrate w 1080, czyli najwyżej 7,5 Mb/s. Czyli "cudów panie ni ma"..

Jak nie ma cudów?Masz urządzenie 4K , by chcieć większy bitrate?  :>

Wyższy bitrate będziesz miał przy materiałach UHD.  :P

Tak na marginesie kolego, Netflix daje ci najwyższy możliwy bitrate. Uwierz mi , że HBO GO takiego nie ma i raczej mieć nie będzie. Mowa oczywiście o jakości 1080.

A bajkę o mitycznym lepszym obrazie na Samsung Smart TV , można opowiadać dzieciom na dobranoc. 8)

Sam posiadam telewizor tej marki więc wiem o czym ci piszę.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:
[mention=36109]NobelM[/mention], to nie tłumaczy dlaczego o jednej porze serial A ma przepustowość 2,5 Mb/s, a serial B 7,2 Mb/s

 

 

A tutaj, to Netflix też zapewne ustawia swoje priorytety i dla jednego serialu daje większy maksymalny bitrate, a dla innego mniejszy.

Ja osobiście, przy różnego rodzaju testowaniu czy problemach, zazwyczaj sprawdzałem na Anihilacji, bo wiedziałem, że tam zawsze powinno być 15.26 Mbps.

2 godziny temu, Rasheed napisał:
Dziś rano sprawdzałem "Noc przez 12 lat" i bitrate od razu wszedł na 3,32. Tylko dlaczego nie jest więcej ? Dlaczego Netflix innym filmom przydziela więcej np. Romie ?

Pewnie dlatego, że jego wydajność/przepustowość też nie jest z gumy i musi jakoś nią zarządzać. BTW: Roma jest dostępna w 4k z HDR i wskakuje u mnie na 15.26 Mbps (telewizor 4k), natomiast "Noc przez 12 lat" to Full HD i wskakuje u mnie na max 3.32 Mbps. Materiały dostępne w 4k (np. Roma) na telewizorach Full HD (nie 4k), będą miały zazwyczaj większy bitrate, niż materiały 1080p/Full HD. 

 

Czyli wieczorkiem (więcej userów) miałeś 1.61 Mbps, w dzień od razu 3.32 Mbps (to jest max dla tego filmu), także może Twój dostawca też ma problem "PLIX'owy", jeżeli wieczorkiem speedtesty i inne usługi Internetowe śmigają.

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...