Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście, "tylko" 50% rynku :D.

Ciekawszy jest inny wykres - 70% gospodarstw z Danii ma SVOD, w Norwegii 80%. Ostatnio byłem w Danii i wynajmowałem mieszkanie via airbnb i telewizor miał tylko smart (z Netflixem, jakimś lokalnym serwisem DR i YT) i kabel hdmi do podłączenia swojego źródła sygnału. Telewizji linearnej nie stwierdzono ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem logiczne odkąd takie mieszkania są wynajmowane dla ludzi z całego świata.Przecież nikt z własną platformą przyleci oglądać tv...

 

Fakt że tylko 50% porównując do 70% w Europie zachodniej to spora róźnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek do tej pory jednak rolę okna na świat pełniła tv sat, albo kablówka, nie smart ;).

Co do 50% to nadal jest miażdząca przewaga. To tak jakby np. TVN w DVB-T miał tyle oglądalności, a pozostałe 15 kanalów musiało się podzielić resztą tortu.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest,tego nie neguję,artykuł trochę mylący.Ale znasz moją opinię,dla mnie tradycyjna może dziś zniknąć bo nawet ją mając oglądam jak Neflix:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix to nuda. Raz na jakiś czas rzucą dobrym serialem albo filmem. Chyba, że ktoś ma 15 lat, to może dla takiej osoby rzeczywiście siódmy cud świata. Ta platforma mi się jawi jak nasza polska Ekstraklasa: dużo szumu, świetne opakowanie, a później uderzają w człowieka realia serwowanej treści. ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, the cable guy napisał:

Netflix to nuda. Raz na jakiś czas rzucą dobrym serialem albo filmem. Chyba, że ktoś ma 15 lat, to może dla takiej osoby rzeczywiście siódmy cud świata. Ta platforma mi się jawi jak nasza polska Ekstraklasa: dużo szumu, świetne opakowanie, a później uderzają w człowieka realia serwowanej treści. ?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Trochę w tym prawdy jest, zdecydowana większość produkcji własnych Netflixa nie nadaje się do oglądania, od czasu kiedy poszli w ilość a nie jakość, a pozostała część ma niestety szkolny target :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli że sam Netflix ma mu zastąpić całą platformę to owszem może mieć takie zdanie ale to niezbyt dojrzałe tak postrzegać jeden serwis streamingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, the cable guy napisał:

Netflix to nuda. Raz na jakiś czas rzucą dobrym serialem albo filmem. Chyba, że ktoś ma 15 lat, to może dla takiej osoby rzeczywiście siódmy cud świata. Ta platforma mi się jawi jak nasza polska Ekstraklasa: dużo szumu, świetne opakowanie, a później uderzają w człowieka realia serwowanej treści. ?

I tu należałoby rozpocząć fundamentalną dyskusję o obecnej kondycji światowego kina. Kiedyś filmy musiały być bardziej przemyślane, bo kręcono na drogiej taśmie celuidowej. Nie można było robić w nieskończoność powtórek i nie było takiej możliwości obróbki cyfrowej obrazu oraz dołączenia efektów CGI jak jest teraz. Skupiano się na opowiadaniu historii niż na tanim efekciarstwie. 

Ja w Netflixie nadal znajduję mnóstwo ciekawych materiałów, których jeszcze nie oglądałem. 

Może przynudzają z postapokalizmem dla młodzieży, ale takie "The Rain" mimo swoich ewidentnych głupot fajnie mi się ogląda. Może za sprawą uroku córki znanego duńskiego reżysera Billi Augusta. Bille August to powiedzmy duński Wajda (filmowe epopeje nagradzane Oscarami "Pele zwycięzca" czy "Dom Dusz"). Alba August, córka Billa, gra główną rolę w "The Rain". 

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bugmenot napisał:

Nie miałem pojęcia. Jakiś czas temu moje konto magicznie wyparowało. Normalnie mogłem skorzystać z promocji. Było to 6 marca. Przegapiłem zawieszenie okresu próbnego. Pewnie najszybciej zauważyli "opłacający" Netflix przez platformę "Janusz z Allegro - rekin biznesu" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skacze ktoś po różnych regionach za pomocą Smart DNS/VPN? W które regiony udaje się wejść?

 

Ostatnio z amerykańskiego Netflixa na spokojnie oglądałem serial niedostępny tutaj, ale teraz potrzebuję inny region i mam trudności z wejściem na którykolwiek z nich, a akurat na amerykańskim czy naszym Netflixie go nie ma.

Edytowane przez aster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
19 godzin temu, the cable guy napisał:

Pewnie najszybciej zauważyli "opłacający" Netflix przez platformę "Janusz z Allegro - rekin biznesu" :D 

Ciekawe stwierdzenie. Ciekawe czy ktoś z forum , korzysta z Netflixa w taki sposób jak opisujesz?  :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrubyBubu napisał:

Ze Smart dns chodzi tylko US, zależy czy oglądasz z polskim tłumaczeniem, bo jeżeli nie to jest kilka innych serwisów które działają

 

Tłumaczenia nie używam, tylko angielska wersja lub angielskie napisy jeśli jest coś w innym języku.

 

No właśnie potrzebuję pomocy by obejrzeć Homeland sezon 7 bo u nas tego nie ma, w US też brak, ale w wielu innych regionach jest to dostępne. VPNy w różnych krajach coś nie chcą mi działać choć ustawiam to na poziomie routera czyli cały domowy net jest przekierowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.05.2019 o 22:08, swordfish napisał:

I tu należałoby rozpocząć fundamentalną dyskusję o obecnej kondycji światowego kina. Kiedyś filmy musiały być bardziej przemyślane, bo kręcono na drogiej taśmie celuidowej. Nie można było robić w nieskończoność powtórek i nie było takiej możliwości obróbki cyfrowej obrazu oraz dołączenia efektów CGI jak jest teraz. Skupiano się na opowiadaniu historii niż na tanim efekciarstwie. 

Ja w Netflixie nadal znajduję mnóstwo ciekawych materiałów, których jeszcze nie oglądałem. 

 

No ale kolego, co mają wspólnego problemy światowego kina z Netflixem? Netflix nie ma problemów światowego kina, bo na Netflixie nie ma światowego kina. Ze 3/4 oferty w polskiej wersji ma oznaczenie "Oryginals", co już tradycyjnie oznacza papkę klasy C, choć baaaardzo rzadkie perełki się oczywiście zdarzają.

 

I nie chodzi nawet o to że brakuje najnowszych produkcji prosto z kina albo tych z zeszłego roku. Na Netflixie w igóle nie ma kina! Ani tego z lat 80', ani 90', ani 2000 - 2018. Zdarzają się pojedyncze tytuły. 

 

Nie bardzo wiem po co pisać wyświechtane hasełka o "kondycji światowego kina" i silić się na jakikolwiek intelektualizm przy rozmowie o serwisie, który w Polsce "światowego kina" nigdy nie oferował, za granicą "światowe kino" z niego ucieka i w ogóle w ostatnich latach znany jest głównie z zalewu własnych, wytwarzanych szybko i byle jak, mizernych produkcji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za bzdury wypisujesz? Najpierw sprawdź,a potem się mądrzyj.

3/4 pozycji w Netflixie to produkcje licencjonowane. Nowości kinowych nie ma, bo kto inny ma do nich prawa, ale filmy z WB, Paramountu, Sony i Universalu pojawiają się zaraz po wygaśnięciu licencji prawa pierwszej emisji czyli po jakimś roku (niecałe dwa lata od premiery kinowej). Filmów jest dobrze ponad 2000 i są to w zdecydowanej większości filmy z w/w wytwórni i spokojnie znajdziesz filmy z lat '80, '90 czy '00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...