Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, przeprowadziliśmy badania. Ogólnie wniosek brzmi tak: aby działało nagrywanie i oglądanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości muszą być w CI dwa różne moduły - nigdy dwa takie same - taki układ zawsze sprawia mniejsze lub większe problemy. Wszystko było sprawdzane na najnowszej wersji oprogramowania, brakło tylko PowerCAM (jeszcze to sprawdzimy przy dostawie PowerCAM-ów i dam znać). Układ AstonCrypt v2.18 + ZetaCAM (całość na splitterze SmartWi) zachowywał się w pełni poprawnie, podobnie AstonCrypt v2.18 ze starym Astonem v1.05. Zastanawia mnie tylko sens istnienia opcji w menu odpowiadającej za podwójny dekryptaż (gdzie wybiera się CI1 + CI2 itp - nie kojarzę nazwy z pamięci) - co się tam nie ustawi - zawsze tuner dekoduje tak samo (albo czegoś nie rozumiem :P )

 

Tyle zauważyliśmy u nas (proszę pamiętać o aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

 

Dzięki za informacje. Z tym podwójnym dekryptażem to chyba na przyszłość gdyby się pojawił moduł naprawdę dekodujący podwójnie (Aston nim nie jest). Ciekaw jestem jak wyjdzie test z PowerCamPro + Aston 2.18, szczególnie pod kątem kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z technisatem a mianowicie gdy nagrywam film z oferty CP np polsatu to po przełączeniu na inny kanał np jakiś fta i przełączeniu ponownie na polsat po kilku sekundach obraz zatrzymuje się i po chwili jest zakodowany. Czy u was też tak jest? Proszę o pomnoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że to nie jest wina Technisata. Takie sam objawy miałem z Humaxem PVR8000. Szczególnie często występują kiedy w kieszeniach są 2 moduły. Wystarczy przełączyć na inny kanał i ew. wrócić na ten co był "przyblokowany" i problem jest rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego kompleksu, tylko chcę zauwazyc brak obiektywzimu forumowiczów.

 

A wypowiedzi w stylu: 'taki jest jego urok że się wiesza', albo entuzjazm użytkowników 'N", ze po roku właczyli im telegazete i już tylko 2 razy dziennie trzeba robić twardy start boxa nieodmiennie mnie rozbawiają :-))

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek problemy z nagłym brakiem odkodowania przy skakaniu po kanałach lub nagrywaniu zauważyłem w Technisacie tylko w takim przypadku, gdy są w nim umieszczone 2 moduły np. Aston 2.18 i Viacess NP4 Extra. Nie wiem czy to wina Technisata czy modułu Viacess, ale czytałem w kilku miejscach, że ten moduł nie wspólpracuje prawidłowo z wieloma tunerami. Sam Technisat, którego mam 3 miesiące nie zawiesił się w tym czasie ani razu. W przypadku tylko jednego modułu w odbiorniku np. Aston z kartą Cyfry nie ma absolutnie żadnych problemów. Co do działania modułów Polsatu Cyfrowego nie moge się wypowiadać bo nie miałem z nimi żadnych doświadczeń.

PS. Nadal czekam z utęsknieniem na test Mistera Orbity: Aston 2.18 + PowerCamPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz w technisacie. Gdy zamontowany jest Aston 2.18 i moduł CP To kanały Cp często po kilku sek się zacinaja i są zakodowane. A gdy zamiast Astona wstawie moduł Matrix Reborn to moduł Cp działa szybciej i pewniej i wszystkie kanały smigaja i nie kodują się ani podczas nagrywania lub oglądania. Czyżby Aston stwarzał problemy? Zwróćcie na to uwagę i proszę o jakieś info bo niewiem może mój moduł jest jakiś słaby. Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Potwierdzam że Aston z kartą C+ źle współpracuje z Technisatem, problemy z dwustrumieniowością, szczególnie podczas nagrywania, pikseloza, cięcia itp. W przypadku jeżeli jest tylko Aston w Technisacie wspłópraca jest znośna, jak dołożymy drugi moduł (u mnie Diablo) to się robi kicha. Natomiast Diablo z kartą C+ bardzo dobrze działa (no może Aston trochę szybciej kanały przełącza), tylko brak dwustrumieniowości, trzeba inny moduł. Jak potestuję jeszcze układ Diablo z PowerCam Pro to coś napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem u siebie żadnych takich problemów, a używałem Astona 2.18 z kartą Cyfry+ jak i kartą splittera SmartWi. Objawy pikselozy na kanałach HD zdarzały mi się tylko przy niedokladnym ustawieniu anteny. Ja mam przy dobrym ustawieniu anteny przy konwerterze Maximum 0,2 jakość powyżej 9 db na kanałach C+, antena 90 cm i żadnego zacinania, ani pikselozy. Jeśli chodzi o dwustrumieniowość Astona, to włóż ją między bajki, jeszcze nikomu na żadnym tunerze to się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak w technisacie jest sam Aston to nie ma problemów, oprócz tej dwustrumieniowości i sporadycznie pikseloza w nagraniach, ale jest to tuner twin i aby wykorzystać jego możliwości potrzebne są dwa moduły, Aston napewno nie, myślę że Diablo jest ok i jescze coś trzeba dopasować, może ten PowerCam Pro, potestujemy, zobaczymy. Pytanie o tego splittera: jaki pasuje do Technisata, przewodowy, bezprzewodowy, co by można było klapkę zamknąć i czy mieszczą się karty w dwóch modułach ? Czy ktoś testował przesył danych programem Mediaport, jak to się odbywa i co to za kabel USB Host To Host, gdzie to kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnych testach z PowerCam Pro mogę coś napisać, oczywiście dwustrumieniowość działa ok z jednego pasma w przeciwieństwie do Astona. Jak umieścimy w Technisacie PowerCama i Astona 2,17 lub Diablo, do nich dwie karty C+ (nie mam splittera) to dobrze współpracują, można oglądać jakikolwiek kanał i drugi dowolny nagrywać bezproblemowo. Problem stanowią tylko kanały HD przy nagrywaniu tzn. po włączeniu nagrywania program się zacina tak z pilota jak i z timera, oczywiście dalej nagrywa bez obrazu. Zastosowałem taki trik, włączyłem nagrywanie na jakimkolwiek kanale nie HD, kodowany lub nie, obojętne, następnie włączyłem nagrywanie na kanale HD i poszło ok, po chwili wyłączyłem nagrywanie nie HD, a kanał HD nagrywa się dalej ok bez zacięcia. Podczas nagrywania na kanale HD można oglądać wszystkie kanały oprócz innych kanałów HD. Jeśli w tunerze jest tylko jeden z tych modułów to nagrywanie kanału HD jest bezproblemowe, ale wtedy oglądamy tylko FTA. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, można sobie jakoś poradzić jak się chce nagrywać HD, zastosować trik j.w. opisałem lub wyjąć jeden moduł. Próbowałem różnych kombinacji, może ktoś wymyśli jak rozwiązać ten problem, choć uważam się że ta opcja z PowerCamem i drugi moduł (raczej Diablo) jest dobra, potrzebuję jeszcze jakiegoś mądrego splittera co by w modułach zmieścić dwie karty i zamknąć klapkę, proszę coś takiego polecić. Nie oglądałem jescze w całości zgranego materiału w tym układzie, nie wiem napewno czy nie ma jakichś tam cięć, pikselozy, co widziałem to było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze skalowaniem obrazu. Dalej jest ten bug, że skaluje obraz HD w opcji scratch (czego oczywiście nie powinien robić)?

Chyba miałes na myśli 'Stretch" czyli rozciągnięty. Przecież możesze sobie przełączyć np. na oryginalny, czy optymalny. Dla kanałów HD tylko tych 2 opcji powinieneś używać, inaczej będziesz miał obraz już nie HD tylko jakieś porozciągane badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejęzyczyłem się... ;) To dlatego, że nie mam go przed oczami. Wracając do meritum. Żartujesz??? Jeszcze nie widziałem dekodera (poza Technisatem), który skaluje obraz HD czyli przecież nadawany w 16/9. Ten błąd byłby nawet zabawny (przykład skrajnego partactwa programistów), gdyby nie to, że jest bardzo irytujący. Nawet mi zabawnie wyszło przekręcenie, bo to dobrze oddaje jak to zrobili- obraz HD jest podrapany (scratch) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kkuba, ale popełniasz jakiś błąd lub nadal nie wiem o co ci chodzi. Przecież programy HD są nie tylko nadawane w 16:9 ale również w innych np. 4:3. Ja w ogóle opcji "stretch" nie używam bo jest moim zdaniem bez sensu (za bardzo rozciąga), ale np. w full zoom zauważyłem, że obraz HD bywa też rozciągnięty. Czy to taki problem przełączyć na "original" lub "optymalny" przy sygnale na wyjściu HDMI 1080i lub 720p? Nie chcesz mieć pasów po bokach? To przełącz na "oryginalny" i rozdzielczość na HDMI 576p. Problem będziesz miał z głowy i przyznam, że szkoda czasu na jakieś dziwne rozważania o bugach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronnie opcje konwersji obrazu ZAWSZE dotyczą sygnału 4/3 czyli jak słusznie zauważył james_b to nie MOŻE dotyczyć sygnału HD. W większości dekoderów ta opcja nazywa się wręcz: typ konwersji sygnału 4/3. A w TachniSacie... Jak Ci się nie podoba słowo bug, to użyjmy określenia ordynarny błąd. :) Jak byś używał opcji stretch to byś zrozumiał jak ten byk jest irytujący.

P.S. Nawiasem mówiąc opcja Full Zoom też nie powinna wpływać na sygnał HD, to jest ten sam błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...