Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A z jakimi modułami testowałeś ? Domyślam się, że z Astonem i... ?

A czy ktoś może skomentować znaleziony przeze mnie opis modułu PowerCam.Pro :

"Moduł przeznaczony jest do do dekodowania całego strumienia danych transpondera w odbiornikach satelitarnych standardu DVB. W szczególności nieodzowny do odbiorników Twin HD np. Technisat DigiCorder HD S2X bez którego tuner NIE SPEŁNIA PODSTAWOWYCH FUNKCJI deklarowanych przez producenta." I jeszcze "PAMIĘTAJ !!! TWÓJ DIGICORDER JEST SPRAWNY !!! TO KWESTIA MODUŁU !!!"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronnie - testowaliśmy układ 2xAston + 2xSmartWi jakiś miesiąc temu i test zakończył się totalną klęską - niestety (oczywiście w menu stosownie ustawione opcje dekodowania - próby zarówno na auto, jak na CI1 + CI2). Z resztą zalet w pełni się zgadzam, ale rejestracji nagrań kodowanych z różnych częstotliwości nie mogę potwierdzić. Do listy zalet można dodać dużą szybkość pracy i stabilność. Zawiesić TechniSata nie sposób (tj.: trzeba mieć talent :lol: ), do tego na tle innych odbiorników HD wypada bardzo dobrze pod względem szybkości reagowania na polecenia wydawane z pilota itp, czyli wygodnie się na nim pracuje i korzysta z niego na codzień.

 

@TWTW - opis w sumie zgodny z prawdą (zwracam uwagę na fragment informujący o dekodowaniu całego strumienia, ale z jednego transpondera). Inna bajka - to moduł uniwersalny, nie grzeszy szybkością. Wielostrumieniowości nie badaliśmy szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronnie - testowaliśmy układ 2xAston + 2xSmartWi jakiś miesiąc temu i test zakończył się totalną klęską - niestety (oczywiście w menu stosownie ustawione opcje dekodowania - próby zarówno na auto, jak na CI1 + CI2). Z resztą zalet w pełni się zgadzam, ale rejestracji nagrań kodowanych z różnych częstotliwości nie mogę potwierdzić. Do listy zalet można dodać dużą szybkość pracy i stabilność. Zawiesić TechniSata nie sposób (tj.: trzeba mieć talent :lol: ), do tego na tle innych odbiorników HD wypada bardzo dobrze pod względem szybkości reagowania na polecenia wydawane z pilota itp, czyli wygodnie się na nim pracuje i korzysta z niego na codzień.

 

Witam,

Testowałem tuner z modułami: Aston 2.18 i ZetaCam. Włożone były do nich karty SmartWi, a oprogramowanie tunera mam najnowsze. Zapewniam, że wszystko działało tzn tuner nagrywał i jednocześnie mogłem oglądać wszystkie kodowane kanały. Wyrywkowo nagrywałem Canal+ , TVN Turbo, TVP3. W ustawieniach dostępu warunkowego miałem ustawioną opcję na C1+C2. Problem tylko się pojawiał przy kanałach HD, bo ZetaCam nie obsługuje HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem z tej recenzji : http://www.areadvd.de/hardware/2007/Tec ... 2_02.shtml (niestety po niemiecku - korzystałem z automatycznego tłumaczenia na angielski) to problem polega na niemożliwości jednoczesnego nagrywania kanału HDTV i oglądania innego HDTV. Może przy obecnej ilości kanałów HDTV nie jest to wielki problem ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może gdybym zastosował 2 moduły Aston 2.18 lub Aston + PowerCam to nagrywanie kanału HD i oglądanie innego HD jednocześnie też byłoby problemem, ale gdy nagrywałem wymienione wcześniej kanały SD, mogłem jednocześnie oglądać kanały HD. Faktycznie przy obecnej ilości kanałow HD nie stanowi to problemu, a perspektywy szybkiej zmiany w tym zakresie są mało realne - po prosto powstaje zbyt mało programów i filmów w HD. Jednak za 2, 3 lata pewnie będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sprzedawcą Inverto!!! :) Używam dekoderów Samsunga, Topfielda, Fredka. Technisata, ale nie Inverto. Jestem raczej tropicielem bugów w sofcie dekoderów gdyż większość z nich jest idiotyczna i świadczy o partactwie programistów i nieudolności supportu. Poczytaj sobie moje posty - Topfieldowi też sie nieźle obrywa. :)

W mojej wypowiedzi o dwóch kartach kierowałem się tym co pisał Sat-Kurier. Może po prostu źle napisali, to w takim razie zwracam honor Technisatowi. W dodatku w ramach samokrytyki wyraźnie napisałem w kolejnym poście, że w mojej ocenie wygląda to także na jakiś poważny błąd Astona. Nie doczytałeś. ;) Za to z tą mnogością opcji skalowania obrazu to mocno przesadziłeś - w ostatniej aktualizacji się dopiero pojawiła pierwsza i jedyna opcja full screen bez overscanu - za to z bardzo poważnym, błędem, o którym pisałem. Co do jakości obrazu to owszem nowa opcja full range sporo wnosi - też to pisałem. Ale sorry... I tak Topfield ma lepszy obraz i lepiej skaluje. Co nie znaczy bynajmniej, że inne rzeczy w Topfieldzie są super (przeciwnie niektóre są totalnie skopane).

Ergonomia w Technisacie jest do przyzwyczajenia się, ale zachwycanie się interfacem w którym kontekst przyciskania guzika czerwonego zależy od uprzedniego naciśnięcia guzika zielonego, a rozwijane w bok menu nie istnieją w głowach programistów tworzących soft, skłania mnie do podejrzenia, że pracujesz w Technisacie. ;) I pamiętajmy jeszcze o najdziwniejszej gwarancji w Polsce - obowiązek rejestracji w Technisacie pod rygorem jej utraty. Te zapisy to jest ewenement na skale... europejską.

Ja po prostu jestem pesymistą, a Ty optymistą ;)

P.S. Jak mówiłem głośno o błędach w sofcie Topfielda to wszyscy mówili, że to przecież np. wina moduły CI Cyfra, że mam problemy z przełącznikiem etc. Tylko, że potem Topfield wypuścił poprawkę leczącą sporo byków...

P.S. Bez nieporozumień. Na ten moment uważam Technisata za najlepszy dekoder z hdd i HD na rynku, rekomenduje go wszystkim znajomym, ale nie udaje, że nie ma w nim wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak mówiłem głośno o błędach w sofcie Topfielda to wszyscy mówili, że to przecież np. wina moduły CI Cyfra, że mam problemy z przełącznikiem etc. Tylko, że potem Topfield wypuścił poprawkę leczącą sporo byków...

 

Wszystkie łatki wcale nie poprawiały działania z modułem Canal+ HD. Winny był moduł i dopiero jego ostatnia aktualizacja usunęła problemy z dekodowaniem Canal+ Film HD (i kilka pomniejszych), oraz problemy ze wszystkimi innymi odbiornikami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic mały... A to jest nieprawda. Moduł CI nie miał nic wspólnego z wieszaniem się dekodowania HD przy zmianie kanału. Prześledź sobie listę poprawek do Topfielda od wersji 32 w górę. Błąd z dekodowaniem sygnału MPEG4 po przełączeniu satelity tkwił w dekoderze, co więcej po poprawce Topfielda (niemiecka 57, polska 62) moduł Cyfry zaczął działać nawet na starym sofcie. Zresztą problemy dotyczyły też innych modułów CI HD, stąd Topfield niemiecką wersję już w wakacje poprawił (Premiere też sie wieszało). Tylko niestety naczekaliśmy się na polska wersje tej poprawki... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze podsumować temat oglądanie jednego kodowanego i nagrywanie drugiego - również zakodowanego - kanału. Na podstawie Waszych wypowiedzi wynika że :

- Przy użyciu modułu Aston jest to możliwe tylko przy zastosowaniu sztuczki z dwoma modułami, cardsplitter-em i to w układzie Aston-moduł SD (ZetaCam). Nie działa to na dwóch Astonach czyli nie ma możliwości nagrywania jednego programu kanału HD i nagrywania drugiego HD

- Przy użyciu tylko modułu Aston ze względu na jego "pseudo" dwustrumieniowość można tylko nagrywać program kodowany, oglądając niekodowany

- Przy użyciu modułu PowerCam.Pro który jest wielostrumieniowy w ramach transpondera możliwe jest teoretycznie nagrywanie jednego i odtwarzanie drugiego kanału zakodowanego o ile są z tego samego transpondera. Czyli w przypadku Cyfry można nagrywać Canal+ a oglądać powiedzmy Canal+ Film czy TVP1 (lub nagrywając Disney Channel możemy wybrać pomiędzy Cartoon i TCM ;-). Prawdopodobnie nie można wtedy nagrywać i odtwarzać dwóch różnych kanałów HD.

 

Czyli poza sztuczką z cardsplitterem (która jednak kosztuje co nieco) nie można nagrywać/oglądać dwóch kodowanych kanałów jednocześnie (Aston) lub można to robić w ramach transpondera (PowerCam.Pro). Czy dobrze zrozumiałem ?

Pozdrawiam

P.S. Jeszcze pytanie : PowerCam.Pro dekoduje jednocześnie cały transponder, czy zmiana programu "w ramach" jest zatem natychmiastowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Aston umożliwa oglądanie i nagrywanie kodowanych z tego samego transpondera. Nieestety nie ma jak tego spawdzić na kanałach HD, gdyż wszystkie 3 kanały HD w Cyfrze + są nadawane z innych transponderów ale próby nagrywania C+Sport HD (tp.10.719) i oglądania w tym samym czasie TV 4 (również tp. 10.719) na ogół się udają (w 3 na 5 próB).

Ciekawi mnie czy sztuczka ze spliterem przejdzie w układzie Aston 2.17 + Moduł C+ lub Aston 2.17 + Aston 1.05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic mały... A to jest nieprawda. Moduł CI nie miał nic wspólnego z wieszaniem się dekodowania HD przy zmianie kanału. Prześledź sobie listę poprawek do Topfielda od wersji 32 w górę. Błąd z dekodowaniem sygnału MPEG4 po przełączeniu satelity tkwił w dekoderze, co więcej po poprawce Topfielda (niemiecka 57, polska 62) moduł Cyfry zaczął działać nawet na starym sofcie. Zresztą problemy dotyczyły też innych modułów CI HD, stąd Topfield niemiecką wersję już w wakacje poprawił (Premiere też sie wieszało). Tylko niestety naczekaliśmy się na polska wersje tej poprawki... :(

 

To był jeden z miliona problemów (i to nadwyraz drobny) - to faktycznie była wina Topfielda (i błąd usunięto), ale winą Topfielda nie były problemy z wyszukiwaniem się Canal+ Film HD przy wsadzonym module, problemy z jego dekodowaniem (stopklatki itp.), problemy z wolnym przełączaniem kanałów i niestabilną pracą objawiające się komunikatami w stylu "Kanał jest kodowany..." - te poważne problemy były spowodowane tylko i wyłącznie błędami w oprogramowaniu modułu, co powtarzałem od początku i co gorsze jak zwykle wiele osób nie dawało mi racji. I co się okazało? Wystarczał update modułu i cudownie wszystkie problemy zniknęły (jeszcze mogliby przyśpieszyć dekodowanie serwisów HD - to także wina modułu). Dla świętego spokoju uwzględnialiśmy część reklamacji sprzętów, choć nie działały one z modułem poprawnie z winy tylko i wyłącznie modułu C+ HD, ale gdyby nabywcy zamiast reklamować sprzęt, naciskaliby na Cyfrę+, to może zrobiliby tą poprawkę szybciej i oszczędziliby innym użytkownikom sporo kłopotów i pieniędzy też, bo przecież AstonCrypt jest droższy niż moduł Canal+ HD - gdyby ten drugi był sprawny od początku, to nie byłoby konieczności nabywania Astonów i w kieszeni zostawałoby po 200 zł. Jednak nabywcy nie słuchali osób mających doświadczenie w kwestiach technicznych, więc grupa osób naciskających na C+ była mała i poprawka trwała ponad rok (a byliśmy w każdej chwili w stanie udowodnić, że winny jest moduł w banalny sposób - mamy kilkanaście innych modułów innych systemów i Astona - wystarczało, że pokazaliśmy przy kliencie, że każdy działa poprawnie - sprawa była jasna - odbiornik jest sprawny, a reklamować należało moduł).

 

Tyle względem wyjaśnienia. Co do TechniSata - powtarzam, że u nas w redakcji w warunkach doświadczalnych badaliśmy 2x AstonCrypt v2.18 + splitter SmartWi - bez powodzenia. Owszem - dało się nagrywać jeden serwis kodowany, a oglądać inny z innej częstotliwości, ale później na nagraniu był tylko czarny ekran. Instalacja antenowa, moduły i splitter były w pełni sprawne, opcje w menu TechniSata stosownie ustawione, jednak powodzenia brak. Być może sztuczka ta udałaby się z dwoma różnymi modułami? Nie wiem. Przekazuję tylko co widziałem - co złego to nie ja :P Ostrzegałem :P Jak zmusicie taki zestaw do działania - to super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem wyjaśnienia. Byłem w tej wąskiej grupie osób mordujących nieustannie Cyfrę, łącznie z grożeniem in odpowiedzialnością sądową. Jak widać pomogło... :) Mr. Orbita zostawmy z tym Topfieldem, acz to trochę inaczej było... Dość przypomnieć temat skalowania (tak, tak... też był skopany w kwietniowej aktualizacji), nie działające obrotnice, wieszanie się niektórych modułów CI etc. To nie były "drobne" problemy. Powiem tak. Obecna wersja softu jest właściwie stabilna (są nieistotne przypadłości), acz pozostaje problem tego co mieli zrobić, a nie zrobili. :) Ale to znów off topic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i jako użytkownik Digicordera chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami.

1.Nagrania to pełny odkodowany strumień (obraz, ścieżki dźwiękowe, txt, napisy) ale nie wiedziec czemu brak napisów DVB (w czasie normalnego oglądania są)

2.Głowica 1 -tuner DVB-S2, głowica 2 - tuner DVB-S. Czyli tylko HD+SD lub SD+SD. Ponieważ C+HD nadaje DVB-S to może uda się jednoczęsnie 2 kanały HD? Sprawdzę to w przyszłym tygodniu jak dostanę splitter.

3.Potwierdzam też iż dwa Astony 2.x nie wspólgrają (oba z kartami!)

4.Nagrywa równocześnie dwa różnie kodowane kanały (np.polsat i Cyfra)-oczywiście z odpowiednimi modułami

Cytat ze strony Hollex.pl:

"Aktualnie oprogramowanie nie pozwala na jednoczesne nagrywanie i oglądanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości (można kodowany i FTA lub dwa kodowane z jednego transpondera). Czynione są starania, aby umożliwić nagrywanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości z jednego modułu CI. "

Skąd taka informacja? (chodzi mi o te starania)

 

@ronnie (vel @snookerman?) pozdrawiam i doceniam za doświadczenia ze splitterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kkuba - no pomogło ;)

 

Wracamy do tematu - powiadacie, żeby zbadać na modułach różnych, tj. Aston + coś innego? Zawsze możemy to spróbować sprawdzić :)

 

Jeśli można zasugerować:

1.Aston+Diablo (lub t-rex lub reality)

2.Kombinacje modułów jak wyżej ale bez Astona (ale z wykorzystaniem splittera oczywiście)

 

Za samą chęć testowania wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zachwycanie się interfacem w którym kontekst przyciskania guzika czerwonego zależy od uprzedniego naciśnięcia guzika zielonego, a rozwijane w bok menu nie istnieją w głowach programistów tworzących soft, skłania mnie do podejrzenia, że pracujesz w Technisacie. ;) .

 

Witam,

No i znowu przesadzasz. Zapewniam, że nie pracuję w Technisacie, a tuner ten kupilem na podstawie opinii przeczytanej w grudniowym Sat Kurierze. Nie uważam, aby z mojej wypowiedzi wynikało, że zachwycam się interfejsem Technisata. Przyznać wręcz muszę, że tlumaczenia na polski opcji menu są wręcz groteskowe, a obsługa tunera nie jest łatwa i wymaga przyzwyczajenia. Uważam jednak, że te problemy to jest nic w porównaniu co mi kiedyś zgotował Humax PVR8000, gdzie przycisk natychmiastowego nagrywania był po trójką, a żeby przełączyć na kanał trzeci (i inne), trzeba było przedtem nacisnąć zero. Ile razy ja lub inni domownicy włączali niechcący nagrywanie, wolę nie opisywać. Niestety z całym tym sprzętem jest tak, że żaden nie oferuje możliwości, które by w pełni satysfakcjonowały, wystarczy poczytać na innych forach tematy płaskich telewizorów, bluerayów itd. Po prostu z jednego twojego postu wynikało, ze poza paroma zaletami jest to totalny szajs, z czym się nie mogłem zgodzić, stąd być może moja trochę za ostra reakcja. That's all.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zrobimy serię testów na różnych kombinacjach ze splitterami :) Dam znać o efektach na forum (jak nie zapomnę ;) )

Super. Szczególnie mnie ciekawi użycie np. Astona 2.18 i PowerCam Pro z kartami SmartWi i Cyfrą+.

Pozdrawiam

 

 

 

Witam wszystkich i jako użytkownik Digicordera chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami.

1.Nagrania to pełny odkodowany strumień (obraz, ścieżki dźwiękowe, txt, napisy) ale nie wiedziec czemu brak napisów DVB (w czasie normalnego oglądania są)

2.Głowica 1 -tuner DVB-S2, głowica 2 - tuner DVB-S. Czyli tylko HD+SD lub SD+SD. Ponieważ C+HD nadaje DVB-S to może uda się jednoczęsnie 2 kanały HD? Sprawdzę to w przyszłym tygodniu jak dostanę splitter.

3.Potwierdzam też iż dwa Astony 2.x nie wspólgrają (oba z kartami!)

4.Nagrywa równocześnie dwa różnie kodowane kanały (np.polsat i Cyfra)-oczywiście z odpowiednimi modułami

Cytat ze strony Hollex.pl:

"Aktualnie oprogramowanie nie pozwala na jednoczesne nagrywanie i oglądanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości (można kodowany i FTA lub dwa kodowane z jednego transpondera). Czynione są starania, aby umożliwić nagrywanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości z jednego modułu CI. "

Skąd taka informacja? (chodzi mi o te starania)

 

@ronnie (vel @snookerman?) pozdrawiam i doceniam za doświadczenia ze splitterem.

Witam,

Nie jestem specem od ektroniki, ale czy pkt 1 twojego postu nie oznacza, że nie ma siły aby oglądać i nagrywać jednocześnie 2 kanały HD? Według mego rozeznania kanały HD Cyfry+ są w MPEG4, a więc dla DVB-S2. Jeśli tak, to rzeczywiście nie ma takiej możliwości.

Co oznacza twój pkt 3, że dwa Astony nie współgrają?

Ja z kolei usłyszałem od sprzedawcy Technisata, że ma być rzekomo aktualizacja oprogramowania na rynek polski, żeby jedna z kieszeni (na kartę Conax) pracowala z kartami Cyfry+. Boję się jednak czy to nie pobożne życzenie. Snookerman... :lol: Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia:

DVB-S i DVB-S2 to standardy nadawania (kodowania) calego strumienia satelitarnego a MPEG to standard kompresji dla wizji i fonii. To są odrębne rzeczy. Ponieważ HD S2 ma zróżnicowane tunery a C+HD nadaje MPEG4 ale w standardzie DVB-S zasugerowałem możliwość jednoczesnego odbioru kanałów HD ale nadawanych w DVB-S (bo to Digicorder potrafi). Poniewż nie ma potrzeby by zdekompresować jednocześnie dwa sygnały MPEG4 (dekompresja następuje w locie) to może to zadziała ?

 

Astony dwa nie współgrają - potwierdzam obserwację z testu w Satkurierze

 

Sprzedawcy różne rzeczy mówią...

Na dzień dzisiejszy informacja potwierdzona u źródła: trwają prace aby moduły dualdecrypt (czyli także Aston2.x) dekodowały kanały z różnych tp!

I na koniec taki drobny bug w sofcie: brak możliwości zgrywania nagrań przez USB gdy wybrany jest język menu angielski.

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita - nie zapomnij o naszym wątku po testach ;-)

Jako autor wątku chciałbym podziękować wszystkim za wszystkie głosy w dyskusji których efektem jest nie tylko poszerzenie naszej wspólnej wiedzy ale i karton z Technisatem i Astonem leżący obok mnie i czekający na powrót do domu i rozpakowanie :-)

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nagrania to pełny odkodowany strumień (obraz, ścieżki dźwiękowe, txt, napisy) ale nie wiedziec czemu brak napisów DVB (w czasie normalnego oglądania są)

Babol z brakiem napisów DVB występuje (podobnie jak ten z USB) tylko dla menu w wersji anglojęzycznej. Po zmianie języka napisy te pojawiają się i działają!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...