Skocz do zawartości
  • 0
ciff

Dekoder Mediabox nc+ – problem

Pytanie

Witam. Posiadam dekoder Mediabox w nc+. Antena 90 cm + konwerter Inverto. Na tej samej instalacji dekoder Cyfrowego Polsatu działa normalnie (siła 90 jakość 50).W dekoderze Mediabox jest sila 85 a jakosc bardzo skacze i jest mala np. zadne kanaly TVN-u nie dzialaja a inne takze slabo. Wina dekodera czy ustawienia anteny? Tylko wytlumaczcie mi to dlaczego ten od Cyfrowego Polsatu dziala OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Jakość 50% (i MER 12 dB) - podejrzewam, że na tp. 11158/V - to bardzo mało, jak na antenę 90 cm. Przy takiej antenie MER na większości tp. (w zależności od części kraju) powinien wynosić minimum 14 dB, a nawet 15 (jak w większości u mnie na 80-tce). Generalnie trzeba poprawić ustawienie anteny, sprawdzić okablowanie etc.

Podaj jakość sygnału (z dekodera CP) na następujących kanałach: 1 (Polsat HD) / 4 (TVP 2 HD) / 8 (TVN HD) / 14 (Eurosport SD) / 101 (BBC Brit HD) / 112 (TVP HD) / 225 (Eleven Sports HD).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Witam. Dzięki za zainteresowanie tematem. Problem się rozwiązał. Wymieniłem konwerter na nowy także Inverto z ośmioma wyjściami. Stary konwerter już chyba swoje przepracował. Dziękuję za pomoc ☺

Edytowane przez ciff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi