Skocz do zawartości

Strasznie częste zawieszanie się komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Znowu potrzebuję pomocy, przepraszam. Tym razem mój już "wysłużony" laptop odmawia posłuszeństwa (mam go od 10 lat i jeszcze chodzi, ale ostatnio zaczął wariować). Najwyżej będę musiał kupić nowy komputer.

 

To tak: Sprawa wygląda tak:

Wczoraj sobie spokojnie siedziałem na komputerze, i około 22:30... ciach - i coś się rozsypało. Tak jakby komputerowi odcięło prąd. Komputer dostał ogromnego laga i zaczął wariować. Nagle myszka się mocno zwiesiła, reagowała po 15 sekundach. Komputer zaczął wariować, co chwilę mnie okłamywał, że nie ma internetu, i dalej okłamuje, a wystarczy tylko nasunąć kursor na pasek - i już się pokazuje, że jest internet. Nawet teraz tą wiadomość piszę bardzo długo, bo laptop odwala... i znowu mocno myszkę spowalnia i kłamie, że nie ma internetu. Wczoraj początkowo myślałem, że może jakiś błąd się wkradł. Jedyną opcją było brutalne wyłączenie laptopa. Próbowałem drugi raz - przy ekranie logowania się myszka strasznie mocno zbugowała i nie chciała reagować. Dopiero za czwartym razem po długim czasie oczekiwania myszka wróciła do normalnego funkcjonowania i mogłem dokończyć funkcjonowanie. Dzisiaj - powtórka z wczorajszego wieczorku. Nawet wyczyściłem komputer CCleanerem - nic to nie dało. Antimalvare service Executable (czy to jak się nazywa) nie działa, więc on mi komputera raczej nie spowalnia. Ale to, co się dzieje, to jest normalna tragedia... Najlepsze jest to, że gdy laptop wariuje i okłamuje, że nie ma internetu, gdy się wykrzyknik pokazuje, to wtedy się buguje niesamowicie. I teraz - tak samo. Wie ktoś może, co to może być? Proszę o szybką pomoc, bo nie chcę znowu laptopa restartować do skutku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wnętrze mojego laptopa było rozkręcane i coś tam z radiatorem było robione z tego co wiem. Chyba radiator został naoliwiony takim smarem żeby nie "skrzypiał", z tego co wiem. A wiesz może, z czego to się mogło wziąć, że nagle mi komputer stanął? A wcześniej dobrze działał? Ja nawet myślałem nad reinstalacją systemu bądź nad wgraniem specjalnych programów do czyszczenia komputera, ale nie wiem czy to może pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może się spytam: czy przyczyną zwieszania się komputera może być też podłączenie do złego portu USB karty sieciowej? Pytam się, bo przed chwilą na próbę włożyłem kartę sieciową na USB do innego wejścia USB, i... przestało się zawieszać na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie? Możliwe, skoro tak się stało...

Edytowane przez umek
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury programem CPUID HWMonitor i dysk twardy programem Hard Disk Sentinel (może być wersja darmowa lub trial 30-dniowy). Pamięci raczej nie dają takich objawów, ale w razie czego też zalecałbym sprawdzenie w dalszej kolejności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...